Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 10.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема какъв чай мога да пия?  
Автор smela (непознат )
Публикувано04.12.06 20:28



Кажете, може ли да се пие чай по време на хомеопатично лечение и какъв? Четох, че билките и ментата са забранени. А плодовите чайове? Хибискуса и шипката плодове ли са и забранени ли са?

Дайте идеи, че много ме боли гърлото, а нещо съм се гипсирала и не смея нищо да пийна.

И последно - шоколадът забранен ли е? На листовката от аптеката ми пише, че можело само бял, но тогава защо не го намирам в забранените храни в закованата тема?!

Благодаря предварително.



Тема Re: какъв чай мога да пия?нови [re: smela]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано05.12.06 05:57



ако си се грипосала, кажи това на хомеопата си

можеш да пиеш шипка и хибискус, може и липа

шоколадът не е антидот, освен ако не изядеш едно кило
някой български хомеопати са го въвели като антидот, защото го обичат много, а са алергични към него и не могат да понесат някой друг да се кефи безнаказано

.Това е съвсем сериозно.



Тема Re: какъв чай мога да пия?нови [re: ease]  
Автор smela (непознат )
Публикувано05.12.06 08:37



Всъщност положението е малко комплицирано - детето пие хомеопатично лекарство, а аз го кърмя. Понеже знам, че повечето храни минават през кърмата, затова аз се самоограничавам. А симптоми на грип нямам - може би някакъв друг вирус - с много силен гърлобол, ме хвана от вчера. Обаче се чудя при това положение мога ли аз самата да се лекувам с нещо хомеопатично? Май предпочитам да карам на чайчета и лимони, за всеки случай.

Освен ако не закъсам, де...



Тема Re: какъв чай мога да пия?нови [re: smela]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано05.12.06 14:49



аха

не мисля,че ако вземеш лекарство за твоята настинка ще антидотираш лекарството на детето



Тема А черен чай?нови [re: ease]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано06.12.06 15:11



може ли да се пие?



Тема Re: А черен чай?нови [re: Mese4inka]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано07.12.06 05:38



Не, той съдържа доста кофеин, както и зеленият.



Тема Re: какъв чай мога да пия?нови [re: smela]  
Автор smela (непознат )
Публикувано07.12.06 14:18



Звъннах вчера на хомеопатката си за моя вирус - каза да пия осцилококцинум. Вчера изпих две глобули - една наобед и една вечерта. Междувременно много се влоших - отпаднах, гърлобол, студени крайниция, втрисане и т.н. гадости. Днеска сутринта изпих още една, обаче хремата си върви, изчезна ми гласа съвсем, а като за капак взех да покашлям. Какво ще ме посъветвате - пак ли да звъня, или да изчакам още ден-два на осцилококцинума?





Тема Re: какъв чай мога да пия?нови [re: smela]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано08.12.06 01:55



Осцилококцинума е само за начало на грип. Ако си изпуснал момента, няма да подейства изобщо. Обади се за ново лекарство.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.