Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 18.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За вредите от официалната медицина vs. вреди отнови  
Автор easeМодератор ()
Публикувано24.11.06 04:44



хомеопатията

абсолютно несравними са

Понеже в доста теми си говорим за това,че неправилно хомеопатично лечение може да навреди, мисля че е важно да се посочат "постиженията" на основната алтернатива на хомеопатията-официалната медицина.

В съседна тема пуснах една статистика, която намерих за вредите от лекарски грешки, но тук откривам публикувани далеч по-зловещи изследвания и то пулбикувани в най-престижните медицински журнали в света.

Цитирана е статия в може би най-престижния официален медцински журнал- JAMA твърдяш,че повече от два милиона се разболяват сериозно всяка година от странични ефекти на правилно предписани лекарстваи 106 хиляди умират всяка година от тези странични ефекти.Смъртта от странични ефекти на лекарства е 4та до 6та най-честа причина за смърт.




Incidence of Adverse Drug Reactions in Hospitalized Patients
JAMA 1998 (Apr 15); 279 (15): 1200–1205
Although this abstract doesn't mention numbers in it's text, the body of the complete article states “that more than 2 million Americans become seriously ill every year from reactions to drugs that were correctly prescribed and taken, and that 106,000 Americans die annually from those side effects.” A related JAMA Editorial in the same issue also states that “ADRs may be the fourth to sixth leading cause of death, and that serious drug-related injuries occur in 6.7% of all hospitalized patients


На фона на това вредите, които могат д анастпят от хомеопатично лечение са като вредите,които могат да нанесат от дечица в 1ва група на детската градина с лопатки и кофички, сравнени с армейски взвод с автоматично оръжие.

Което, разбира се, не значи,че може да е оправдано лековато или безотговорно отношение от страна на хомеопатите.



Тема Re: За вредите от официалната медицина vs. вреди отнови [re: ease]  
Автор ivv (непознат )
Публикувано24.11.06 14:49



Не съм съгласна.

Вредите които може да нанесе хомеопатията са на много по-фино ниво, и в повечето случаи това не са органни изменения, а са неща които човек омже да забележи само ако е запознат с това как действа и какво може да се очаква.

Не искам да влизам в спор - сигурна съм, че знаеш за какво ти говоря.Най-страшното е, че тези вреди не могат дори да се докажат...



Тема Re: За вредите от официалната медицина vs. вреди отнови [re: ivv]  
Автор kaspo ()
Публикувано24.11.06 18:33



С кое по-точно не си съгласна!Нима според теб е по-лошо да се лекува човек с хомеопатия,от колкото с алопатия?!Нима срещаме ежедневно хора ,които умират или се разболяват безвъзвратно от лечение с хомеопатия,както това се случва с алопатично лекувалите се?!Нима не знаеш,че лошите ефекти след не добро хомеопатично предписание са времени?!Или не ти е ясно,че за постигане на траен лош ефект е необходимо дългогодишно лечение със зле прилагана хомеопатия.Че колко често се среща това?Така,че обясни,моля ти се, с кое по-точно не си съгласна?!

Редактирано от kaspo на 24.11.06 18:37.



Тема Re: За вредите от официалната медицина vs. вреди от [re: ivv]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано24.11.06 19:15



Права си за измененията на фино ниво, но да ти кажа честно-бих предпочела изменение на фино ниво, отколкото директно -смърт.

Поне като съм жива имам шанс да се оправя.И всъщност вредите от хомеопатия са доста редки-за това и това широко разпространено вярване,че е напълно безобидна. Докато посочените официални цифри за официалната медицина са за загинали стотици хиляди на година.Това ако беше така за хомеопатията щеше да е преследвана като Алкайда.



Тема Re: За вредите от официалната медицина vs. вреди отнови [re: kaspo]  
Автор lV V (непознат )
Публикувано24.11.06 22:23



Споко Каспо - като цяло не съм против хомеопатията а против безотговорното и прилагане.Далеч съм от мисълта да защитавам традиционната медицина...



Тема Re: За вредите от официалната медицина vs. вреди отнови [re: ease]  
Автор lV V (непознат )
Публикувано24.11.06 22:29



Както вече споменах не съм аз която ще защити традиционната медицина [plezq

Но това широко разпространено мнение за безвредността на хомеопатията аз въобще не го споделям.



Тема Re: За вредите от официалната медицина vs. вреди отнови [re: lV V]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано25.11.06 01:19



и аз не го споделям

няма нещо,което да може да действа и да не може да има негативен ефект-няма логика



Тема Re: За вредите от официалната медицина vs. вреди онови [re: ease]  
Автор heureuse (щастлива)
Публикувано25.11.06 03:11



За съжаление много хомеопати продължават да твърдят че хомеопатията няма никакви странични ефекти. Не е честно





Тема Re: За вредите от официалната медицина vs. вреди онови [re: heureuse]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано25.11.06 04:44



Това не са странични ефекти, а ефекти от погрешно лечение. Странични ефекти са вредните ефекти от правилно предписани лекарства. Такива в хомеопатията няма.

А някои хомеопати не знаят,че може да има вредни ефекти, защото така са им казали и те отказват да вярват на очите си.

Редактирано от ease на 25.11.06 04:48.



Тема Re: За вредите от официалната медицина vs. вреди онови [re: ease]  
Автор heureuse (щастлива)
Публикувано26.11.06 23:23



Права си, не се изразих точно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.