Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 04.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За антидотирането- въпроснови  
Автор mama_ra4e (непознат )
Публикувано06.11.06 00:46



Здравейте!
Дъщеря ми е в усилен период на зъбоникнене- кошмар за нея и за нас.

На 22.10. дадох Calcarea carbonica 1M, предписана от хомеопатичката, разбира се. След 40 дни трябва да отидем на проследяване. Един въпрос ме гложди от доста време насам> Когато се даде еднократна доза от хомеопатичното лекарство в по- голяма потенция, има ли опасност от антидотиране, дни и седмици, след като е взето?
Днес, докато приготвях обяда на щерката, тя е успяла да ми докопа чашата с кафе и си е пийнала Не знам колко е пила, но я сварих да се облизва, а останалото беше разляла по дрехите си. Може и само да го е опитала, но днес не е спала следобяд, много е превъзбудена, постоянно ми виси на ръцете като маймунче, заспа в 21 часа и в 23,30 вече се е наспала... Утре така или иначе, ще звъня на докторката, но ако някой от вас е буден, може да ми отговори междувременно...
Благодаря!



Тема Re: За антидотирането- въпроснови [re: mama_ra4e]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано06.11.06 04:25



Съвсем е възможно да е антодотирала.Горкото дете-да се напие с кафе

.Ми..карай..станалото- станало.ще видите как е.



Тема Re: За антидотирането- въпроснови [re: mama_ra4e]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано06.11.06 07:44



Съвсем е възможно да НЕ е антодотирала. Ама наистина, горкото дете - да се напие с кафе. Ми.. карай.. станалото - станало, времето ще покаже.

Във всеки случай, ако лекарството е правилно няма за какво да се притесняваш!



www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Редактирано от Hamaelleon на 06.11.06 07:44.



Тема Re: За антидотирането- въпроснови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано06.11.06 14:39



ми прав си-може и да не е

но е доста вероятно да е, като се има предвид,че е малко дете несвикнало на кафе

а изобщо не е вярно,че правилното лекарство не се антидотира
и това го твърдя от личен опи, а не от книжки



Тема Re: За антидотирането- въпроснови [re: ease]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано06.11.06 15:05



Към момента все още за съжаление на последното няма какво да ти отговоря, защото не са ми дали все още правилното лекарство.



Но като цяло смятам, че на моменти прекаляваш с темата за антидотирането. Това от Марио Бояджиев ли ти е останало или е друг източника?

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: За антидотирането- въпроснови [re: Hamaelleon]  
Автор kaspo ()
Публикувано06.11.06 17:48



Темата за антидотирането е доста спорна,защото то зависи от жизнената сила на пациента и от неговата индивидуалност!Само времето ще покаже в дадения случай,дали лекарството продължава да действа.Трябва да се чака и да се информира лекуващия-това е всичко!



Тема Re: За антидотирането- въпроснови [re: Hamaelleon]  
Автор И. ()
Публикувано06.11.06 20:42



Хм, излишно е да захващаш тая тема с мод. Аз опитах на няколко пъти да й намекна че е крайна.., но какво от това. Та продължава в същия дух да плаши хората с лайка, кафе, алкохол и какво ли още не. Ми не може човек да пише във всяка тема, пък нали и като модератор има по-голям авторитет...


Та, ние с гайдите свирим ли свирим.., ако има кой да ни чуе...



Тема Re: За антидотирането- въпроснови [re: И.]  
Автор mama_ra4e (непознат )
Публикувано06.11.06 22:06



На мен ми е интересно, в кой момент точно е възможно да се антидотира. Тук говорим за 40 дневен отрязък от време. Кога действието на лекарството е най- силно? Не може да няма някакви изследвания по този въпрос.... Сигурно има значение и колко е отпила. Според мен става дума за не повече от една глътка. Дъщеря ми въобще не си пада по течности, а и кафето,което пия е направо "негърска пот" По цял ден мога да се наливам с него.



Тема Re: За антидотирането- въпроснови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано07.11.06 02:58



Не порекалявам, а разсейвам заблудите на населението.



От Органона ми е останало-прочети го!Има си параграф за целта!



Тема Re: За антидотирането- въпроснови [re: И.]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано07.11.06 03:08



На мен ми е странно как въз основа на това,че някой не антодотира от нищо или почти от нищо/което е факт/ можеш да дадеш съвет на някой ,който не познаваш,а и да познаваше все тая-че няма нужда да се пази да не антидорира.

Ами ако на този човек от това му зависи живота? Ами ако заради твоето желание за даване на измамна свобода на хората, някоя жена никога не забременее, а би могла ако не беше антидотирала?Ако някой не му се повлияе артрита, а би могъл, и за това живее в болка?Ако на някой не му мине паническото разстрйство, и живее в ада?

Как поемаш този риск и товар на съвестта си?

Абсолютно съм съгласна с теб,че не всеки антидотира, но това няма как да бъде предвидено или дори установено пост-фактум. Единственото,което става е, че нищо не става.И не знам дали ако кажеш на човека-имаш 50% риск ако пиеш кафе/алкохол/мента/лайка да не забременееш никога/да живееш в болка завинаги/да имаш панически атаки, дали този човек ще поеме доброволно този риск..


Или ти им отнемаш правото на избор предварително, защото така ти харесва?


Това, което твърдя го пише в органона. Не съм си го измслила. Личният ми опит го подкрепя. Естествено,че ще говоря по темата, защото аз не мога да поема на съвестта си да лиша хората от избор, като лъжливо ги уверя,че "няма страшно".




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.