Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:05 28.09.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема има ли смисъл хомеопатиятанови  
Авторjddu (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 21:15



Лекувам сина си от 1 година с хомеопатия и досега успешно,но от 4 дни има температура ,не много висока и кашлица.Обадих се на хомеопата и тя ми каза да му давам от неговото си лекарство и да не се притеснявам за температурата.Кашлицата започна да става отхрачваща и тя каза да спра лекарството/causticum 30c/.Днес бяхме на лекар ,имаме си пневмония от дясно.Обадих се на хомеопата и тя ми каза че не може да лекува от разстояние/не сме от София/да му давам същото лекарство 200с 3 пъти и ако утре лекарят каже че няма подобрение да дам антибиотика.
Кажете как да отида пак при този хомеопат,а досега много успешно се справяше с нашите здравословни проблеми.Да дам ли антибиотика,след като и хомеопата ме посъветва това????Ако го дам това значи ли че се връщаме пак отначало и всичко постигнато досега с хомеопатията е напразно?



Тема Re: има ли смисъл хомеопатиятанови [re: jddu]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано16.10.06 23:55



Ти сама казваш,че до сега лечението е било успещно. Според теб има ли смисъл,че на детето му е сеопстена година от химии и антибиотици или не?

Правилно ти е казала хомеопатката, от разстояние трудно става. Ако не подейства съвсем логично е,че трябва да се даде антибиотик щом има пневмония. Но бих ви посъветвала да вземете второ мнение, дали това е наистина пневмония, защото често се поставя такава диганоза без реално това да е проблемът.

Не се връщате от началото ако се стигне до антибиотик веднъж. Това не е проблем. Проблем е ако организмът е толкова отслабнал,че има нужда от антибиотици редовно.Всчко лечение има своето място и значение.

Mens agitat molem



Тема Re: има ли смисъл хомеопатиятанови [re: ease]  
Авторjddu (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 00:15



През изминалата година не се е налагало да взимаме лекарства,никакви.Но не мога да каже че се разболява по-рядко.Честотата на заболяванията си е същата.
А относно второто мнение:половин час след това бяхме при друг лекар.Отговорът беше същия,хрипове от дясно.
Направи ми впечатление бързото съгласие на хомеопата с изписания антибиотик,сякаш не искаше да се ангажира с диагноза и преглед.Не би ли трябвало да смени поне лекарството?Все пак тя го лекува от 1 година и би трябвало да го познава добре вече?
Очаквах поне някакъв окуражителен отговор или поне заинтересованост от неина страна.Тя просто каза ако това не помогне вземете антибиотик.



Тема Re: има ли смисъл хомеопатиятанови [re: jddu]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано17.10.06 04:41



колко често боледува детето?
една година без лекарства не е малко...

ако не се доверяваш на хомеопата и имаш усещането,че не ви обръща внбимание и не помага, разбира се че трябва да се мисли за смяна
дори това да е субективно усещане, ако не се чувстваш спокойна с хомеопата си, това не е добре

но ако дете е диагностицирано с пневмония и хомеопатът не е в същия град, аз бих казала,че антибиотик е обосновано решение

Mens agitat molem



Тема Re: има ли смисъл хомеопатиятанови [re: jddu]  
Автор И. ()
Публикувано17.10.06 09:00



Една година не е малък период, но това не дава правото на никой хомеопат да предписва без да е прегледал детето. Дори да има конституционално подбрано лекарство. Ако Каустикума не свърши работа, ще се наложи да се отиде на преглед при хомеопата, за да може да изпише нещо друго. Новата симптоматика изисква да се разглежда наново, а острите случаи често имат нужда от друго лекарство. И това не е възможно по телефона.

Другата страна - правилно те е посъветвал хомеопата. Една пневмония не бива да се оставя без лечение. И в случай че нямате възможност за преглед от хомеопат, единствения ви избор е антибиотик.



Тема Re: има ли смисъл хомеопатиятанови [re: И.]  
Автор jddu (непознат )
Публикувано18.10.06 00:35



Откакто сме на хомеопатия мога да кажа че се разболяваме пак като преди по веднъж на месец,но пък до сега ни се разминаваха антибиотиците.Две седмици преди да направим пневмоията,имахме спастичен бронхит с които хомеопата ни се справи бързо и успешно.Но това което ме притесниава е, не би ли триабвало при едно правилно провеждано хомеопатично лечение болестите да намалеят и това сериозно заболяване да значи ,че нещо не е както трябва?
Аз оначе вече дадох антибиотик,защото ме хвана страх.Може и да не съм права ,но няма да се откажа от хомеопатията.



Тема Re: има ли смисъл хомеопатиятанови [re: jddu]  
Автор honey13 (непознат )
Публикувано18.10.06 01:49



Колко ти е голям юнака?
От лични наблюдения (дъщеря ми тия дни ще навърши 4г.), ми се струва, че и с, и без хомеопатия децата си боледуват повечко, особено като тръгват на ясла или ДГ.
Не се притеснявай, нормално е, но с хомеопатия всичко минава доста по-леко.
Жалко е, че този път сте изпуснали положението, но няма нищо страшно, че е пил веднъж антибиотик - просто за в бъдеще го наблюдавай по-добре и при първи симптом звъни на хомеопата!



Тема Re: има ли смисъл хомеопатиятанови [re: jddu]  
Автор И. ()
Публикувано18.10.06 09:11



Много бързаш. Острите състояния са едно, предразположенията - друго. Първите са опасни, затова пък минават бързо. Но за да се постигне траен ефект, е нужно време. Понякога години. Особено ако децата са обременени със сериозна наследственост.
Добре е родителите също да се лекуват, и то при същия хомеопат, тъй като голяма част от техните проблеми реално заплашват и поколението им. Достатъчно показателен е факта, че детето боледува често, и то не от т.нар. детски болести. Ваксините също могат да бъдат причина, казвам го не само заради другата тема. Не се отказвайте от хомеопатията, с течение на времето нещата ще се избистрят. Острите състояния много често показват как трябва да протича лечението нататък.



Тема Re: има ли смисъл хомеопатиятанови [re: honey13]  
Автор jddu (непознат )
Публикувано18.10.06 23:36



Може би си права.На 6 години е и ходи на предучилищна,като преди не е ходил никога на градина.Никога не е бил болен от бронхопневмония досега.На 4 ни вкараха в болница със съмнения за пневмония,но се оказа тежък спастичен бронхит.Беше точно по същото време на годината.
А когато днес попитах доктора дали хриповете непременно означават пневмония,той отговори,че не е задължително ,а и според него не се налага снимка.Аз не искам да облъчвам детето излишно, така че няма да разбера със сигурност.Може би аз съм виновна че избързах с антибиотика,но така ме наплашиха с евентуални последствия,че ми настръхна косата.Може би следващия път трябва да сум по-твърда и сигурна в това,което правя.След като се оправим ще си запазя час при хомеопата.



Тема Re: има ли смисъл хомеопатиятанови [re: И.]  
Автор mama_ra4e (непознат )
Публикувано19.10.06 03:55



Съжалявам само, че толкова късно виждам темата.


При нас положението беше подобно.
Трима доктори ми се изредиха и ми казаха, че детето има начална пневмония и разни други неща, но аз не им повярвах. Много съмнителна ми се видя докторската верига, а и детето нямаше симптоми на пневмония...
Настояваха, че ако не дам АБ, до два дни детето ще е в болница.
Но аз се запънах като магаре на лед и заведох детето на хомеопат. Според хомеопата ставаше дума за бронхит, вървящ към излекуване без никакви лекарства. С подходящото хомеопатично лекарство детето ми оздравя за много кратко време.
Имай предвид, че масово се поставя диагноза " пневмония", защото се плаща 100% от Здравната каса, докато с бронхита нещата не стоят така. Така, че винаги трябва да ти светва червената лампичка...
С нашите доктори шега не бива. Като нищо ще ни уморят за пари!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.