Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 05.07.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За следенето на състоянието  
Автор Salt_of_the_Earth (ex-nejlika)
Публикувано16.10.06 08:10



Въпросът ми не е свързан тясно с хомеопатията, а по-скоро с поведението ни като пациенти. Чета, че е добре да се следи развитието на лечението чрез алопатичните методи (изследвания и т.н.). Само че изследванията, дори и да са направени на частно, без направление, обикновено е добре да се тълкуват от лекар. Как постъпвате в такъв случай? Отивате на лекар и му показвате съответните изследвания да ги разтълкува, като изслушвате какво ще ви предпише и после си правите, каквото знаете, т.е. лекувате се с хомеопатия? Или пък още на място при лекаря заявявате, че няма да се възползвате от съветите му за лечението, защото сте избрали друг метод? А ако след време пак искате да направите изследвания и пак ви трябва лекарско мнение и ако в такъв случай лекарят ви попита изпълнявали ли сте неговия съвет за лечение - какво отговаряте в такъв случай?

Интересува ме как се действа в такива случаи, защото на мен досега не ми се е налагало, но явно ще ми се наложи. А ще ми бъде много неудобно да отида при лекар за разчитане на изследванията и да му кажа, че се лекувам с хомеопатия

Просто не върви някакси... А не мога и да лъжа особено успешно, че правя това, което ми е казал лекарят...



Тема Re: За следенето на състояниетонови [re: Salt_of_the_Earth]  
Автор kaspo ()
Публикувано16.10.06 13:35



Всичко,което питаш е въпрос на личен избор + добра преценка на ситуацията.Вече има доста лекари - алопати,с които се разбираме чудесно и работим заедно.Все пак,все още,болшинството не приемат хомеопатичното лечение на сериозно и на пациентите им се налага да не казват къде се лекуват.Още повече,ако човек си плаща ,вече никой не се интересува какво след това ти ще правиш.Правят ти изследването,ако желаеш ти го разчитат,е от кумова срама правят предписание,но не можиш да ме убедиш,че ги интересува дали си изпълнил предписанието им.



Тема Re: За следенето на състояниетонови [re: kaspo]  
Автор Salt_of_the_Earth (ex-nejlika)
Публикувано16.10.06 17:30



Да, и аз мисля, че е въпрос на личен избор. А и се сетих сега, че лекарите имат по толкова много пациенти обикновено, че няма вероятност да помнят (особено ако посещенията са с разстояние от месеци помежду си) на кого какво са казали и той какво трябва да е направил






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.