Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 03.07.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема pozdravi za kaspoнови  
Авторariel (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 22:06



Поздравявам те с песента "On TV and Telepathy" на групата "Just Phyto". Слушала ли си ги?

. Първия път се чудиш кой е тоя дето си мисли, че твори музика. После.......бавно сякаш осъзнаваш, че едва ли има друг стил с такова богатство на изразни средства. Интересно е.
Обръщам се към теб и с един въпрос. Всъщност ще се радвам на всяко добронамерено мнение. Преди няколко дни попаднах на доклад, в който авторите твърдят, че медикаментите в разреждане 9 CH покриват много симптоми. С вдигане на разреждането, се свива броя им. Какви са твоите наблюдения?



Тема Re: pozdravi za kaspoнови [re: ariel]  
Автор kaspo ()
Публикувано13.10.06 15:07



Благодаря,за поздрава!Хм!Потенция 9С!Трябва да ти кажа,че използвам всякакви потенции от 3Х до ММ.Всичко зависи от конкретния случай.Не разбирам как така диапазонът на симптомите се свива при покачване на потенцията.Да,вярно е че 9С потенция е добра,но не бих казала,че ще свърши работа винаги при всеки случай





Тема Re: pozdravi za kaspoнови [re: kaspo]  
Автор И. ()
Публикувано13.10.06 19:39



Най-вероятно има предвид, че една ниска потенция е като метла - работи доста повърхностно и на по-широк фронт. Нали точно това използват боаронци, изписвайки комбинираните лекарства... с цел все нещичко от симптоматиката да закачат. В такива сличаи не е необходимо да се търси даже симилимума. Освен това, понеже действието на ниската потенция е кратко, даже и да се получат нови симптоми (на лекарството), те отшумяват бързо, и остава само палиативния ефект.


Айде тогава да зададем въпроса така: на какво ниво работи потенцията 9СН и в какви случаи ( имам предвид от личен опит) се изписва..?

Редактирано от ease на 14.10.06 04:13.



Тема Re: pozdravi za kaspo [re: И.]  
Авторariel (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 22:34



И. , специално за теб и за всички посетители на форума едно парче с подвеждащо заглавие "Always mine" на "Cafe del Mar". Надявам се че ще ти хареса. Усмихна ли се ?


Хамелеон, би ли го качил в сайта си и после да ни пуснеш линк тук. Има го в датата. Ако нямаш регистрация, ще ти пиша на мейла. В знак на благодарност ще преведа някоя статия по твой избор или по зададена тема. Съгласен?



Тема Re: pozdravi za kaspoнови [re: ariel]  
Автор И. ()
Публикувано13.10.06 22:47



Оооо, ако не си казала на хомеопата си, че имаш особено отношение към музиката, време е да го направиш..

Явно е особено подчертано при теб! :)

Хамелеона го няма за известно време както изглежда, така че ти можеш спокойно да пейстнеш една връзка към към линка, от който теглиш. Специално за любителите на музиката!

А за преоводите... ми ние си четем, но ако имаш идея за професионален превод, пусни му на лична - сигурно ще ти е благодарен, защото той има идея да пуска ежемесечен бюлетин с нова информация... по разни случаи... И със сигурност има нужда от помощ.

П.П. Вова, сори... ... Това е опит да получиш подкрепа за сайта!



Тема Re: pozdravi za kaspoнови [re: И.]  
Авторariel (Нерегистриран)
Публикувано14.10.06 21:29



Имаш право да си мислиш каквото си поискаш.



Тема Re: pozdravi za kaspoнови [re: ariel]  
Автор Hamaelleon (Hamaelleon)
Публикувано15.10.06 17:26



Нямаше ме тая седмица, баси, една седмица без нет, ихуу, обаче издържах

аре са да ме ориентираш пак, ква е тая песен, дай линк де, макр че ако дадеш линк, що и аз да я качвам и да давам втори линк, нещо не фанах врътката явно..
По принцип, ако ми хареса ще я кача, ако не - няма.
От друга страна, ако ти решиш да превеждаш нещо, преведи го заради хомеопатичната общност и заради пациентите, аз нямам общо с това, сайтът ми е само ретранслатор.
Всичко е въпрос на добра воля, който иска да предостави някакви материали за свободно ползване от всички, моля, аз само ще ги оформя във вид за онлайн употреба и нищо повече..

Збаравих да допълня, днес подготвих още три странички и седя следибеда пшред компа и тъпея: с тва темпо тоя сайт ше го правя още три-четири години за да има поне минимума за един функционален и съдържателен бг хомео портал.. пък аз нали съм ветро и близнак и при мисълта че ше се гърбя с тая рутина още три-четири години и ми са дурива направо само кръгъл идиот мое се залавя с такава непосилна за сам човек работа, фууууу

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Редактирано от Hamaelleon на 15.10.06 17:30.



Тема Re: pozdravi za kaspoнови [re: ariel]  
Автор kaspo ()
Публикувано16.10.06 13:22



И аз бях без интернет.Нека така да отговоря по въпроса за потенциите - и по - специално за потенция 9С.Това е наистина потенция,която действа на дълбоко,не само на физическо ниво.Обикновено я използвам при много чуствителни пациенти с ниска жизнена сила,на които не е възможно да се даде по - висока потенция при начало на лечението.Обикновено в процеса на лечение,жизнената сила се покачва и става необходимо и потенцията да се качи.В повечето случаи следващата необходима потенция е 30С,а след известно време и 1М.Разбира се ,това не е закон,има много изключения.Не е истина,обаче че,диапазонът на лекуваните симптоми при 30С и при 1М ,се стеснява.Изборът на потенция зависи единствено от жизнената сила на пациента,а не от диапазона от симптоми,които ние си избираме да лекуваме.Та нали изборът на лекарство се базира върху тоталността на симптомите на умствено,емоционално и физическо ниво!Следователно,дори когато даваме лекарство в потенции,които са по-физически ориентирани като 6С,15С,200С ,Лекарството пак действа и на трите нива.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.