Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 18.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема "лечебни кризи"  
Автор Янa (spotless mind)
Публикувано31.08.06 00:25



Понеже изпаднах в спор на друго място... искам да попитам съществува ли в хомеопатията подобно понятие и какво изразява то?
Изкарала съм встъпителен курс по хомеопатия в университета и имам ясен спомен, а и записки, в които това понятие ("лечебна криза") фигурира, както и съм го срещала не немалко места...
Но тъй като бях порядъчно обругана за използването му, та рекох да питам специалистите?

full system breakdown


Тема Re: "лечебни кризи"нови [re: Янa]  
Автор И. ()
Публикувано31.08.06 09:21



Ми той Ханеман си го е клазал в

, само някой трябва да си направи труда да го прочете.



Тема Re: "лечебни кризи"нови [re: И.]  
Автор KoтkaтaMapтa (anesthesia)
Публикувано31.08.06 10:21



Моля ви, не МОГА, нямам физическата възможност да прочета Органона, нито съм си поставила за цел да изучавам хомеопатия в този момент от живота си. Питам просто принципно и моля за конкретна информация... може и цитат от Органона, но не мога да го преровя целия точно сега. Уча за Държавни.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind.


Тема Re: "лечебни кризи"нови [re: KoтkaтaMapтa]  
Автор И. ()
Публикувано31.08.06 13:35



§ 157. Но макар че хомеопатично подбраното лекарство, поради своето съответствие и незначителност на дозата, несъмнено, отстранява меко и унищожава подобната му остра болест без проява на други нехомеопатични симптоми, т.е. без да предизвика нови сериозни нарушения, независимо от това, обикновено незабавно след приема (в продължение на първия един или няколко часа) то предизвиква нещо като леко обостряне, ако дозата не е била достатъчно малка, и което обостряне е толкова близко до първоначалната болест, че се възприема от пациента като усилване на собствената му болест (в случай обаче, когато дозата е била до известна степен прекалено голяма и обострянето продължава значително количество часове). Но в действителност това не е нищо друго, освен извънредно подобната лекарствена болест, в някаква степен превъзхождаща по сила първоначалната болест.

§ 158. Това леко хомеопатично обостряне през първите часове - един много добър прогностичен белег, че острата болест най-вероятно ще отстъпи след първата доза - е съвсем закономерно, тъй като лекарствената болест трябва да бъде малко по-силна от подлежащата на лечение болест, за да я победи и изкорени, също както една естествена болест може да отстрани и унищожи подобна такава, само ако е по-силна от последната (§ § 43-48).



Тема Re: "лечебни кризи"нови [re: И.]  
Автор KoтkaтaMapтa (anesthesia)
Публикувано31.08.06 14:04



Благодаря искрено.
Това е, което и аз знам и което се назовава "научнопопулярно" като "лечебна криза". Не знам защо ме сдъвкаха така... ама нейсе :)

Eternal Sunshine of the Spotless Mind.


Тема Re: "лечебни кризи"нови [re: KoтkaтaMapтa]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано31.08.06 15:20



Има разбира се, такова понятие и го изпозлват всички хомеопати. Съвсем точно си е. Кой те "сдъвка"?



Mens agitat molem



Тема Re: "лечебни кризи"нови [re: ease]  
Автор KoтkaтaMapтa (anesthesia)
Публикувано31.08.06 16:05



Е, сега :) Няма да се проявявам като селска клюкарка... :)
Разни хора, разни разбирания, ама нали сме специалсти да си налагаме гениалността над другите...
Харесва ми новият ти ник



Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

Тема Re: "лечебни кризи"нови [re: KoтkaтaMapтa]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано01.09.06 02:15



защо клюкарка..стана ми интересно къде другаде се водят хомеопатични8спорове

и на мен ми харесва новият ми ник

стига вече ходене по огън, подпали ми се фустана...време е да стане лесно...

Mens agitat molem



Тема Re: "лечебни кризи"нови [re: KoтkaтaMapтa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 13:06



Е, най-накрая разбрах защо е тази тема, пратиха ми линк нещо да зачета.. загубих си времето, и вие си губите вашето.. какъв смисъл??!! има да спориш с човек като К.: тя казва, че не е хомеопат, но едновременно с това се изказва гръмко и авторитетно за хомеопатите и за хомеопатията.. приравнявайки ги всичките до "племе" мошеници и шарлатани.. нема сми да се спори с такива хора.. ти си прави нещата така, че твоята съвест да е чиста, пък тя нека си пише..




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.