Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 12.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема Повтаряне на дозатанови  
Автор borkra (непознат)
Публикувано31.07.06 14:26



Искам да попитам при повтаряне на дозата, необходимо ли е да се увеличи потенцията,за по-добър ефект? Преди три месеца на синът ми му беше назначено конституционално лечение с еднократен прием на Калкарея Карбоника 200СН. По стечение на обстоятелствата още на втория ден антидотирахме с мента,разбира се неволно.Така и до днес се мие с ментова паста,защото така и така провалихме лечението и ефект никакъв.Сега нашата лекарка предлага да повторим дозата,та затова си мисля дали ще има ефект същото лекарство след това антидотиране и дали не трябва да е с по-висока потенция.Според това което чета за лекарството,мисля че е точно за него,много добре покрива неговата картина като цяло.



Тема Re: Повтаряне на дозатанови [re: borkra]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано31.07.06 14:55



Повтаря се първо в същата потенция, ако няма ефект се дава по-висока.

Mens agitat molem



Тема Re: въпросченови [re: Fire walker]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 12:27



А колко време след взимането на дозата не бива да се приема например кафе за да не се антидотира. Завинаги ли?:))))



Тема Re: въпросченови [re: Eдин]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано01.08.06 14:53



Зависи какво е оплакването. Ако лекуваш грип и той изчезне, и на следващия ден нищо ти няма, може да пиеш кафе...макар,че аз лично бих изчакала още един ден.

Но ако лекуваш хронично заболяване-високо кръвно, артрит, депресия ит.н трябва да чакаш докато изчезнат всички симптоми и няколко месеца след това-поне 3-4 месеца след това...

А после сигурно няма да ти се пие кафе така или иначе, така че да-за винаги



Mens agitat molem



Тема Re: ти ме разби [re: Fire walker]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 08:52



Самият повод за начало на лечението е някаква алергична екзема, но както знаем в действителност лекуваме не този симптом. В тази връзка бих могъл да кажа, че става дума за хроничен проблем. Имах реакция веднага (приличаше ми на лечебна криза) и бе осезателна около 4-5 дни. След около 10-на дни сякаш даде положителен (лечебен) ефект - тук не говоря за самата екзема. Лекарят ми е в отпуск, и не можах да се консултирам какво да правя, а имам работа, която извършвам интензивно и освен това е доста отговорна, между 2,30 и 7,30 ч. сутрин или през ноща - приеми го както повече ти харесва. Точно в този интервал "заспивам прав". Допълнително - откакто се помня доспи ли ми се - не мога да се преборя със съня, каквито и отговорности да имам в момента или каквото и да е желание да имам да не заспя.
Та пих кафе едва на 20 ден (не издържах) след приема на лекарството, и не знам дали не прецаках цялата работа.
И ако в този контекст - за винаги трябва да откажа кафето - съм разбит и ще трябва да ми измислите някакво средство, което да го замести (например кокаинче или накое екстази). :))))))



Тема Re: ти ме разбинови [re: Eдин]  
Автор Koнcyлт (различен)
Публикувано02.08.06 17:09



Мое мнение: за всеки антидотирането става с различни неща. Напр.на мен кафето не ми действа негативно, нито зеления чай или шоколада. Но за сметка на това ментата в много малка доза веднъж ми разказа играта! След това с няколко приема на същото лекарство, което пиех и преди това, възстанових баланса.



Тема Re: ти ме разбинови [re: Koнcyлт]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано02.08.06 18:59



Това е така, но освен това различните лекарства се антидотират различно от различни неща.Някой се антидотират и от оцет дори-това си го пише в материята медика на специфичното лекарство.

Освен това в някои случаи, когато антидотираш просто нищо не се случва или се случва леко подобрение. Тогава решаваме,че нее било точното лекарство, а всъщност лекарството си е било точно, но е било антидотирано.

Не винаги при повтаряне не дозата ефектът се възобновява. Понякога веднъж антидотирано лекарство отказва да действа или не действа така добре.

Mens agitat molem




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.