Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 07.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема С какво да се лекувам при стафилокок?нови  
Автор vikence (непознат )
Публикувано05.06.06 14:43



Привърженичка съм на алтернативната медицина и съм далеч от мисълта да се тровя с антибиотици. Откриха ми стафилокок и искам да се излекувам. В един от форумите четох че за златист стафилокок помагали перли. Някой може ли да ми каже нещо по конкретно?



Тема Re: С какво да се лекувам при стафилокок?нови [re: vikence]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.06.06 14:47



В хомеопатията се предписва лекарство за човека, а не за симптома. За да се определи кое е точното лекарство,което ще излекува стафилокок при теб, трябва да идеш на хомеопат.

Лекува се много успешно.



Mens agitat molem



Тема Re: С какво да се лекувам при стафилокок? [re: Fire walker]  
Автор vikence (непознат )
Публикувано05.06.06 15:04



Знам , че при хомеопатия човек се лекува успешно, но за съжаление нямам възможност да ходя при лекар хомеопат. Ако имах такава нямаше да пиша тук във форума ами направо щях да отида да се прегледам.





Тема Re: С какво да се лекувам при стафилокок?нови [re: vikence]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано06.06.06 04:36



Ами нямам идея какво друго да те посъветвам. Мен ме излкуваха от стрептококи с една доза хомеопатично, но то беше моето конституционално,а не нещо за стрептококи по принцип.

Опитай с диетата на Лидия Ковачева-на плодове , мед и билков чай за седмица, и след това внимателно захранване. Това е много полезно за всичко и ще светнеш, при всички положения.



Mens agitat molem



Тема Re: С какво да се лекувам при стафилокок?нови [re: Fire walker]  
Автор vikence (непознат )
Публикувано06.06.06 11:33



Ами аз си провеждам курсовете на Лидия Ковачева през няколко месеца. Преди седмица свърших един такъв курс на плодолечение с череши мед и чайове. Освен това съм вегетарианка и въпреки всичко имунитета ми е доста слаб. Податлива съм на всякакви болести. Всички около мен постоянно ме обвиняват, че боледувам, защото не съм се хранела "нормално" /демек с пържоли, кюфтета, колбаси и всякакви други мърши/. А на мен ми се повръща само от мисълта да ям месо.



Тема Re: С какво да се лекувам при стафилокок?нови [re: vikence]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 15:02



При такъв проблем в очите на седемгодишната ми дъщеря хомеопат й предписа стафилококцинум 15 С. Имаше резултат.



Тема Re: С какво да се лекувам при стафилокок?нови [re: ***]  
Автор И. ()
Публикувано06.06.06 20:17



Да де, но трябва да се пие ок. 10-тина дни. А и може би само тая потенция да не свърши работа, добре е накрая да се завърши с по-висока. А и не е сигурно колко е упорит тоя стафилокок, така че пак си трябва хомеопат, за да каже в каква схема да се пие. Но това може да го каже някой, който е запознат със случая.

Мен ако питаш, при упорити случаи, това ще бъде временно разрешение. След известен период пак ще се появи същия проблем, ако човекът не се лекува хомеопатично.
Но е решение със сигурност по-безобидно от шепата антибиотици, които изписват GP-тата в такива случаи. :)



Тема Re: С какво да се лекувам при стафилокок?нови [re: vikence]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано07.06.06 06:22



приемаш ли достатъчно протеини? Предполагам,че имаш нужда от около 60-80 грама протеин на ден, ако си с нормален ръст и телосложение. Ако не си го набавяш няма да ти е добра имунната система. Няма нужда да ядеш салам за тази цел-има протеинови шейкове/най-добре от суроватка/, а има и ядки и други храни, с които можеш да си набавяш нужните ти протеини.

Вегетарианството е хубаво нещо, но човек има нужда от протеини, и много вегетарианци не си ги набавят от незнание.

Mens agitat molem



Тема Re: С какво да се лекувам при стафилокок?нови [re: Fire walker]  
АвторИни (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 10:24



А има ли алтернатива, т.е. хомеопатично лечение, при тежка стафилококова инфекция - стафилококус ауреус, или начин за предпазване, след изкарана такава?



Тема Освен вегетарианството...нови [re: vikence]  
Автор УйнaПeнa (ентусиаст)
Публикувано17.10.06 23:30



... добре, избягваш "тровенето" с антибиотици и пържоли... Но признай колко много "безобидни" други лекарства и псевдолекарства вземаш или мажеш! Парацетампол, аспирин, аналгин, волтарен, козметика, хербалайф...??? Кой знае с какви "чайчета" се коркаш - я котешки нокът, я ройбос... То само ментовите чайчета на Биопрограма да знаеш как подтискат имунната система - точно колкото Орбит без захаррррр.... Самото желание да повръщаш от месо си е един ЯККК реперторизационен симптом, който насочва към няколко десетки хомеопатични средства, като сепия, пулсатила, калкареа, силика, графит, нукс вомика.........




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.