Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 24.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема хистеректомия  
Автор mirage (чат-пат)
Публикувано30.05.06 08:01



САМО РАЗСЪЖДАВАМ, КАТО ЛАИК!!!

от Fire walker преписано:

Арника-Arnica montana-Болки като от натъртване и страх от докосване.След злополуки.Първото лекарство за противодействие на шока, кървенето и натъртването ....

Аконит-Aconitum napellus-Огромен страх и мъчително безпокойство, дори при леки оплаквания. Непоносими остри болки.Може да има страх от смъртта.Лекарстовото е основно за шок.Проблеми след голяма уплаха/например шок след катастрофа/.

Белис перенис-Bellis perenis-За операции в малкия таз-хистеректомия, цезарево сечение, разждане, /с и без форцепс/,кюретаж на матката. Успокоява болките, ускорява зарастването на дъбоките тъкани и матката.

Стафизагрия-Delphinium staphysagriaЖилещи, режещи, смъдящи болки след операция.Подходящо за операции на корема, детеродните органи,ануса или пикочния мехур.След аборт. Когато човек има усещане ,че върху тялото му е извършена агресия или чувство на унижение след физикално изследване.Може да е налице възмущение и гняв към медицинския персонал.Колики след операция съпроводени с гняв.

всички тия ми се струват подходящи да ги дам на жената - има гняв, страх от смъртта, кръвозагуба, болка - едно не ми е ясно - кое да избера. а нали трябва да избера само 1! ей това ми е трудно! и още едно нещо не разбирам - скоростта на действие ...

... става въпрос да се помогне веднага след операция, а там не пускат, а аз трябва да знам симптомите, а трябва и да го поръчам в аптеката, т.е. това забавяне от 1 ден например какъв ефект има върху състоянието

ами ако не съм уцелила точното лекарство - още 1 ден и още 1 и ...

пък и още 1 въпрос дето не ми се връзва - тежка операция се провежда задължително под тежка медикация на пациента - и тогава какво става с №... принцип, че не трябва да се приемат други лекарства



Тема Re: хистеректомиянови [re: mirage]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано30.05.06 08:06



Опитай се да намериш ключови симптоми, работи с материя медика, не само с тези кратки извадки.

Ако нямаш Материя Медика и не си хомеопат и не можеш да откриеш точното, можеш да пробваш с Белис Перенис и след известно време Арника.

Mens agitat molem



Тема Re: хистеректомиянови [re: mirage]  
Автор И. ()
Публикувано30.05.06 08:30



Не бързаш ли малко???
Ако я караш така, ще заприличаш на боаронци.
Има мнооого неща, които трябва да се прочетат, преди да започнеш да предписваш изобщо. И понякога това отнема години...



Тема Re: хистеректомиянови [re: И.]  
Автор mirage (чат-пат)
Публикувано30.05.06 08:58



не бързам - само питам. на никого не предписвам. нямам и ни най-малка представа от хомеопатия, та дори и една книга все още не съм прочела, но съм започнала
в момента ми изнакнаха тези въпроси и ги задавам

след като тази сутрин прочетох постинга на Fire walker и реших да просто да попитам

все пак отговорете ми - след която и да е тежка операция, пациента е задръстен с лекарства - анестетик, болкоуспокояващи, хепарин, антихипертензивни, антидиабетни, антибиотици - и ако се прибави и хомеопатия - "какво става" - това не е ли в разрез с някой от принципите на хомеопатията - някой да ми отговори!?

МОЛЯ не убивайте в мен желанието да разсъждавам. на първо упражнение съм студентите ми винаги им казвам - "деца тук и сега е мястото да ми задавате въпроси, та било то и най-глупавите и тук и сега е мястото да разсъждавате, та било то и най-голямата глупост която съм чувала през живота си" - и те го правят и се учат

поне на мен не ми споменавайте за разреза класика-боарон. така и не разбрах защо едните мразят другите. за мен съм решила да мина с годините и през трите курса и дай боже след 5-6 години ще имам мнение по въпроса



Тема Re: хистеректомиянови [re: mirage]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано30.05.06 15:29



Не е в разрез със законите на хомеопатията да се даде хомеопатично, когато са дадени други лекарства при операция.

Няма проблем да предписваш за остри състояния, след като прочетеш необходимата литература, важното е ако не действа да не упорстваш да повтаряш дозата до безкрайност и да не смесваш лекарства.

Mens agitat molem



Тема Re: хистеректомиянови [re: mirage]  
Автор И. ()
Публикувано30.05.06 16:07



Като се запознаеш с реперториума и видиш как за една рубрика/симптом има по много лекарства, ще ти стане ясно, че трудничко се намира точното лекарство.
А целта е всички симптоми на болния човек да ги има в едно единствено лекарство. Така че чак като стигнеш до група лекарства, които съдържат въпросните симптоми, тогава стигаш до диференциране...
Аз все пак не ти разбрах много ясно въпроса де.



Тема благодаря за отговоритенови [re: И.]  
Автор mirage (чат-пат)
Публикувано30.05.06 16:38



много ви благодаря

пак ще задавам въпроси



Тема Re: хистеректомиянови [re: И.]  
Автор heureuse (щастлива)
Публикувано31.05.06 05:41



А когато всички симптоми ги няма в едно лекарство? Наистина ли се получава винаги като в учебниците - човек да отговаря точно на един тип?



Тема антидепресантинови [re: heureuse]  
Автор mirage (чат-пат)
Публикувано31.05.06 07:43



и аз пак да попитам

имаме депресия и я лекуваме с хомеопатия - туй лесно

но имаме пациент на антидепесанти, съответно симптоматиката е различна преди приема и след повлияването на депресия. той идва при нас след началото на лечението с антидепресанти и вече се чувства добре

въпроса: с коя симптоматика трябва да се съобразя - с тази преди антидепресантите или с тази в момента, когато е на антидепресанти



Тема Re: антидепресантинови [re: mirage]  
Автор И. ()
Публикувано31.05.06 11:19



Ами... да ти кажа хич не лесно.

Това че пациента се чувства добре след антидепресантите не показва реалното му състояние, най-често впоследствие има сериозни влошавания, които водят до увеличване на дозата или смяна на лекарството. Симптомите се връщат в още по-страшен вид, защото има потискане на естестваената реакция на организма. А тя при всички случаи е възможно най-щадящия начин за преодоляване на болестните състояния.

Когато се взимат антидепресанти, се потиска жизнената сила. И най-често има доста голяма промяна - такава, че хомеопата не може да види симптомите в реалния им вид. Така че е добре да се вземе предвид състоянието преди, и да се търсят съответствия на физическо ниво, които да говорят за едни и същи неща - мястото и скоростта на процеса, неговата дълбочина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.