Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 21.09.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как би ми помогнала хомеопатията?нови  
Автор cвeтyлkaтa (мами Сали)
Публикувано08.05.06 17:42



Преди 2 седмици ми оперираха щитовидната жлеза, като изрязаха от нея в ляв дял – възел с големина 4см и в десен дял – в близост до истмуса 2 малки възелчета с големина 4-5мм. Хистологичното изследване показа в ляв дял- макро-, микрофоликуларен аденом. Лимфоматозен тиреоидит. В десен дял- папиларен карцином – мултифукален (2 огнища, едно от които фоликуларен вариант на папиларен карцином. Опериращият лекар е на мнение, че трябва да се отстрани щитовидната жлеза.
Бих искала да чуя и вашето мнение. Какви алтернативи имам от тук натък? С какво хомеопатията би ми помогнала след като ми отстранят щитовидната жлеза? Може ли да замести хормоните, които ще трябва да пия? Бях много развълнувана днес при тази новина и не питах дали ще се провежда химиотерапия.
Също ми е много интересен следният факт: преди 2,5 години тези малки карциномни възелчета ги нямаше при ехографско изследване. Там беше само големият, е разбира се не толкова голям. Повече от 2 години аз провеждам хомеопатично лечение за разни мои хронични болежки, като съм споменала на моя хомеопат, че имам проблем и в щитовидната жлеза. Като резултат мога да кажа, че при хроничните ми болежки, да чукам на дърво, има доста добра успеваемост. Дори по отношение на психическото си състояние се намирам в много добра форма. От къде се взеха тези карциноми след като на съм пила друго лекарство през тези 2 години освен хомеопатично? Може ли да се смята това за лошо лечение на хомеопата?



Тема Re: Как би ми помогнала хомеопатията?нови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.05.06 02:51



Много съжалявам за тези неща.

След като си имала подобрение на всички нива, включително психично, не виждам как може да е подтискане или неправилно лечение.

Нямам обяснение защо е станало така.

Според мен,/като имаш предвид,че не съм лекар, още по-малко онколог/ ако е имало карцином е добре да махнат жлезата.Има тироидни хормони,които се пият като заместителна терапия.Вземи второ и трето мнение от онколог и хомеопат. Др. Костова се занимава с ракови заболявания като хомеопат, а е и лекар, така,че може би е добре да и се обадиш на нея, да и зададеш тези въпроси.

Надявам се всичко да мине безпроблемно!

Стискам палци!

Mens agitat molem



Тема Re: Как би ми помогнала хомеопатията?нови [re: Fire walker]  
Автор cвeтyлkaтa (мами Сали)
Публикувано09.05.06 03:47



Имаш предвид д-р Калина Костова от София?



Тема Re: Как би ми помогнала хомеопатията?нови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.05.06 14:20



Да, за нея говоря. Доколкото знам от много години се занимава с това.

Mens agitat molem



Тема Re: Как би ми помогнала хомеопатията?нови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор И. ()
Публикувано09.05.06 16:34



А правила ли си изследвания за тези години и как са се развивали възелчетата? Някаква промяна след хомеопатичното лечение в щитовидната жлеза имало ли е?



Тема Re: Как би ми помогнала хомеопатията?нови [re: И.]  
Автор cвeтyлkaтa (мами Сали)
Публикувано10.05.06 09:48



Преди хомеопатичното лечение картината беше: една киста с големина 1,6см. Преди 1 месец картината се измени така: един аденом с големина 4см и множество малки с големина под 3мм.
Казвам какво пише в ехографиите. Незнам каква е разликата между киста и аденом. Незнам какво означава множество. От това множество са изрязали две, за които хистологията казва - лоши. При предпоследният ехографски преглед може и да ги е имало и да са били още по-малки и да не са им обърнали нужното внимание, а може и да ги е нямало. Разликата във времето между двете ехографии е 2,5 години. Тази киста ми е открита преди 11 години, като беше с първоначални размери 1,1см. За 8-9 година порастна на 1,6см, а за 2,5 години на 4см.



Тема Re: Как би ми помогнала хомеопатията?нови [re: cвeтyлkaтa]  
Авторhomeofan (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 11:24



A bi li kazala pri kogo si se lekuvala i kakvo i kak si pila....?



Тема Re: Как би ми помогнала хомеопатията?нови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор И. ()
Публикувано10.05.06 13:00



Моя съвет е да не бързаш с операцията. Търси второ мнение от хирург, а също и от хомеопат.
Аденома е доброкачествен, но не бива да се омаловажава.



Тема Re: Как би ми помогнала хомеопатията?нови [re: И.]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.05.06 15:22



открили са и злокачествени образувания
и аз не съм за операциите по принцип, но не бих се осмелила да дам съвет-не бързай, когато има открит карцином

Mens agitat molem



Тема Re: Как би ми помогнала хомеопатията?нови [re: Fire walker]  
Автор И. ()
Публикувано10.05.06 15:44



Да, погледнах сега в началото на темата - от едната страна е злокачествен. Аз също не се наемам да я съветвам, но е добре да се потърсят няколко мнения от специалисти. Много деликатна ситуация. И труден избор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.