Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 17.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема курсове хомеопатия - къде, кога???нови  
Авторлekap (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 13:27



Здравейте!

Аз съм лекар и искам да изкарам възможно всички курсове по хомеопатия, обаче намерих само тези на боарон. те започват от новата учебна година. И тъй като съм шашардисана от царящата омраза между отделните школи, която за съжаление се предава и на пациентите, искам да изкарам и курсове от другите школи - немска и английска (ако въобще провеждат такива).

Лекувам "домашните любимци" от миналата година само с хомеопатия с продуктите на Боарон и Хиил. И съм толкова доволна, че съм решила сериозно да се просветя. Чета книги на български и английски и едва ли не съм подложила домашните си на клинично изпитване. И въпреки, че прилагам лекарствата само четейки книги - трябва да ви кажа, че съм изумена от получените ефекти. И соътветно в мен напират множество въпроси всеки божи ден, но няма откъде да получа отговор. например един от въпросите които в момента много ме интересуват е спирането на хомеопатичните лекарства.

Ако знаете за курсове в БГ, освен тези на Боарон, моля отговорете ми.



Тема Re: курсове хомеопатия - къде, кога???нови [re: лekap]  
Автор И. ()
Публикувано05.05.06 13:31



http://www.bghomeopathy.org/bg/news_bg.php



Тема Re: курсове хомеопатия - къде, кога???нови [re: лekap]  
Автор magnetar (новак)
Публикувано05.05.06 13:35



Мисля че в Хомеопатично Общество, още продължава записването за курс по Класическа хомеопатия - виж сайта на Х.О
А към Едикта също има... погледни и там и си реши.



Тема Re: курсове хомеопатия - къде, кога???нови [re: лekap]  
Авторtq (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 14:22



Към Хомеопатичното общество започна курс от м. март - вече са минали два семинара. Третият ще е през май - семинар с индийския хомеопат д-р Шах. Може би още не е късно да се включиш в курса.



Тема Ma айде прочети и нещо критично:)нови [re: лekap]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано05.05.06 14:29



Щото "добри" ефекти...ти си знаеш де, има плацебо ефект. Има и самозаблуждаване. Особено ако искаш да вярваш. А какво искаш- да си вярваш, че си джедай, или да погледнеш реално на нещата?

Все пак си лекар, трябва да си запозната с тестването на лекарствата...и че хомеопатията не издържа един двойно сляп тест с плацебо. За справка:

. Това ми е блогът и съм изкарала няколко интересни статии от уважавани медицински списания (Лансет, Journal of the American Medical Association), които меко казано правят на пух и прах хомеопатията.

А само като зачетеш Органон и видиш, че авторът му и представа си е нямал от бактериална теория...

Абе ти си знаеш, все пак си лекар, очаквам по-професионално поведение от хора като теб, а не да се лепят на всяко плацебо, което се появи на "алтернативния" пазар.

Какво следва- кабалистично лечение на обикновената настинка?



Тема Re: Ma айде прочети и нещо критично:)нови [re: hipparchia]  
Автор И. ()
Публикувано05.05.06 15:01



Като си кон с капаци, защо си мислиш че и другите трябва да са толкова ограничени?!
Освен това поведението ти е доста агресивно.
Какво си мислиш че правиш? Искаш да спасиш човечеството от собственото му проглеждане ли?
Задръж си мнението за себе си, тук никой не ти го е искал. Или иди да проповядваш на по-подходящо място - в клуб медицина.

Извинявай за тона, но вече преминаваш границата на приличието.



Тема Не преминавам никаква граница!нови [re: И.]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано05.05.06 15:09



Просто смятам, че не е подходящо поведение да се вярва сляпо на една идея без да се види съответната критика. А дори капка логика кара идеите на хомеопатията да се сринат и да не остане нищо повече от плацебото.

Аргументацията не я смятам за агресия. Просто изразявам мнението си. Освен това може би съм много по-свободомислеща от теб. Аз бих си променила мнението, ако видя добри доказателства ЗА действието на хомеопатията- добри, всепризнати и повторени изследвания. Такива няма, но аз съм готова да ги приема, ако се появят.

За теб обаче няма никакъв начин хомеопатията да е грешна, затова и мислиш много по-ограничено. Нека Лекар сама си прецени, като види и двете страни на нещата.



Тема Re: Ma айде прочети и нещо критично:)нови [re: hipparchia]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.05.06 15:10



мхм...домашните си животни как ли е убедила горката "заблудена" лекарка, да повярват горещо и да реагират на плацебо?

чела съм статии за направен рисърч-рисърча е направен неграмотно от гледна точка на хомеопатичната наука, за това не работи

има успешен рисърч-за ефект върху диария, върху депресия и тревожност и други неща-става дума за двойно слепи изследвания

но пак ти казвам-дали мислиш,че някой който лично е видял ефект се вълнува от това какво казва Ланцет?

Mens agitat molem

Редактирано от Fire walker на 05.05.06 15:11.



Тема Re: Ma айде прочети и нещо критично:)нови [re: Fire walker]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано05.05.06 15:23



Мисля, че под "домашни любимци" в кавички се подразбира семейството. Щото имам котка и освен от една хирургийка не се е нуждаела от лекарства колкото хората. Така че няма нужда да се "лекуват" чак толкова животинки.

Колкото до рисърча...абе кво сложно има- просто действа или не. Остро състояние=> определено лекарство (както сама изписваш)=.резултат или не. Кво сложно има? Начи може да се направи рисърч и без характера на човек и всякакво друго хомеопатично мамбо-джамбо. Айде сега дай линк или библиографска справка за проучванията за диария и депресия, пък да видим дали наистина са читави.



Тема Re: Не преминавам никаква граница!нови [re: hipparchia]  
Автор И. ()
Публикувано05.05.06 15:27



Тези хора, на които ти се опитваш "да отвориш очите", всички са изпитали върху себе си, или чрез близките си, лечебното действие на хомеопатията.

Ето ти пример от моя личен опит - видях с очите си как собственото ми дете, лекувано с "плацебо" за една седмица се излекува от пневмония. Без антибиотик! При това нещата бяха започнали много да се влошават, кашляше на всеки 2-3 мин. и си поемаше въздух много трудно - всяко вдишване беше съпроводено с хриптене.
И това не е единствения случай, към хомеопатията се обърнах когато положението беше станало много критично и по повод различни болести се налагаше да пие по 2 пъти в месеца антибиотици, лежа неколкратно по болници и т.н. Тогава беше на 5 и 1/2. След 2 години хомеопатино лечение детето се стабилизира, като за последната година е боледувало само 2 пъти, и то на крак, само с малко хрема. Та за последните 2 години не е приемало нищо повече от лечебна "бистра водица"...
Айде сега ми кажи - на теб ли да вярвам, или на собствените си очи?

Какви повече аргументи искаш?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.