Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 07.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не преминавам никаква граница!нови [re: И.]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано05.05.06 15:33



1. наистина ли е била пневмония?
2. децата 'израстват' болести. И брат ми много боледуваше, а по едно време просто спря да боледува



Тема Re: Ma айде прочети и нещо критично:)нови [re: hipparchia]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.05.06 15:35



А ,аз го разбраха директно не преносно. Но аз съм лекувала котката си и и действаше безотказно.Чудя се как съм и прмила мозъка да "вярва" и за това да и действа.

А ти разбираш ли нещо от рисърч?Защото това , което казваш са щуротии. Има едно такова важно нещо като качество на рисърч дизаина. Ако то не е на ниво, може всичката ти статистика да изглежда прелестно и резултатите ще са абсолютно неадекватни.

Рисърч дизаина на рисърча в областта на хомеопатията е на крайно незадоволително ниво, просто защото тези,които го правят не разбират от хомеопатия. Все едно да ме пуснат мен да летя с космиечска совалка и като я забия в Кейп Канаверал, в каладръма, да се направи заключението,че совалката не може да лети.

Примери-има изследване за ефекта на Арника върху травми. И какво мислиш правят-дават по една доза Арника 6 Д и спедят...Няма ефект. Каква изненада!!!Бих се удивила безкрайно ако имаше ефект.

Друг пример-ефект на хомеопатията върху депресия. Някой гениален изследоватаел прави проучване и решава,че за депресия се предписва Игнация. Следователно дава Игнация на всички хора, независимо от причините за депресията и конкретните и прояви. Няма ефект. Егати-верно ли?!

Това просто не е хомеопатия..това са смешни опити на незапознати с материята , да летят със совалка

Ефект има този рисъч, който уважава правилата на хомеопатията-т.е сравнява се плацебо група с група на която класически хомеопати са предписали ИНДИВИДУАЛНО лекарство след лично интервю. Резултата беше -цитирам по памет:"резулктатите от изследането не са консистентни с хипотезата,че ефектът на хомеопатията е плацебо ефект". Т.е статистически значимо различие между плацебо групата и класическата група.

Линк не мога да ти дам, намерих статията след дълго ровене във вътрешната библиотека на Университета на Торонто. Трябва ти членство там за да имаш достъп до електронните статии. Мисля,че я бях запазила на диск някъде, ако не съм я загубила ще я издиря. Но не обещавам.



Mens agitat molem



Тема Re: Не преминавам никаква граница!нови [re: hipparchia]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.05.06 15:39



дали "наистина"...

аз наистина имах поликистоза-имам снимки от видеозон
после наистина нямах-лекарите разправяха,че е била грешна диагноза, защото хомеопатията била измама-като видеха снимките-им увисваше ченето и спиаха да приказват

наистина имах бета-хемолитичен стрептокок-два лабораторни теста положителни-после след една доза хомеопаатично-наситина нямах-негативен лабораторен тест

просто...спри да си измисляш обяснения в подкрепа на религиозната ти невяра в хомеопатията

ние имаме доказателства за тезата си-не измислени,а реални със снимки и тестове

Mens agitat molem



Тема Re: Не преминавам никаква граница!нови [re: hipparchia]  
Автор И. ()
Публикувано05.05.06 15:39



Да, беше установена от личната лекарка - двустранна, в напреднал стадий. Тя естествено изписа антибиотик, след една седмица пак ходихме на преглед - бяха се изчистили дробовете.

Интересно как го израства веднага след хомеопатчиното лечение.
И още нещо - за първи път отидохме на хомеопат по повод 3-тата сливица, която непрекъснато се възпаляваше и няколко специалисти УНГ ни препоръчаха операция. Тогава идея си нямах за хомеопатията, но реших да опитам, преди да подложа детето на касапницата. След 3 месеца нямаше и помен от нея, и до този момент повече не го е притеснявала.



Тема За котките и хоратанови [re: Fire walker]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано05.05.06 15:50



Не знам от какво си излекувала котката си. Имам такава от 13 години, да е жива и здрава, и като че ли се самоподдържа- или самолекува. МНого заболявания са самоограничаващи се, така че или се оправя, или ако не- ми няма котка просто.

Да кажа, че разбирам от рисърч, щото съм се занимавала в университета и със статискика, и с проучвания. И сме мислили как да си направим рисърч дизайн, така че да няма фалшиви резултати. Затова ти казах да ми дадеш някаква насока към статията, пък да видим има ли статистическа значимост, ей такива работки. Освен това не съм спряла да чета за методите на статистиката и проучванията. Така че имам известна компетентност в тази област.

Което ме кара да задам важния въпрос: повторено ли е проучването от независим източник?

Но аз съм търпелива и си чакам добрите проучвания. Даже вземам в предвид, че лекарствата са индивидуални. Може би някой ще направи такова проучване. Но дотогава поддържам позитивен скептицизъм. Има да си чакам, ама нейсе. ИМа време, докато хомеопат грабне Нобелова награда.

Ето един пример. За 2005 за медицина Нобелова награда взеха двама медици, които откриха, че язвата се причинява от Хеликобактер Пилори. Наблюдения за тази бактерия и свързването й с язвената болест има около 100 години, като един гръцки лекар е имал супер успешна практика. Разбира се, медицинската професия посреща "на нож" тези твърдения и подигравките са много. Но двамата учени си правят рисърча, като единият дори изпива малко бактерии и се разболява от гастрит, точно според предвижданията. В последствие се открива изключително малък брой рецидиви след лекуване с евтини антибиотици и малко антиацидни средства (80 процента май беше, по памет)

Целта ми е (освен да похваля тия хора) да посоча, че ако някой наисина иска да докаже нещо, той ще го направи. Хомеопатията от 200 години е обект на присмех. Ми да вземе някой да направи какъвто трябва рисърч и да замълчат скептиците завинаги. Но защо самите хомеопати се крият зад лош дизайн?

Сега за примера ти със совалката...ми не е много хубав. Начи ето по-подходящ. Разбира се совалка. Извод: не лети. Питаме: Защо не лети>хипотеза: лош дизайн-или лош пилот. Тестваме ги и гледаме какво става

Съответно: Хомеопатията не работи. Защо не работи? И тестваме защо: променяме дозата, променяме схемата на лечението...ако все още не действа след н-тия опит...еми вече не може да се праим на интересни и да се лекуваме с бистра вода.



Тема Re: За котките и хоратанови [re: hipparchia]  
Автор И. ()
Публикувано05.05.06 15:55



Живей си с любимия ти скептицизъм, твоя работа.
Само престани да го натрапваш на хората, заедно с разни плитки рекламни трикове на гигантски корпорации, чиято единствена цел е правенето на пари.

И пак ти казвам, тук не е мястото да се изявяваш, мисля че по-голям успех ще придобиеш в медицинските клубове.



Тема Хмнови [re: И.]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано05.05.06 15:59



За какви трикове става въпрос? Малко неясно се изрази.

Антибиотици за язва ли? Знам кое е лекарството и то е доста евтинко и непатентовано, съществува в генеричен вариант, така че печалбарството не е аргумент.



Тема много интереснонови [re: И.]  
Авторлekap (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 16:09



аз като лекар с 20 годишен стаж съм се навидяла на лекарства, ефекти и нежелани ефекти.
като лекар мога да преценя какво е състоянието на "домашните ми любимци, демек многочленното ми семейство" и на кого мога да приложа хомеопатия и на кого да дам традиционните лекарства, които познамав до перфектност.

и още нещо - смело мога да кажа, че не съм привърженик на хомеопатията в смисъл такъв, че нищо незнам за нея (имам сухи знаия, но нямам опит, освен върху децата ми).

Но пак казвам - удивена съм от ефекта, който има хомеопатията върху децата ми. Ефекта върху малко деде трудно може да се опише като плацебо.

ходейки на курсове и пробвайки върху домашните и приятели на село, където съм единствения достъпен лекар събота и неделя, целта ми е да си създам собствено мнение по въпроса. И тъй като самата аз страдам от 3 заболявания, ще си пробвам върху мен най-вече. С успех мога да кажа, че едното е така овладяно, от 6 месечна терапия с хомеопатия, че още повече ми се иска да науча нещо повече.

Много е грозно да се заяждате, а може би ще е по-интересно и полезно да обменяте опит и знания.

Благодаря на тези, които ми отговориха на въпроса. Ще се поровя, мерси!

и последно за плацебото - ако хомеопатията е плацебо ефект - ще съм и безкрайно благодарна, защото десетки хиляди са хората по земята, които умират от нежеланите ефекти на традиционните лекарства. И няма нищо по-хубаво да се излекуваш или поне да не страдаш било то и плацебо.



Тема Re: Не преминавам никаква граница!нови [re: И.]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано05.05.06 16:13



и с третата сливица на голямия ми син беше такъв резултата, но мадам "неверницата" констатира, че вероятно диагнозата не била вярна и ставало въпрос за лекарски грешки
както и гнойни налепи по гърлото и цялата уста са грешно поставена диагноза ?!?!?!?!

тази жена е умопомрачително "талантлива" щом наистина успява да ме подразни



Тема Re: много интереснонови [re: лekap]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано05.05.06 16:23



Абсолютно съм съгласна с мнението. Все пак практиката показва дали нещо действа или не. Виждам, че едва ли ще стигнеш до фанатизъм в избягването а традиционните лекарства. Смятам, че си способна обективно да прецениш ефекта от хомеопатията, а и сама казваш, че не си прибягнала абсолютно до тези методи. Наблюдавай така, че да не се самозаблуждаваш- но съм сигурна, че го можеш

Колкото до плацебото...ми супер нещо, кво да кажа. Хубаво ще е обаче да се разбере, че хомеопатията е по-скоро плацебо (както показват повечето проучвания към момента), за да не се стигне до неприятни резултати...като спиране на важни лекарства или други подобни от хомеопатичен фанатизъм.

Ако отидеш на курс, задай от мое име въпроса: Защо всички хомеопати наричат стандартната медицина "алопатична", след като в "библията" на тази н'аука Ханеман различава 3 вида: алопатична (кръвопускане), палиативна (всякакви лекове за облекчаване) и хомеопатична (неговата си).

Ако си четяща английски, виж тезата ми с извадки от книгата Органон на

защо именно "алопатичен" е супер погрешен термин. Макар да не съм лекар, имам отлични способности по четене и разбиране:) такава ми е работата:) (всъщност съм Мартин Карбовски и готвя ужасен медиен удар над хомеопатията...майтап бе)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.