Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 09.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Не е алопатична бе!нови [re: hipparchia]  
Автормaмaн (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 13:58



Обичам да срещам хора като теб, защото по нещо ми напомнят за мен самата - не знам по хъс и ентусиазъм да доказват тезата си ли или по нещо друго /глупост?/ - това още го анализирам.
Аз съм от лудите фенове на хомеопатията, защото съм изпитала на собствен гръб безотказния им ефект. И с удоволствие бих поспорила с теб. Ако нямах един малък бръмбар на врата (който е най-малкия пациент на хомеопатията) - говоря за сина ми - щях по цял ден да си разменям с теб реплики. Ама ще го отложа за деня, в който той ще тръгне на градина.
Дотогава ще те помоля да ми обясниш как се оправи той (сина ми). Историята му съм описвала и тук, и в други форуми, но специално за теб ще я напиша пак.
Той се роди със стафилококова инфекция (вътреутробна). Като доказателство, че уважавам ерудицията ти няма да ти обяснявам какво е това състояние и до какво може да доведе. Решиха, че трябва да му вливат антибиотици (както и на мен самата). Но аз се подписах, че отказвам (с подкрепата на съпруга ми, разбира се, който е лекар-хомеопат). Започнах да му давам от "най-скъпата захар" и имах хепи-енд (в смисъл, че бебето се излекува). Това може да бъде проверено от независим източник - обади се в родилното в Свищов и питай за този случай (роден е на 05.08.05 г и се казва Станил). Мислиш ли, че успях да внуша на моето бебе да си самовнуши, че някаква паметлива квантова водица ще го излекува?
А другия ми въпрос е наистина ли смяташ, че ще взема насериозно твоето изследване, при условие, че не те наблюдава някой независим/неангажиран емоционално с проблема човек? По същия начин аз (лудата фенка) мога да ти кажа, че вземам лекарство (примерно Беладона) и да ти описвам симптом след симптом, докато си смуча коктейлчето и ти се надсмивам от екрана.
И последно - този твой здрав интерес към хомеопатията ми мирише на нещо гнило. Как се появи? Чопли те нещо да се ровиш, да четеш органон даже, да спориш из форумите. Майче ти харесва
И на финала - моя съпруг беше най-върлия противник на хомеопатията в продължение на 2 години. Спореше с жар и обясняваше с научни аргументи, че е невъзможно да работи хомеопатията, че е шаманщина. Сега работи само като хомеопат и дори не помисля да се занимава с алопатия или както ще да се нарича другата медицина.
Представяш ли си след някой и друг ден ти да си в същото положение? Обади ми се тогава, ще се посмеем заедно.



Тема Re: Аханови [re: hipparchia]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано01.05.06 15:18



откачалке, ти ако искаш пий каквото искаш, но да даваш каквото и да било на деца, дори да мислиш,че става дума за плацебо е тотално малоумно и безотговорно!

приеми,че има шанс едно на милион хомеопатичното лекарство да причини нещо на детето-каква съвест имаш да си позволиш дори този риск?!?

Просто не е истина до къде стига кретенията на някои хора.... Не знам какво си мислиш,че ще докажеш на някого тук, но като се съди от интереса на хората към темите/виж колко хора са ти отговорили на размислите за "алопатичен"/ е логично да се предположи,че на никой не му пука. Та в тоя смисъл-пий ако искаш блажна боя, но остави детето на мира!

Имай предвид, че ако ще правиш такива неща, ще те банна от клуба, та поне да те лиша от трибуна за идиотските ти експерименти, с надеждата,че това ще ти охлади ентусиазма.

Един съвет като от психолог към теб-занимавай се с нещата в собствения ти живот, които са смислени за теб и в които чувстваш,че допринасяш за света и собственото си развитие. Намери смисъла си в нещо позитивно, не в опити да отречеш нещо.

Mens agitat molem

Редактирано от Fire walker на 01.05.06 15:23.



Тема като за начало...нови [re: Morrigan*]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано01.05.06 15:18



Я пробвай да ми цитираш малко публикацйки.

Какви са тия ефекти от ваксините? Кой ги е открил? Масови ли са? Защо досега епидемиолозите не са ги забелязали? С по-добро здраве ли са "антидотираните" в сравнение с някоя контролна група със същия стил на живот (визирам това, че ползването на хомеопатия вероятно се свързва с други ню ейдж мурафети, сред които за щастие е и правилното хранене-та оттам и по-добро здраве)

За съжаление ми се разказват много анекдоти, но за съжаление множественото число на анекдот не е "данни"



Тема Uau:)нови [re: Fire walker]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано01.05.06 15:51



Мда, има нещо от доктор Менгеле в мене, сигурно е...
Нямам дете под ръка, споко. Но и едва ли "нещо" ще му стане. Има вероятност по-голяма от 1 на милион на едно дете да му се скофти мнооого от люлеене на люлка или каране на колело, ама пак се позволява, нали? Каква съвест имаме бе:)

А тука като чета и по-големи експерименти се правят с деца. Има ли вероятност 1 на милион хомеопатът да не уцели "лекарството"? Да, има. Има и примери за неоцелване. Бе каква съвест имат тия родители!!! А?

Споко, брат ми е пълнолетен и се занимава и с по-рискови неща от ядене на несъществуващи молекули и квантова захар.

Не е ли позитивно да се опитам да науча хората да мислят критично? Или пък аз да задобрея в тази област.



Тема Re: като за начало...нови [re: hipparchia]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано01.05.06 17:04



Хипархия, традиционен лекар никога няма да седне да вие срещу това, от което си изкарва хляба.

Лично наблюдавах ефект от ваксина за туберкулоза. Мантуту се поду до огромни размери, на детето - това е племеникът ми - му се схванаха краката и му прилоша. Два дни не бях на себе си от ужас, защото детето бе оставено на мен. В понеделник го заведохме в диспансера и там най-нагло ни обясниха, че странични ефекти нямало, а детето нещо е яло и затова така е станало! Колко още такива случаи се потулват? Трябва ли да напиша публикация или нещо такова, за да влезе в статистиката?

Задай си въпроса - Ако едно нещо е супер, както ти твърдиш за традиционната медицина, то защо има алтернативи?



Тема Вече си влязла в статистикатанови [re: Morrigan*]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано01.05.06 18:16



За протокола- спрях да пия Глоноинум след ник'ви ефекти. Смятам да го пробвам на брат ми;)

Второ, да защитя лекарската професия. Никой не е казал, че съвременната медицина е супер и безгрешна. ( Изопачаваш аргумента ми, за да се защитиш по-лесно. Често срещан подход. Избягвай го.)

Напротив, самите лекари често признават ограниченията си и се стремят да ги преодоляват, като се правят проучвания и разработки. Ще признаеш, че има голямо усъвършенстване за последния век. Лекарствата се тестват и ако са ефикасни и сравнително безопасни, се прилагат. Питай "Мерк":)

Някои стандартни днес медицински решения са били "алтернативи"- но след като са тествани и доказано действат. Използват се билки, масажи и каквото там се сетиш от по -"приятните" терапии. Дори анестезията е била "алтернативна" по някое време...

Ако хомеопатията издържи фармацевтичните тестове с плацебо (което към момента не е станало още), то и тя ще стане един от инструментите на "стандартната" медицина. Ако едно лечение е доказано недействащо и продължи да съществува като "алтернативно" то остава само...шарлатанство, за съжаление.

Сега помисли в тая насока: Аз имам роднина, който драматично е загинал в самолетна катастрофа. Хипотетично де. Съответно за мен въздушният транспорт е супер опасен. Какво показва статистиката обаче? Че по-малко хора загиват в такива катастрофи, отколкото по пътищата. Така че моят драматичен пример не е пример за цялостната тенденция. Смяташ ли, че някой би позволил използването на ваксини, ако причиняват чести и тежки странични ефекти? И никой няма да забележи и да критикува? Има лекари, които си умират да оберат лаврите, като оборят добре дадена стара теория. ИМа мотивация да се предизвиква статуквото. Пари, нобелова награда, признание...не е без хич.

Мислила ли си какво ще настане, ако само едно поколение не се ваксинира срещу тежки заразни болести?

Пример: Имаше спекулации, че тимеросалът във ваксините причинява аутизъм. Няколко проучвания с деца в Дания отричат това, но все пак вече се продават ваксини без тимеросал. Така че нещата се развиват.

Не, не трябва да напишеш публикация за твоя случай. В идеалния случай би трябвало лекарите (ако в момента следят за такива неща) да го включат в статистиката за безопасност на ваксините. Редки реакции се случват на всяко лекарство (Самият Ханеман яко се е зачервил и реагирал на хинин) Със сигурност подобни случаи са влизали в статистиката, преди да се пусне ваксината.

Системата позволява да съдиш небрежните медици. Възползвай се, ако смяташ, че правотата е на твоя страна.

Как се съди неспособен хомеопат, който не може да те излекува в разумен срок? Как се подвежда под отговорност за усложнения и всякакви такива...



Тема Re: Uau:)нови [re: hipparchia]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано02.05.06 03:49



не ме занимават твоите занятия в раобличаване на хомеопатията и оптите да "възпиташ" някого в критично мислене

но ако ще правиш простотии,като тези с децата, няма да имаш възможност да си публикуваш "излседванията"в този форум, това е.

не ми е интересно да споря с теб, ако на някой друг му е-да се занимава

Mens agitat molem



Тема Re: Вече си влязла в статистикатанови [re: hipparchia]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано02.05.06 03:54



Ако смяташ да "изпитваш" лекарства върху друг освен себе си, имай предвид,че няма да имаш възможност да описваш тук наблюденията си. Ще те банна.

Не ме вълнува дали брат ти е алпинист, летец-изпитател или каскадьор и правел по-опасни неща от това-идеята ти е неморална, безотговорна и откворено малоумна.Ако той иска да изпитва лекарства, да се логне и да споделя той лично.

Mens agitat molem



Тема Re: Вече си влязла в статистикатанови [re: hipparchia]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 05:46



Правила ли си си скоро секс?
Очевидно е, че някоя от дупките (ти) е страшно празна, житейските имам предвид и се опитваш неистово да я запълниш.
Май не особено успешно.
Не знам дали е секс или е нещо друго, но нещо липсва в живота ти..
Да се опитваш да доказваш на някого нещо си в тоно в клуб Хомеопатия?! Малоумна идея..
Да си правиш експерименти освен със себе си и с някой друг - още по-малоумна идея, но тва вече са ти го казали, видях.
Нитроглицеринът бил нямал "ник'ви ефекти" - тва пък как го разбра. Нали уж не го познаваш, нали уж не знаеш картината каква е. Откъде знаеш, че не си имала поне един симптом на доказване?

Нещо много бързо прочете Органона, но не прочете нито Хроничните болести, нито нещо от Кент, Витулкас, Виджейкър или Шанкаран, например, не познаваш ММ и Rep, не знаеш нищо за методологията на доказване и изписване на хомеопатични, след като мислиш, че опитити в хомеопатията са и placebo контролирани. Прочела си ред два и си тръгнала на кръстоносен поход срещу хомеопатията, наричайки глупаци всички, които се занимват с нея 200 години назад.. пък ти най-умната ще я развенчаеш.. при условие, че дори виждам не си схванала какво значи "алопатичен".. да не да. Успех!

Кат гледам в глогинкта ти си пишеш същите бисери и сама си им отговаряш. Надлъгвате се кой е по-умен, нали?

Знаеш ли за Бирата? Питай ги тук да ти разкажат за тоя дървен философ ко стана..

И накрая, ще ти дам линк към ММ на Бьорике да прочетеш все пак някаква картина на Glonoinum, че да се замислиш преди да го даваш на когото и да било. Ако пък при теб няма ефект (ние пък ти вярваме на това научно издържано изследване!) продължавай да го вземаш.. Не видях да си записала нито доза, нито честота на прием, брой приеми, симптоми, само си пишеш разни неща и пропускаш да отговаряш на неудобните.. Ето горе ти написаха случай как лекар противник е стигнал до хомеопатията, ма и тва не ти е направило впечатление явно..

Ето обърнах ти 20-минутно внимание, са стига рева вече..

- ето, прочети това.. учудващо е, че човек, който се бие в гърдите да е медицински грамотен няма да знае нищо за нитроглицерина, да бе да..



Тема Ami ako toj se syglasi?нови [re: Fire walker]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано02.05.06 10:41



Ами ако той, като разумен и пълнолетен човек, се съгласи на експеримента? Все пак няма да го правя насила я! Освен това доколкото си спомням "изпитването" на Ханеман е било с неразредени лекарства! Доказването не е правено с хомеопатични дози!

Моля, идеята ми не е малоумна. Напротив, това е един умен начин да се избегне самовнушението.

Не е и неморална, ако търся информирано съгласие.

Не е и безотговорна, защото съм абсолютно убедена, че "квантовата" захар няма да причини абсолютно нищо. Все пак пробвах върху себе си, нали?

Сама вярваш ли си, че някакво тооолкова разредено лекарство може да разболее страхотно съвсем здрав човек? Айде моля ти се...

Колкото за даването на деца- ако дадеш бонбон на дете, има по-голяма вероятност от 1 на милион да се задави. Направо си помисли колко неморален, ужасен и безотговорен трябва да е човек, за да даде бонбон на дете!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.