Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 17.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема избор на хомеопатнови  
Автор aquashade (непознат )
Публикувано19.04.06 02:17



Здравейте,

Опитът ми с хомеопатията, като метод на лечение, е твърде малък и само от няколко месеца, но мисля, че съм на път да се разочаровам много от лекарите,които се наричат хомеопати. Тъй като от всичко,което съм чела, мога да си направя извода, че хомеопатичното лечение като цяло е много близко до моето разбиране за това, какво е болестта и пътя на лечение , то не бих искала да се отказвам от този метод. Допълнително затруднение е това,че се касае за кожно заболяване на детето ми, което е на 2 години и 2 месеца и вече сме били при двама хомеопата, които за сега не са помогнали с нищо. Моето притеснение при този метод на леченеи е , че субективният фактор, в лицето на хомеопата, е от решаващо значение. В нашия случай , за две седмици, лекарствата се смениха три пъти и то след разговори по телефона. Всичко това ме кара да мисля, че хомеопатичното лечението на детето ми до момента се основава на пробата и грешката, а не на анлиза . Моля, за координати на лекар хомеопат-педиатър, който има опит и има задълбочен подход към пациентите си.



Тема Re: избор на хомеопатнови [re: aquashade]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано19.04.06 11:17



Разбирам фрустрацията ти. Може и наистина да си попаднала на неподходящи хомеопати. Но и очакванията ти за хомеопатичното лечение също са грешни. Дори и най-добрият хомеопат е нормално да има нужда от известен период на проба и грешка. Просто за да се определи правилното индивидуално лекарство трябва да се вземат под внимание голям брой фактори. Не винаги е възможно това да стане от първия път. Това не ти е алопатична медицина, където се борави с 5 лекарства за възпалени сливици, 5 за хрема и т.н. и се дава комбинация от тях. Тук се нацелва точно едно от няколко хиляди възможни лекарства и то трябва да покрива (почти) всички симптоми! Просто забрави да намериш хомеопат, който да може да поцъка с език и заяви компетентно: "Мдаа, типичен случай на едикаквоси"



Тема Re: избор на хомеопатнови [re: aquashade]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано20.04.06 00:24



преди две години отидох при Георги Чапалов по съвет на Fire walker, човекът ми излекува за два месеца влачена предходни две години екзема на ръката

мога евентуално да ти изровя координати, доволна съм много, за тия две години съм се лекувала при какви ли не кожни лекари



Тема Re: избор на хомеопатнови [re: Mariannna]  
Автор aquashade (непознат )
Публикувано21.04.06 01:32



Възможно е очакванията ми да са твърде големи.... Или пък да е твърде голям скептицизмът по отношение на подготовката и ангажираността на лекарите хомеопати. Истината е, че тръгнах с големи надежди към този вид лечение, но разбира се и с доза съмнение . Много е трудно да продължиш по път , по който си тръгнал първоначално лутайки се,особено когато , няма никакъв знак ,че си на прав път. И така,като гледам детето си , как се измъчва от сърбежите, а засегнатите места се превръщат в рани,въпреки лечението ,мисля,че е нормално да стигна поне до два извода : или това не е лечението или това не е лекаря . Засега все още смятам и се надявам ,че хомеопатията би могла да помогне.



Тема Re: избор на хомеопатнови [re: ET]  
Автор aquashade (непознат )
Публикувано21.04.06 01:33



Моля,ако е възможно,за координати.Благодаря!...И един въпрос. По време на лечението използвахте ли някакъв крем /хомеопатичен!/,с който да сте третирали поразените места.Проблемът на детето ми е , че местата ,които са засегнати от кожния проблем, изключително много я сърбят и дори се получиха кървящи рани при гънките на китката на ръката . Освен това най-тежко е през ноща - около 02 до 05часа, когато се събужда и не може да заспи заради сърбежа. Според хомеопата при,който сме, няма такъв хомеопатичен продукт,който да можем да ползваме външно...



Тема Re: избор на хомеопатнови [re: aquashade]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано21.04.06 13:33



На сина ми все още се появяват макар и много рядко екземите, но не сърбят изобщо. Не съм го мазала с нищо против сърбеж, откакто сме на хомеопатично лечение. Принципно организмът се чисти отвътре навън и отгоре надолу, за това и кожните проблеми по-бавно излизат. Това, което наблюдавах при малкия е, че първо екземите бяха по лицето и го сърбяха, преместиха се по ръцете и вече не го притесняваха, минаха през гърба и сега много рядко се появяват по прасците на краката. Не му създават никакъв дискомфорт и се надявам тези да са последните вече



Тема Re: избор на хомеопатнови [re: Finch!]  
Автор aquashade (непознат )
Публикувано22.04.06 14:13



Благодаря, за споделения опит . При нас, първите зачервявания се появиха на дясната гънка при китката на ръката преди около половин година . След около седмица, отпред на вратлето , но и двете зачевявания не я безпокояха почти никак.Не сме ги третирали с нищо друго, освен с преварено краве масло.След около три месеца -в средата на Март, се получи бум на обривите и се появиха при вътрешната страна на лакътната става на дясната ръка, дясното ухо , лицето - бузи и клепачи и като, че ли премина към лявото ухо . Преди няколко дни се появи и на вътрешната страна на колянната става . Тази поредност /ако съм се ориентирала правилно/, някак не следва логиката на чистенето на организма от горе на долу и поради това не мога да си го обясня . Другото особено , поне за мен е , че кожният проблем е предимно или все още само в дясната половина на тялото. Истината е ,че все още се надявам предимно на това, детето да се справи само.Вече повече от месец , я мъча без да я мажа с никакъв друг крем ,освен един приготвен бебешки крем за подсичане- само с витамини,колкото местата на обрива да се омазняват, но въпреки това, кожата се изсушава толкова много,че след чесането се получават кървящи рани. От около три седмици имам рецепта от кожен лекар за приготвен крем с кортикостероид . Зная, че този крем би облекчил детето, но зная също ,че резултатът ще е временен.И по -лошото е , че не зная как би и се отразило потискането на обривите . Мисля, че разбирам,колко е трудно да се избере хомеопатичното лекарство, но също така мисля, че точно по тази причина отговорността на лекаря - хомеопат, е много по -голяма,както и качествата му от изключително значение.



Тема Re: избор на хомеопатнови [re: aquashade]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано23.04.06 01:02



Не се развива последователноста, според закона за излекуването, защото това не е излекуване все още. Това е развитието на болестта-от долу -нагоре.
Когато започне хомеопатичното лечение може да се очаква обратно развитие-отгоре-надолу.

Мазането не помага.Наистина не знам какво друго да те посъветвам , освен да се престрашиш и да избереш един хомеопат.

Успех!

Mens agitat molem



Тема Re: избор на хомеопатнови [re: Fire walker]  
Автор aquashade (непознат )
Публикувано23.04.06 14:39



Христос Воскресе !

Надявах се да се вкючиш, тъй като виждам , че имаш опит и информация. Не е необходимо да се престраша да избера хомеопат,тъй като вече бяхме при двама. Необходимо ми е да повярвам , че хомеопатията е реално работещ механизъм.Насочих се към този алтернативен вариант на лечение , след като прочетох какви са принципите на хомеопатичното лечение, както и на колко много хора е помогнало това лечение. Не казвам , че нямам резерви, както и много въпроси, но все още смятам , че това би могло да е вариант, въпреки липсата на резултат . Проблемът е в това , че от 20/01/06 сме на хомеопатично лечение и това ,което описах като развитие на кожния проблем в предишните си бележки, всъщност се случи по време на това лечение . От около 10 дни сме спрели лечението ,тъй като детето се разболя тежко от грипна инфекция -с висока тепература, възпаление на ушите, кърваво червено гърло и ,което беше най-тежкото с пристъпи на кашлица,от които не можеше да си поеме дъх .Така, че пи антибиотик 7 дни,колкото и да не ми се искаше .
Моята молба към участниците в този форум, бе всъщност координати на лекар хомеопат, за който имат добри отзиви . Разбирам също колко е относително това, но моля тези,които могат да ми дадат тази информация, да се позоват не само на това,колко им е помогнал лекаря-хомеопат, а предимно на това колко задълбочено проучва пациента .
Иначе,вероятно направих грешка и постъпих много емоционално, като смених първия лекар -хомеопат към средата на март.Това мога да го преценя едва сега, след като придобих впечатления и от втория, който смени три пъти лечението в рамките на две седмици само след разговори по телефона.



Тема Re: избор на хомеопат [re: aquashade]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано23.04.06 19:16



Воистина воскресе!

Държиш ли хомеопатът да е лекар?

Ако не-Марио Божджиев. Ако да-Др. Мариана Стоименова.

Но ако избереш Марио искай да ви лекува по стандартния начин, със стандартни хомеопатични лекарства, защото чувам,че е започнал да ползва някакъв уред за създаване на лекарствата, на което аз нямам доверие.

Mens agitat molem




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.