Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:41 30.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Всички така отговарятнови [re: hipparchia]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано04.05.06 20:47



Благодаря ти за великодушното предложение, но ще ти откажа, понеже пари си имам достатъчно. По-добре наистина вземи да ги вложш в нещо смислено и попрочети малко повечко, тъй като доста от доводите ти са направо смешни...

Чудех се дали да се моря да пиша, ясно е че в твоята глава нищо няма да влезе, ама дано го прочетат някои от хората, които покрай писанията ти са се поразколебали.

Преди почти 3 години, след нормална бременност една майка, която четящите тук помнят - Искрица Надежда - ражда бебе...
Всъщност, ето тя е описала подробно перипетиите си. Приятно четене, това тук поне е безплатно:





Тема Re: Всички така отговарятнови [re: honey13]  
Автор magnetar (новак)
Публикувано04.05.06 21:32



Да, това наистина си заслужава да се прочете, хубаво че се сети, не че ще я убеди, пък кой знае....



Тема Re: Всички така отговарятнови [re: magnetar]  
Автор vaa (непознат )
Публикувано05.05.06 02:59



Какъв е смисъла да се убеждават неверните-вместо да се замисли тя ска4а да се бие....Както и да е , на мен не ми се спори, аз просто избирам по-малко вредното..Хап4ета отказвах да пия още от детските си години, не знам защо, но някакси вярвах, 4е организма има достатъ4но сили да се пребори и сам. И когато ме караха нашите да пия аналгин или аспирин, заради някаква кашлица, отивах в кухнята, пусках водата и се мотах 2-3 минути-уж 4е пия хап4етата-и после ги изхвърлях в тоалетната и баща ми след 2-3 дена казваше"Видя ли колко бързо се оправи, добре 4е те накарах да ги пиеш?" Не знам дали ви е известно, но фармацията е толкова пе4еливша индустрия, колкото и тютюневата и наркотиците. С годините толкова е насаждано за благотворната употреба на лекарствата, 4е 4овек дори да кихне ти4а да се хване за някое лекарство. А поне едно има ли, в което противопоказанията да не надвишават ползите?!? Или за нашите болежки ще пием едно, а после ще си вземем друго лекарство за вредите от първото и така...докато си съсипем цялата имунна система....и пием хап4ета с шепи. Ако лекарствата наистина лекуваха, то щеше ли да има толкова много болни? А най-лошото е 4е не само не лекуват, ами и вредят-в това е по-големия проблем....
А хомеопатията дори да не лекува/ за най-големите писимисти/, то поне не уврежда здравето!Аз съм склонна да вярвам, 4е дори само добрата мисъл и положителната настройка биха имали благоприятен ефект, многократно по-голям от ле4енията, прилагани от стандартната медицина.
А относно вида на хап4етата попитах, защото исках да сравня с тези, които на нас ни беше изписал хомеопата. Знам 4е за една болест има разли4ен подход в зависимост от пациента, но все пак...:) Благодаря на вси4ки и вярвайте в собствения си организъм-ако го храните и поддържате добре, той ще ви се отплати с добро здраве и дълголетие. Пожелавам го на вси4ки!



Тема Ей сега си чета...нови [re: vaa]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано05.05.06 11:22



Една статийка за фармацевтичната индустрия в Бизнес Уийк. (броят до 15 май 2006) Начи наистина компаниите на моменти действат неморално, но за това си има закони и се плащат глоби.

Обаче гледам едно каре за Анна от династията на Стюартите. Кралица е между 1702 и 1707. Имала е 5 деца, починали преди пълнолетие. Горката жена има 12 аборта, обаче е страдала от порфирия- заболяване, което се поддава отлично на лечение с...аспирин.

Ето как едно "алопатично" хапче може да спаси кралска династия. Странични ефекти? Най-много киселини. Ако го пийнете на гладно.

Колкото до изброените в листовките странични ефекти- компаниите са задължени да изпишат и най-невероятните и редки ефекти,та затова е толкова сташно написано. Обаче и на пакетите с фъстъци има предупреждения, че може да предизвикат фатална алергична реакция в мнооого редки случаи.

Реално кой пие хапчета с шепи? Като пийна един аналгин, всичко си е ОК като гледам, нямам нужда от повече хапчета. Малко хора имат подобна практика. Обаче ако нямаха, ами да кажа, че хора от моето семейство нямаше да изкарат дълго...

Колкото до случая с бебето, ами интересен е, но не е заключителен. Все пак не отричам изобщо, че човешкият организъм има резерви, особено младият. Историята е драматична, но наистина се замислете дали е доказателство за силата на хомеопатията или просто е дадена възможност на един организъм да се реорганизира, така да се каже.



Сега ще изкарам малко годишни отчети, да видя истина ли е това, че фармацията е по-печеливша от тютюневата индустрия. Бай дъ уей, Бен Бернанке (шефа на Фед) купува само една акция- на "Алтриа" (позната още като Филип Морис.) Не на "Мерк".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.