Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 08.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кой е Genus Epidemicus на сегашния грип?нови  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 18:19



Кой е Genus Epidemicus на сегашния грип?



Тема Re: Кой е Genus Epidemicus на сегашния грип?нови [re: питaщ]  
Автор magnetar (новак)
Публикувано11.03.06 11:47



Не е отговор на въпроса ,но може да ви бъде интересно и полезно...http://www.homeopatica.ru/,а може и да се допълни...



Тема Re: Кой е Genus Epidemicus на сегашния грип?нови [re: magnetar]  
Автор magnetar (новак)
Публикувано11.03.06 12:03



Не съм ви пратила на точното място,извинете ме...,ако все пак сте там ....ще го намерите....или"Мир гомеопатии"



Тема Re: Кой е Genus Epidemicus на сегашния грип?нови [re: magnetar]  
Автор69 (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 00:01



Защо ли така по темата настана пълно мълчание!? Предполагам не от незнание..... а!!!!Може би някой ще отговори - конкретно?!



Тема Re: Кой е Genus Epidemicus на сегашния грип?нови [re: питaщ]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 14:20



Не знаех какво е Genus Epidemicus. Може и да съм го учила по нещо, но съм забравила. Порових се в нета и ето какво открих:
Идеята за него хрумнала на Ханеман през 1799 година. По това време някъде в Германия върлувала Scarlet Fever / вероятно вирусна червена ангина/. Ханеман установил, че даването на Belladonna не само може да излекува болния но и да предпази от заразяване здравите хора. Резултатите си е публикувал през 1801 година в Cure and Prevention of Scarlet Fever.
On the other hand:
Доказано е, че в рамките на един зимен сезон причина за възникване на ОВИ могат да бъдат различни групи вируси. В наши дни хората пътуват повече и по-често, като по този начин лесно се разпространяват вирусните инфекции.
С други думи на горния въпрос не може да се отговори.
Все пак ако желаеш можеш да поясниш кой грип визираш и да поспорим. Така ще сравним фр. и англ. ММ.




Тема Re: Кой е Genus Epidemicus на сегашния грип?нови [re: Kalina]  
Автор doko_mimi (непознат )
Публикувано13.03.06 15:38



Малка забележка Scarlet fever е скарлатина.
Генус Епидемикус означава едно лекарство което да покрива картината на представителна извадка от болни от дадения грип хора. Например ако при мен дойдат 20 пациента с грип, и аз виждам в 15 от тях например картината на Гелземиум значи това лекарство е Генус Епидемикус.



Тема Re: Кой е Genus Epidemicus на сегашния грип?нови [re: doko_mimi]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 16:04



Виж, Scarlet Fever наистина означава скарлатина, но последната се причинява от бактерия и в този случай е необходим антибиотик. За мен не е съвсем ясно какво точно е имал предвид Ханеман. И ти предлагам да не спорим относно необходимостта от антибиотично лечение-ясно е че сме на различно мнение



Тема Re: Кой е Genus Epidemicus на сегашния грип?нови [re: питaщ]  
Автор magnetar (новак)
Публикувано13.03.06 17:33



През изминалата седмица аз и децата прекарахме"грип",като в началото всички имахме една и съща симптоматика.... вис.температура, отпадналост ,болки по тялото,главоболие , без жажда и потене,зачервени, дих.с-ма -без оплаквания.Но в рамките на 24 часа в хода на болестта клиничната картина на всеки се прояви различно,като по-малкото ми дете вдигна най- висока температура ,а се оправи още на другия ден .Ако говорим за този първоначален момент , иначе.... То ще стане много лесно...хоп взимам ме всички примерно Беладона и сме готови..



Тема Re: Кой е Genus Epidemicus на сегашния грип?нови [re: magnetar]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 17:55



Явно индивидуалната реакция не е за подценяване.
Вие учите ли за Genus Epidemicus?
Би ли разказала с какво се лекувахте? Ще ми бъде интересно.



Тема Re: Кой е Genus Epidemicus на сегашния грип?нови [re: Kalina]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано14.03.06 00:56



И защо да е необходим антибиотик за бактериална инфекция? Или мислиш,че хомеопатията не е ефективна за такива случаи? Мога да ти споделя, че една доза хомеопатично ме излекува от тежка инфекция с бета-хемолитичен стрептокок без усложения , без странични ефкети и без рецидиви.

Mens agitat molem




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.