Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 11.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Гризане на ноктинови [re: danii]  
Авторл, (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 10:43



Ше стане мазало



Тема Re: Гризане на ноктинови [re: danii]  
Авторл, (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 10:44



И сега обмисляте кога и как да му сложите железата на зъбите, нали...



Тема Re: Гризане на ноктинови [re: danii]  
Автор И. ()
Публикувано17.03.06 10:55



Не се тревожи, навикът е неприятен, но по-неприятни са последиците от насиственото "отказване". Казвам ти го от личен опит - аз бях от тези деца, и въпреки опитите на родите ми да се справят с проблема, той продължи до първи клас, след което от самосебе си премина. И ще ти кажа какво е усещането - детето се успокоява по този начин и се приготвя да заспи. Възрастните умеят по-лесно да се отпускат и да контролират това, докато децата търсят заместител. Процесът на осъзнаване може да помогне, но и да не помогне - не се тревожи толкова, ще отшуми от самосебе си.



Тема Re: Гризане на ноктинови [re: л,]  
Автор И. ()
Публикувано17.03.06 10:57



Зъбите не са по-важни от душевния комфорт, г-н Зъболекар.



Тема Re: Гризане на ноктинови [re: honey13]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано17.03.06 11:45



е ти направо ме разби
лично я познавам , но не заради професията й
но понеже знам, че е боаронски възпитаник въобще не съм се допитвала до нея по здравословни проблеми.
гледай ти колко е малък света
ей сега ще й звънна



Тема Re: Гризане на ноктинови [re: honey13]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано17.03.06 12:16



знаеш ли всичко започна съвсем случайно - малко като на шега
малкият разбойник търчеше из цялата къща със стъклена купичка в ръка въпреки заплахите ми, че може да падне й да се удари. разбира се законите на мърфи сработиха - той падна и купичката се счупи, а той точно с дясната ръка, където беше "сладкия" палец, падна върху стъклените парчета. доста се накълца. на десетина места.слава богу повърхностни рани, но доста кървяха. та след дезинфекция се наложи да го бинтоваме. бях се приготвила за ревове през деня (той смучеше палеца почти постоянно през деня - така разглеждаше книжки, гледаше филмчета или си играеше), трудно заспиване, за будене през нощта и другу такива приятни изживявания. за моя огромна изненада следващите два дни (беше бинтован) дори не потърси палеца си и всичко беше абсолютно спокойно. за това реших, като махнем превръзката да се опитам да се отървем от този навик.
само за два дена спря да си смуче палеца, когато е буден. след неколкократни обяснения:
- видя ли, че вече не си бебе, а батко щом успя да минеш 2 дни без да си смучеш палеца
- всичко това подплътено с награди от типа - можеш да вкючваш ТВ с дистанционното, можеш да ми разгледаш телефона и др. забранени до този момент неща, защото вече си БАТКО

голям проблем обаче беше заспиването - отне около 2 месеца. първите 3 седмици беше много трудно, защото трудно заспиваше. постоянно го проверявах и ако беше с палец пак му казвах, хайде батко си. ако заспиш без палец утре ще ти дам бонбон, ще те наградя и други такива. да ти кажа на моменти плачеше, сърдеше се, имаше дни, в които си заспиваше с палеца въпреки старанието ми. но плавно и полека нещата си дойдоха на мястото.

дори спря да си лапа палеца, когато е заспал. проверявам го по няколко пъти през нощта. много се гордея с него ! наситина се оказа голям герой ! да ми е жив и здрав !

най-много от всичко се стараех да няма неодобрение в забележките ми. постоянно пу повтарях, че знам колко е трудно и колко е "вкусен" палеца, но че ще му помогнем да спре да го смуче.



Тема Re: Гризане на ноктинови [re: л,]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано17.03.06 12:26



мда ..........
той и големият ми син ще носи шини със сигурност, макар че не е смукал нито залъгалка, нито палец.
много спорен е въпроса дали смукането на палец или залъгалка води до изкривяване на зъби, небце и т.н.

брей, ама ти си много компетентен/на по всички въпроси
някое друго безценно мнение и напътствие дали няма да ми дадеш ?



Тема Re: Гризане на ноктинови [re: danii]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано18.03.06 00:49




Ми да, малък е света!
Накрая да не вземе да се окаже, че сме рода

Надявам се, че Мария ще ти помогне с есенциите



Тема Re: Гризане на ноктинови [re: danii]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано18.03.06 01:22



Ох, малкия дявол е бил... Но пък, както казват хората, всяко зло за добро! И наистина е герой малкия юнак! За това се изисква много положителна нагласа, нещо което мойта щерка май няма...
И аз така, винаги като има сгоден момент повтарям, че вече е голяма, ама от приказки само особена файда няма. Може би, при нея това е лошото, че ходи в смесена група в ДГ и е от най-малките... Преди това, в яслата всички й викаха "кака Аличка", а пък тя се надуваше, но сега пак се чувства като бебе... Сигурно от следващата година ще се е по-сигурна в себе си, пък и аз съм й забъркала една комбинация за по-добро самочувствие покрай другите проблеми, така че явно тогава ще стане. Пак добре, че през деня поне рядко го прави...
Не знам как е при другите деца, но при нас всичко става когато тя си реши - махане на памперс, спане с пижама и одеало ( съвсем доскоро спеше с чувал) и т.н., и т.н. И изобщо си е властна - от къде се пръкна такава не знам...
Може би се притеснявам толкова защото имаме една съседка, която все още си смуче палеца, въпреки че вече самата тя има внуци - знаеш ли как ми се обръща сърцето като я видя
Все пак се надявам с помощта на есенциите да преодолеем и това



Тема Re: Гризане на ноктинови [re: honey13]  
АвторШeмeт (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 13:05



Благодаря на всички за отзивчивостта, бяхте ми много полезни. Ще опитам да се свържа с тази докторка, пък дано помогне.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.