Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 18.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Пак за есенциите на д-р Бахнови  
Авторзaйka_бaйka (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 13:39



Здравейте,
от няколко седмици приемам есенциите на д-р Бах (направих си сама комбинацията от 6 есенции-на базата на тест и си я поръчах в хомеопатичната аптека на ул. "Съвета на Европа") и съм безкрайно изненадана че има ефект (бях доста скептично настроена), наистина има. За няколко седмици (4) се чуствам доста по-спокойна, търпелива, умерена(защото съм много емоционална и това ми пречи) и най-вече ПОЛОЖИТЕЛНО И ОПТИМИСТИЧНО настроена, определено!!! Имам само няколко въпроса и ще съм ви много благодарна ако може да ми отговорите.
1. Есенциите имат ли странични ефекти
2. Опасно ли е предозирането, т.е. ако взема 8 капки вместо 4
3. Има ли значение концентрацията на есенциите в разтвора, т.е по-добре ли е аз да си купя оригиналният цял комплект есенции и да си правя сама разтвора (с което си мисля че няма да мога да се оправя) или да си ги поръчам пак от аптеката.
4. Колко дълго могат да се приемат капките и как-аз ги пия 4 пъти по 4 капки (така ми препоръчаха в аптеката)-правилен ли е този начин на приемане?
5.как точно се приемат-аз ги приемам директно от шишенцето (върху езика)-Правилно ли е?
6. Моите капки (които си купих от аптеката) имат вкус на ракия-според вас редно ли е есенциите да са направени с ракия, т. е ефикастността им зависи ли от това с какво са разредени?
Благодаря ви предварително.
Ще се радвам да чуя и други отзиви за есенциите на Бах



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: зaйka_бaйka]  
Автормъx (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 15:18



Не се включвам с отговор, а с въпрос - от къде мога да си поръчам тези капки? Аптека, адрес? Става въпрос за София.
Благодаря



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: зaйka_бaйka]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано16.02.06 15:36



1. Есенциите имат ли странични ефекти
Не. Възможно е да се появи някакво влошаване на емоции, което се дължи на разблокиране на подтиснати емоции, но това си отшумява от само себе си и като цяло има положителен ефект.

2. Опасно ли е предозирането, т.е. ако взема 8 капки вместо 4
Изобщо не. Все тая е колко точно капки ще вземеш - ефектът е еднакъв.

3. Има ли значение концентрацията на есенциите в разтвора, т.е по-добре ли е аз да си купя оригиналният цял комплект есенции и да си правя сама разтвора (с което си мисля че няма да мога да се оправя) или да си ги поръчам пак от аптеката.
Аз нещо не схващам - ти директно забъркана смес ли си поръча, или самите есенции, от които си забърка смес? И в драва случая би трябвало да е все тая. Ако купуваш готова смес, те в аптеката разтварят в спирт (или др.алкохол) и вода капки от въпросните есенции. Ако сама го правиш, ти ще правиш вместо тях абсолютно същото.

Аз обаче ти препоръчвам да си купиш пълния комплект и да си забъркваш смеси сама винаги когато имаш нужда. Не, че има разлика с това, което ти продават в аптеката, а просто е по-удобно.

4. Колко дълго могат да се приемат капките и как-аз ги пия 4 пъти по 4 капки (така ми препоръчаха в аптеката)-правилен ли е този начин на приемане?
Могат да се приемат неограничено време. Принципът е: взимаш ги, докато имаш нужда. Най-добре е около месец, но ако чувстваш, че проблемът не е изчезнал, може дори година!

5.как точно се приемат-аз ги приемам директно от шишенцето (върху езика)-Правилно ли е?
Правилен е.


6. Моите капки (които си купих от аптеката) имат вкус на ракия-според вас редно ли е есенциите да са направени с ракия, т. е ефикастността им зависи ли от това с какво са разредени?

Няма проблем да се разреждат с ракия. Аз ползвам същото Всъщност, в инструкциите си д-р Бах казва да се разреждат с brandy, което на български е бренди или ракия.
------------

Аз също ползвам есенциите от доста скоро Яд ме е, че при мен ефектът се усеща бавно и леко, а не както при някои - за 2 дни тотална промяна. Ще ми е интересно да разкажеш при теб как е.



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: Mariannna]  
Авторзaйka_бaйka (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 16:18



Много ти Благодаря за изчерпателният отговор. Да, аз си казах 6-те есенции в аптеката и те ми направиха разствора-дано да не спестяват от есенциите това ми е мисълта и това да води до намаляване на ефективността им (нали съм Тома Неверни). Иначе аз ги пия от 4 седмици и както казах определено виждам ефект, постепенно ставам по-уравновесена някак си......Аз съм изкключително притеснителен човек, притеснявам се за всичко, дали правилно правя нещата, най-вече дали всички около мен, които обичам са здрави и добре, най-вече се притеснявам за детето (а то си е съвсем наред) (това е следствие от много преживени загуби на близки и обичани от мен хора миналата година), прекалено чувствителна съм.....и всичко това накуп ми се отрзи/ява много зле както на мен, така и в отношемията ми с околните, най-вече семйните, но реших да не се предавам и оставя на всички тези и куп други неща да ме смачкат и по всички възможни начини се старая да променя всичко това.........Ето че капките на д-р Бах ми помагат ....може да е комплексен ефекта от всички мои усилия, но е факт
Иначе аз капките си ги купих от хомеопатичната аптека в кв. Лагера, на ул. Съвета на Европа-тя е една мъничка аптека, но хората са много любезни и отзивчиви
Хайде разказвайте и вие



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: зaйka_бaйka]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано16.02.06 17:01



Супер, радвам се за теб Продължавай все същата комбинация или я смени с нещо друго - в зависимост от това как се чувстваш. Няма разлика в ефекта от различното разреждане - щом се чувстваш добре, значи получаваш достатъчна доза от лекарствата Но ако искаш можеш наистина да си купиш цял комплект, за да си забъркваш сама при нужда.

Аз все още не съм изпробвала толкова дълго нито една комбинация. Какво да се прави, нетърпеливка съм си, аз за това и известно време пих Импациенс

А колко пари ти взеха за да ти направят индивидуална смес?



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: мъx]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано16.02.06 18:52



Най-лесно е да купиш есенциите от Димитър Пашкулев - има офис на Скобелев и Витошка, мисля че и още един има, но не си спомням къде беше
Ето ти тел. за да се свържеш с него или офисите:
02/ 97 111 79
02/953 11 65
0888 21 44 83
Комплекта от 38 есенции + 2 Rescue Remedy струва 55лв, като всяко шишенце е 20мл. и е с дозатор.



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: Mariannna]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано16.02.06 19:01



Аз пък ги разреждам с водка, че мирише по-малко
Иначе д-р Бах ги е разреждал с бренди, престояло мноооого време в дъбови бъчви. Може и с уиски, но плодовите алкохоли (ракии и др.) не са препоръчителни.



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 00:43



В какви съотношения се смесват- капки/алкохол/вода?
И това, че са в алкохол, няма ли да пречи на хомеопатичното ми лечение? Ама всъщност, ако е по логиката на хом. лекарства, няма да пречи



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: Mariannna]  
Авторзaйak_бaйka (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 10:00



Взеха ми 4 лв.за да ми направят комбинацията, но наистина смятам да си поръчам пълният комплект есенции. А може ли да ми кажете кои от тях са подходящи за детенце на 2 г. 6 м. и как мога да му ги давам, защото той не понася никакви различни вкусове от познатите му и....повръща Crap Apple става ли за него (разкажете ми повече за тази есенция pls.)?



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано17.02.06 10:11



Защо не може с ракия, Хъни? Нали може после да се капва в плодови сокчета и какво ли не? Едва ли ракиите съдържат такива "вибрации", че да пречат на действието на капките




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.