Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 09.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Пак за есенциите на д-р Бах  
Авторзaйka_бaйka (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 13:39



Здравейте,
от няколко седмици приемам есенциите на д-р Бах (направих си сама комбинацията от 6 есенции-на базата на тест и си я поръчах в хомеопатичната аптека на ул. "Съвета на Европа") и съм безкрайно изненадана че има ефект (бях доста скептично настроена), наистина има. За няколко седмици (4) се чуствам доста по-спокойна, търпелива, умерена(защото съм много емоционална и това ми пречи) и най-вече ПОЛОЖИТЕЛНО И ОПТИМИСТИЧНО настроена, определено!!! Имам само няколко въпроса и ще съм ви много благодарна ако може да ми отговорите.
1. Есенциите имат ли странични ефекти
2. Опасно ли е предозирането, т.е. ако взема 8 капки вместо 4
3. Има ли значение концентрацията на есенциите в разтвора, т.е по-добре ли е аз да си купя оригиналният цял комплект есенции и да си правя сама разтвора (с което си мисля че няма да мога да се оправя) или да си ги поръчам пак от аптеката.
4. Колко дълго могат да се приемат капките и как-аз ги пия 4 пъти по 4 капки (така ми препоръчаха в аптеката)-правилен ли е този начин на приемане?
5.как точно се приемат-аз ги приемам директно от шишенцето (върху езика)-Правилно ли е?
6. Моите капки (които си купих от аптеката) имат вкус на ракия-според вас редно ли е есенциите да са направени с ракия, т. е ефикастността им зависи ли от това с какво са разредени?
Благодаря ви предварително.
Ще се радвам да чуя и други отзиви за есенциите на Бах



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: зaйka_бaйka]  
Автормъx (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 15:18



Не се включвам с отговор, а с въпрос - от къде мога да си поръчам тези капки? Аптека, адрес? Става въпрос за София.
Благодаря



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: зaйka_бaйka]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано16.02.06 15:36



1. Есенциите имат ли странични ефекти
Не. Възможно е да се появи някакво влошаване на емоции, което се дължи на разблокиране на подтиснати емоции, но това си отшумява от само себе си и като цяло има положителен ефект.

2. Опасно ли е предозирането, т.е. ако взема 8 капки вместо 4
Изобщо не. Все тая е колко точно капки ще вземеш - ефектът е еднакъв.

3. Има ли значение концентрацията на есенциите в разтвора, т.е по-добре ли е аз да си купя оригиналният цял комплект есенции и да си правя сама разтвора (с което си мисля че няма да мога да се оправя) или да си ги поръчам пак от аптеката.
Аз нещо не схващам - ти директно забъркана смес ли си поръча, или самите есенции, от които си забърка смес? И в драва случая би трябвало да е все тая. Ако купуваш готова смес, те в аптеката разтварят в спирт (или др.алкохол) и вода капки от въпросните есенции. Ако сама го правиш, ти ще правиш вместо тях абсолютно същото.

Аз обаче ти препоръчвам да си купиш пълния комплект и да си забъркваш смеси сама винаги когато имаш нужда. Не, че има разлика с това, което ти продават в аптеката, а просто е по-удобно.

4. Колко дълго могат да се приемат капките и как-аз ги пия 4 пъти по 4 капки (така ми препоръчаха в аптеката)-правилен ли е този начин на приемане?
Могат да се приемат неограничено време. Принципът е: взимаш ги, докато имаш нужда. Най-добре е около месец, но ако чувстваш, че проблемът не е изчезнал, може дори година!

5.как точно се приемат-аз ги приемам директно от шишенцето (върху езика)-Правилно ли е?
Правилен е.


6. Моите капки (които си купих от аптеката) имат вкус на ракия-според вас редно ли е есенциите да са направени с ракия, т. е ефикастността им зависи ли от това с какво са разредени?

Няма проблем да се разреждат с ракия. Аз ползвам същото Всъщност, в инструкциите си д-р Бах казва да се разреждат с brandy, което на български е бренди или ракия.
------------

Аз също ползвам есенциите от доста скоро Яд ме е, че при мен ефектът се усеща бавно и леко, а не както при някои - за 2 дни тотална промяна. Ще ми е интересно да разкажеш при теб как е.



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: Mariannna]  
Авторзaйka_бaйka (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 16:18



Много ти Благодаря за изчерпателният отговор. Да, аз си казах 6-те есенции в аптеката и те ми направиха разствора-дано да не спестяват от есенциите това ми е мисълта и това да води до намаляване на ефективността им (нали съм Тома Неверни). Иначе аз ги пия от 4 седмици и както казах определено виждам ефект, постепенно ставам по-уравновесена някак си......Аз съм изкключително притеснителен човек, притеснявам се за всичко, дали правилно правя нещата, най-вече дали всички около мен, които обичам са здрави и добре, най-вече се притеснявам за детето (а то си е съвсем наред) (това е следствие от много преживени загуби на близки и обичани от мен хора миналата година), прекалено чувствителна съм.....и всичко това накуп ми се отрзи/ява много зле както на мен, така и в отношемията ми с околните, най-вече семйните, но реших да не се предавам и оставя на всички тези и куп други неща да ме смачкат и по всички възможни начини се старая да променя всичко това.........Ето че капките на д-р Бах ми помагат ....може да е комплексен ефекта от всички мои усилия, но е факт
Иначе аз капките си ги купих от хомеопатичната аптека в кв. Лагера, на ул. Съвета на Европа-тя е една мъничка аптека, но хората са много любезни и отзивчиви
Хайде разказвайте и вие



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: зaйka_бaйka]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано16.02.06 17:01



Супер, радвам се за теб Продължавай все същата комбинация или я смени с нещо друго - в зависимост от това как се чувстваш. Няма разлика в ефекта от различното разреждане - щом се чувстваш добре, значи получаваш достатъчна доза от лекарствата Но ако искаш можеш наистина да си купиш цял комплект, за да си забъркваш сама при нужда.

Аз все още не съм изпробвала толкова дълго нито една комбинация. Какво да се прави, нетърпеливка съм си, аз за това и известно време пих Импациенс

А колко пари ти взеха за да ти направят индивидуална смес?



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: мъx]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано16.02.06 18:52



Най-лесно е да купиш есенциите от Димитър Пашкулев - има офис на Скобелев и Витошка, мисля че и още един има, но не си спомням къде беше
Ето ти тел. за да се свържеш с него или офисите:
02/ 97 111 79
02/953 11 65
0888 21 44 83
Комплекта от 38 есенции + 2 Rescue Remedy струва 55лв, като всяко шишенце е 20мл. и е с дозатор.



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: Mariannna]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано16.02.06 19:01



Аз пък ги разреждам с водка, че мирише по-малко
Иначе д-р Бах ги е разреждал с бренди, престояло мноооого време в дъбови бъчви. Може и с уиски, но плодовите алкохоли (ракии и др.) не са препоръчителни.



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 00:43



В какви съотношения се смесват- капки/алкохол/вода?
И това, че са в алкохол, няма ли да пречи на хомеопатичното ми лечение? Ама всъщност, ако е по логиката на хом. лекарства, няма да пречи



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: Mariannna]  
Авторзaйak_бaйka (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 10:00



Взеха ми 4 лв.за да ми направят комбинацията, но наистина смятам да си поръчам пълният комплект есенции. А може ли да ми кажете кои от тях са подходящи за детенце на 2 г. 6 м. и как мога да му ги давам, защото той не понася никакви различни вкусове от познатите му и....повръща Crap Apple става ли за него (разкажете ми повече за тази есенция pls.)?



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано17.02.06 10:11



Защо не може с ракия, Хъни? Нали може после да се капва в плодови сокчета и какво ли не? Едва ли ракиите съдържат такива "вибрации", че да пречат на действието на капките



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: bebsun]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано17.02.06 10:58



3/4 вода (минерална, изворна) + 1/4 алкохол (може и само 1 ч.л.) + по 2 капки от избраните есенции.
Ако се лекуваш с високи потенции обаче, е добре да питаш хомеопата си дали е съгласен да използваш и есенциите на Бах, понеже и двата начина на лекуване действат върху енергийните нива. Ако използваш акупунктура, не се препоръчва да използваш есенции. Добре се съчетават с ароматерапията



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: Mariannna]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано17.02.06 11:06



На курса ни обясняваха, че не трябва да се разреждат с плодов спирт, понеже в него имало някакви ферментационни процеси, които не влияели добре на есенциите. Уф, дано Хамелеона да го е разбрал това по-добре и да ти отговори, аз точно на това блеех, щото така и така не използвам ракия
А иначе може и в сокчета, и в горещ чай/мляко да се капят, абе където си искаш.
Може да си забъркваш в чаша вода дневна доза - например се събуждащ уморена - слагаш си 2к. Hornbeam и после си свежарка



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано17.02.06 14:32



Уф, за съжаление при мене есенциите не действат толкоз бързо Единственото, което ми действа бързо е Импациенса И Hornbeam съм пробвала, и Olive, ама нищо не е успявало да ме направи свежарка като се събудя отпаднала...



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: Mariannna]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано17.02.06 15:42



Може би това е Есенциалния ти тип - Слабоногата
Пий я поне месец, пък после пак ще говорим



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: зaйak_бaйka]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано17.02.06 16:03



Първо, искам да ти кажа да не се предоверяваш на тестовете. Най-добре е да си купиш 1 - 2 книжки и добре да изучиш есенциите, за да можеш да помагаш както на себе си, така и на детенцето си
Ако си купиш пълния комплект есенции ще можеш да му забъркваш комбинациите за детето си и без алкохол - например вода + оцет (няколко капки) или само с вода, но така ще траят само по няколко дни. Можеш да ги слагаш и в храната му.

Crap Apple се прилага, когато искаме да прочистим ума и тялото си от това, което не ни харесва или ни отвращава. Например - обрив, екзема, брадавици, недъг(той също би могъл да се приеме за нещо нечисто). Прилага се и при настинки, хрема (като капки в носа), след прием на антибиотици, за изчистване на организма от токсини...



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано17.02.06 16:30



Ами аз я пих 12 дена. И след това не издържах повече и смених на комбинация от 4 други Дай поне тях да устискам в продължение на 1 месец, пък тогава евентуално ще се върна към Слабоногата



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: Mariannna]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано17.02.06 18:14



Добави я и нея, де
д-р Бах е имал няколко случая (2, мисля), в които е смесвал по 9 есенции, въпреки, че сам е твърдял, че 6-7 са критичния брой. Така че, смело давай!



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано17.02.06 18:44



Ами така със Слабоногата ще станат 5 есенции - съвсем позволен брой, така че проблеми няма



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 22:42



Мерси :) А да препоръчаш някои полезни книжки



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: bebsun]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано20.02.06 00:10



А, моля, моля пак заповядай
За книжките - излязоха две на Барбара Мацарела:
- "Здрави и щастливи деца чрез терапията на д-р Бах"
- "Жените и терапията на д-р Бах с цветовете на растенията"
Написани са на много разбираем език, дори в книжката за децата има и приказка след описанието на всяка от есенциите, за да можеш някак по-лесно да ги запомниш.
Има и 1 книга на Пати Аспен - "Цветята на Бах за възстановяване на душевното равновесие", тя също е добра, въпреки че след книгите на Мацарела ми е малко суховата. Но пък в нея след всяка есенция има по няколко ориентировъчни въпроса, за да прецениш дали отговаряш на дадения тип.
Също така в езотеричната книжарница на Ст.Караджа продават "Медицинските открития на д-р Едуард Бах" от Нора Уиикс, в нея са отпечатани и произведенията на д-р Бах "Дванадесетте лечители и други лекарства" и "Излекувай сам себе си", които също са много добри, но превода е ужасен
Ако отидеш до Едикта - и там продават книжки за есенциите, дори в момента чета един наръчник на Филип Чанслър
Това са основните за сега на българския пазар, скоро се очаква Едикта да издадат още една, дано е също толкова хубава като Наръчника



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 02:16



Ще се разтърся



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: Mariannna]  
Автор domenica (непознат )
Публикувано02.03.06 07:43



искам да Ви попитам в аптеката продават ли се оригиналните есенции на д-р Бах или някакъв български вариант защото аз съм ходила при един доктор да ми приготвя комбинацията от есенциите който ми взима по 20лв понеже в аптеката взимат 4 лв дали там са същите
някой знае ли колко струва целия комплект есенции в аптеката



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: domenica]  
Автор И. ()
Публикувано02.03.06 08:36



Някъде около 300Е и трябва да си го поръчаш от чужбина. Засега не съм открила информация някой да ги внася у нас.
Иначе има и български, които са доста по-евтини.



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: domenica]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано03.03.06 01:28



Есенциите, които продава Пашкулев са си много читави, твърдя го от личен опит!
Ти, предполагам, ходиш в аптеката на "Съвет на Европа". Там казват, че есенциите им са английски, но никой не може да го докаже, нали? Още повече, че миришат на шльокавица или на долнопробно бренди, така и не мога да установя... Комплекта им струва (поне миналата година по това време) 45лв., но шишенцата са от 10мл., а и докато ти го сберат комплекта може и месец да си чакаш... Абе, изобщо в тая аптека са най-меко казано мудни - Rescue-кремчето го няма поне от Нова Година и още не са се наканили да го забъркат



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: И.]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано03.03.06 01:34



Една приятелка си ги купува насипно от Франция. 1 есенция струва 11евро Вярно, в много по-приличен вид ги продават, ама пак ми се струва много...



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 01:00



Значи най- добре от Пашкулев?



Тема Re:динамизиране?нови [re: зaйka_бaйka]  
Авторaидa (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 11:02



Как мислите, динамизирането като при хомеопатичните как се отразява на Бах-есенциите?



Тема Re:динамизиране?нови [re: aидa]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано07.03.06 13:52



Според мен динамизирането няма никакъв ефект върху есенциите, или ако има, той е много малък, тъй като те по принцип не са потенцирани.



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: bebsun]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано07.03.06 18:18



Така излиза



Тема Re:динамизиране?нови [re: Mariannna]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано07.03.06 18:29



Само на едно място съм чела да се динамизира, и то само за Rescue, ето тук:


Не съм го правила, както и не държа есенциите под пирамиди и разни други такива. Наскоро прочетох, че много помагало махалото за избор на есенции, ама за мен това са си ала-бализми



Тема Re:динамизиране?нови [re: Mariannna]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано07.03.06 18:32



Страшна мъка е да се пише в дира напоследък...

Само на едно място съм чела да се динамизира, и то само за Rescue, ето тук:


Не съм го правила, както и не държа есенциите под пирамиди и разни други такива. Наскоро прочетох, че много помагало махалото за избор на есенции, ама за мен това са си ала-бализми



Тема Re:динамизиране?нови [re: honey13]  
Автор И. ()
Публикувано07.03.06 19:53



Замислих се защо ли да не могат да се динамизират. Обаче ме смущава факта, че майчините субстанции се получават по коренно раличен начин. В хомеопатията се тритурират, а за есенции не се ли ползва воден извлек..?



Тема Re:динамизиране?нови [re: И.]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано07.03.06 21:55



Есенциите се получават по 2 начина:
- метод на слънцето - при него откъснатите цветове на растенията стоят 3 - 4ч. на слънце в купа с изворна вода. "Според Бах слънцето пренася вибрациите на цветята във водата, която се явява посредник, и по този начин тя става енергийно заредена."
- метод на варенето - при него цветята (и дърветата) се варят на бавен огън ~ 1/2ч. отново в изворна вода.
По тази причина май няма нужда да се динамизират впоследствие...

Прости на мен, невежата, но какво значи "тритурират"?



Тема Re:динамизиране?нови [re: honey13]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано07.03.06 22:09



чукане, пречукване, изчукване и т.н

triturate = стривам на прах, пулверизиране

то онуй там да те чуе за махалото ша видиш ти тогава


ади до, ше се видим уикенда на курса..

аз почти съм сигурен, че няма да се подготвя прилежно да ти отговоря на изпратените въпросчета, но поне ще имам желание, хаха



Тема Re:динамизиране?нови [re: Hamaelleon]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано07.03.06 22:33



Лелеее, ти да се включиш в тема за есенциите
Я да те помоля, докато си тука - можеш ли да се сетиш защо не трябваше есенциите да се приготвят с плодови спиртове, че аз блеех тогава...
Ако искаш да знаеш навремето май бях чела нещо от нея за махало, ма като не помня..., ще се поразровя, де!
До уикенда! Ще взема от д-ра да преснимам въпросника, че ония копия не стават за нищо...

П.С. Мерси за пояснението



Тема Re:динамизиране?нови [re: honey13]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано07.03.06 22:45



Тихо..
Че после ще излезе, че не си държа на думата да не се обаждам за Баховите в ничий форум, вкл. и в моя..
Така че отговора ще го оставя за някой друг път..
Въпросникът не ти трябва..

За пояснението, ма моля, за чукане щом иде реч.. найш, днес колегата дето лепи фибрана ми обяснява кво било сватба: двама се чукали пък 50 други ги зяпали.. тц, тц, виждаш ли в каква среда работя, как да не изпростее човек

Ма аз пък са съм решил, че брутално ще си потъпча някои принципи и ще ги позлвам като опитни зайчета и ще ги понатъпча с Avena sativa, интересно ми е дали ще им подейства на тютюневата наркомания.. не знам дали помниш но първата тема в Баховия форум, още в първия форум от пролетта на м.г. беше за наркоманиите и май още е в архва на новия форум..



Тема Re:динамизиране?нови [re: Hamaelleon]  
Автор И. ()
Публикувано07.03.06 23:31



Лелеее, колко си жесток! Ми пушачите ги дават вторите по степен на зависимост след хироиновите. Но какво сега - гилотина ли, що ли..?

Авената съм я употребявала лично, честно - не намирам кой знае каква разлика. Тя, физическата зависимост, може и без, като имаш воля някак успяваш да удържиш, обаче оттам нататък... вскяка по-стрсираща ситуация те връща мнооо назад> Сигурно никога не си бил пушач, за да се изкажеш така.

Huney, подкрепи ме, обясни му каква е разликата мажду това да си първичен и зависим!



Тема Re:динамизиране?нови [re: Hamaelleon]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано08.03.06 00:09



Хъм, ми ти що даваш такива обещания??? Поне понякога ми прави компания в твоя клуб, че аз бетер лудите сама си пиша там, скоро ще почна и да си отговарям и купона ще е пълен

Хи, за изпростяването ще ти отговоря с една перифразирана приказка - с к`ъвто спиш такъв ставаш!

Колкото до Avena-та, лятото я пих по предложение на Elaps. Помага, само да имаш стимул, иначе кучета я яли, както и всичко останало. Сега ще видя дали ще стигна до фазата, за която разправяше Господинов - или цигарите, или есенциите...

Аз събирам всичко за есенциите (малко на Плюшкин докарвам), така че предполагам, че и въпросника ще ми е от полза. Ааа, не съм ти се похвалила - сдобих се и с картичките. Сега, като се замислям, май малко на маниащина го избивам Vervine, а?



Тема Re:динамизиране?нови [re: И.]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано08.03.06 00:19



Псолютно!
Явно не е бил пушач...
А на всичкото отгоре, точно в темата която той лично споменава, се казва: "Трябва много сериозно желание за лечение да бъде заявено, иначе - голямо разочарование, и то най-вече за терапевта" - в случая става дума за наркомании, ама и тютюнозависимостта(леле, каква дума!) си е същата гадост.
Вова, надявам се, че мога да дам линк към темата без да оревеш орталъка и да ме погнеш с някоя сопа, а Все пак ще рискувам





Тема Re:динамизиране?нови [re: И.]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано08.03.06 00:50



Ти па са, жесток.. ясно ми е за какво става дума:
- тютюнопушенето е наркомания и зависмост, това е факт.. а че всички си имаме някакви зависимости, това също е ясно..
- дядо Васил, бащата на майка е починал от рак на белите дробове.. според баба е пушил като..
- у дома пушат всички, и четеримата (като малък помня, че съм ходил до тоалетна с кански усилия да не дишам по > минута, защото вътре в малкото помещение беше..)
- пушил съм и едните, и другите цигари.. все пак трябва да се опита от всичко.. не ме влече обаче.. и му сложих точка..
- Avena sativa ще я пробвам с тия мои колеги от Слънчев бряг.. ма те си искат бе.. аз такоз едно сладкодумно близначе им обяснявам врели некипели и те ми вярват, де ще идат.. ма признавам си без бой, че си потъпквам така принципите.. подозирам се, че отвреме навреме го правя това.. ма ша са накажа скоро.. като си посегна Макар че наказанието ще е по-сладко, ако някоя ми посегне..
- и не на последно място, да се целуваш с пушачка си е отврат.. то вярно чудя се дали надделява удоволствието или гадостта.. ми не знам.. ма гадно е.. знам, помня, целувах се с монаха оня живот дет бях в манастира послушничка.. ма всъщност бях много непослушна.. абе разсейвам се, и си пърполя и говоря.. оф, доникъде не я докарах с таблицата на Шанкаран, ма пък сложих още снимки в галерията.. бе тва да си Близнак си е наказание бе, духне малко информационен ветрец и си вече в друга Вселена



Тема Re:динамизиране?нови [re: honey13]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано08.03.06 01:02



Споко, аз ги давам, после ги забравям, и си ги нарушавам
В кой клуб да ти правя компания? Тук ли? Тц.. аз от Бахови не разбирам, ъъ, чакам да дойде да ми предаде най-накрая някой и друг урок леля ни О. ма то мина май само месец.. нищо, още два да минат и пак ще се появи.. ще нарече мод пак нещо от рода на онуй, помниш.. ще ни изпозаколи.. ша са врътне.. и ше си иде без да каже нищичко.. жена бе.. кеф
АААААААааааааааааа, там.. за моя форум ли.. не не не, глей са, една приятелка миналата пролет ми вика, бе Вова, ако сега и форум сложиш в сайта.. и аз нали съм си упорито говедо.. ти на мене лиии.. и на другия ден в сайта имаше форум. Тя писа там малко и в новия май изобщо не е писала в Баховите.. аааааа, тя като пропише и аз тогава ще пиша. Точка Направи ми форум.. хм, ми на мен пък всъщност не ми се пише, тръц фръц и айде до.. хм, ми кво да ти кажа, жена, още една..

Разкажи повече за Avena-та..

Картичките ги имам сканирани.. ма ме мързи да ги кача в сайта.. някой ден..

Всичко ще си кажеш ти, и за мании, и за страхове, и за сънища, и за делюзии.. хахаах, все пак то там на курса > половината сме хомпати



Тема Re:динамизиране?нови [re: honey13]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано08.03.06 01:07



Ти па са, аз да не съм Омега, дето си мисли, че в нета има такива неща като авторски права и че може на някой да забрани копирането и препредаването на инфо чрез copy/paste.
Единственото правило е нещата като се цитират да не се вадят от контекста, т.е да се дава по възможност линк към цялото..

Пушил съм, казах ви че знам кво е.. моята зависимост е друга, там Avena sativa няма да помогне.. ми ти мани, знаеш ли, че в картината и има импотентност.. хахаха, мерси да доказвам такова лекарство



Тема Re:динамизиране?нови [re: Hamaelleon]  
Автор И. ()
Публикувано08.03.06 09:15



Тия всичките работи, дето си ги написал са ми много ясни, напълно подкрепям!!! Обаче другото, което е по-важното в случая, е пушачът да много силно мотивиран. Щото с Авена или без, могат да се откажат, номера е това да продължи достатъчно дълго във времето. Нали знаеш, че бивши пушачи и бивши наркомани няма.

А за таблицата ще се караме. Кажи поне това, дето си го постнал, откъде го изкопа... Има ли и още?



Тема Re:динамизиране?нови [re: honey13]  
Автор И. ()
Публикувано08.03.06 10:34



Да, четох ги тия неща, много интересно как слънчевата енергия способства за предаване на информацията на водните молекули... Значи думата "извлек" не е съвсем точна... Макар при варенето да има сигурно такъв процес. Топлината и тя си е вид енергия, обаче дали няма разлика в качеството, в сравнение с първия метод..?



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: зaйka_бaйka]  
Автор llko (почитател)
Публикувано08.03.06 15:20



Много въпроси, на които трябва да отговарям цял ден.По добре изкарай курс по Баховатерапия към ЦПО по природолечение.Така ще знаеш много за есенцийте на Бах и ще имаш държавен документ "Консултант по..."с право на практика.



Тема Re:динамизиране?нови [re: Hamaelleon]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано08.03.06 16:19



Айде де, кажи й на Герито, че всички плачем за нея и много ни липсва... Ако трябва, ще й се подмазваме вкупом Много е скучно така

Какво да ти разкажа за Avena-та? Както знаеш, през пролетта забременях, ама този път въобще не можах да спра цигарите Тогава опищях форума (и този, и твоя) и Elaps се смили над мен и ми я препоръча. Каза да си капя в устата всеки път като ми се допуши - наистина действаше + това и имах най-доброто желание да ги спра. Обаче после спретнах мисед и зарязах и Avena и дявол... Както казах и преди, сега се надявам поне да ги намаля с есенциите, че кутия ми идва в повечко...

Ама аз картичките ги имам и насипно, освен на компютрото



Тема Re:динамизиране?нови [re: И.]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано08.03.06 22:58



И на мен не ми е много ясно как точно енергийната матрица на цветята се отпечатва във водата. В повечето книги, както и на курса обясняват методите на приготвяне, но до там. Само в една книга попаднах на по-обстойно обяснение, но пък точно в нея е и метода с махалото, както и обяснения как да си направим тинктура от скъпоценни камъни (?), също и есенции от други растения (напр. лавандула, перуника, лотос...), но това май е някаква американска система.
Та в тази книга пише, че купата, в която "киснат" цветовете на растенията най-добре би била да е от кристален кварц, за да може целия светлинен спектър да преминава през нея. Също така съветват след изваряване течността да се прецеди отново в такава купа и да се остави за ~ час на слънце, или ако няма - поне на въздух.
Най-вероятно водата (която би трябвало да е изворна) в комбинация със слънцето приема енергийния отпечатък на растението, но как става това никой не казва...
Не знам дали ти е попадала тази статия за паметта на водата, на мен лично ми беше много интересна





Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: llko]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано09.03.06 00:46



Защо не ни разкажеш повече за твоя курс?
Предполагам, че става дума за тази обява?
ЦПО "Св.И.Рилски-2000" ЦПО предлага обучение по Фитотерапия,Баховатерапия,Ароматотерапия и др.Завършилите получават държавен документ "Консултант по..."Тел.за контакти 02/8286355. ЦПО "Св.И.Рилски-2000" е лицензиран от НАПОО при МС. | телефон за връзка: 02/8286355 | Обявата е от София | Подадена 06 февруари 2006 | 13:59:00 | Изпратете E-Mail



Тема Re:динамизиране?нови [re: honey13]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано09.03.06 08:48



мисед?



Тема Re:динамизиране?нови [re: Hamaelleon]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано09.03.06 10:14



Бе ти нали си почти доктор, бре?
Ето това описание е може би най-краткото и същевременно най-изчерпателното:
" Мissed abortion
Не знам за подходящо наименование на български език. В даден период плодът спира да се развива, но организмът продължава да отделя хормони. Жената се чувства бременна и по нищо не може да предположи какво се е случило. Истината се разкрива или при рутинен преглед, когато се разбира, че размера на матката не отговаря на срока на бременността, или при ултразвуково изследване, при което за съжаление не се открива сърдечна дейност. В някои случаи жената получава леко тъмно кафяво кървене, често съпроводено с болки, но това може да се случи и месец след като плодът е престанал да се развива. Ударът е много силен, защото идва абсолютно неочаквано за събитие, което се е случило преди дни или седмици.
"



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Автор llko (почитател)
Публикувано09.03.06 13:18



Обучението е съботно-неделно.Лекарствата се разглеждат по групи отговарящи на енергийните осцилатори в организма.Т.е. стъпва като основа на енергийната анатомия.Много е интересен.Всяка събота и неделя в продължение на 5-6 седмици се провежда.Научаваш страшно много.Лектор е д-р Т.Господинов.При група от 10 човека цената е една , при 15 по-евтино.Мого хомеопати го завършиха.Дипломата е държавна от Министерство на образованието.



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: llko]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано09.03.06 18:31



Яяя, колко курсове води д-р Господинов... Аз ходя на този, който води в "Едикта" Дори сега в събота и неделя е следващото ниво



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Автор llko (почитател)
Публикувано09.03.06 23:44



Желая ти успешно завършване на курса!Д-р Господинов е много добър преподавател.Лектор е и към нас.Преполагам повече информация за центъра и провежданите там курсове няма да те интересува.



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: llko]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано10.03.06 02:00



Напротив, ще ми е интересно да науча повече и за центъра, и за курсовете Съвсем случайно попаднах на тази обява, но в нея нямаше никакви подробности, както за центъра, така и за курса. Всъщност и в нета няма нищо... само обявата.
Благодаря ти за пожеланието, наистина д-р Господинов е много добър!



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано10.03.06 03:40



Знаеш ли, малко ни в клин, ни в ръкав, ще се намеся, но в темата, а за да поправя едно грешно впечатление..
Точно се приготвям да се прибирам в София и четейки разни стари писма в Outlook-а, попаднах на изречение в твое писмо от February, 20th 2006 01:00:39 (Monday):
"Чета, че си доста зает и те домързява да отговаряш на всякакви досадници/ като мен, но ти сам си го търсиш/, които те ползват като говорител на хомеопатичното общество, но... надявам се да получа отговор."

Аз и говорител на Х.О.??!!
Айде стига де, колко пъти да го обяснявам за да не стават недоразумения: това, че пускам на добра воля обяви за разни семинари (но не само на Х.О.!!, а и на Едикта) не значи, че имам някаква официална връзка с една от двете институции. Не, не съм ничий говорител.
Това е подобно странно съждение като това на doko_mimi в all.bg наскоро, че съм бил идеализирал Х.О.?!



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: Hamaelleon]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано10.03.06 08:52



Хъх, нямям спомен да съм ти писала писмо, освен това, в което те питах дали личността Х и личността Y всъщност не са личността Z... Да не ме бъркаш с някой друг?
Лек път ти желая!



Тема Re:динамизиране?нови [re: honey13]  
Автор И. ()
Публикувано14.03.06 08:59



Сетих се и още една причина да не се ползва метода на потенцирането при Баховите есенции. Тя е основна де, но вчера се замислих за това. Ми тук ги няма основните хомеопатични принципи - на подобието и на минималната доза. В хомеопатията грубите (непотенцирани) лекарства предизвикват разболяване, подобно на това, което искаме да излекуваме, а минималната доза е с цел да се надскочи токсичния ефект на дрогите. Впоследствие това се доразвива и се установява, че колкото по-малка е дозата ( респ. по-висока потенцията), толкова по-силно и дълбоко действа на енергийните нива на човешкото тяло.

При Баховите есенции принципа на подобието го няма. Използваните растения не предизвикват разболяване. Напротив, те дават положителен ефект, въпреки че така приготвени, също действат на енергийните нива. Обаче принципът, ключът, трябва да се търси другаде.

Ти си по-навътре в тази материя, може би при тези разлики, ще се сетиш и още нещичко.



Тема Re:динамизиране?нови [re: И.]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано14.03.06 20:23



В отговор на:

В хомеопатията грубите (непотенцирани) лекарства предизвикват разболяване, подобно на това, което искаме да излекуваме




Чакай, чакай, значи излиза, че ако не си раздрусам здраво лекарството преди употреба, то предизвиква разболяване? Ми аз най-редовно забравям да го направя



Тема Re:динамизиране?нови [re: Mariannna]  
Автор И. ()
Публикувано14.03.06 21:08



Не, не в този смисъл. За груби се приемат лекарства, които са приети без разреждане, или с минимално такова. Когато Ханеман, преди повече от 200 години, открил закона на подобието (Similimum similibus curentur), той лекувал маларията с хинин, изпробвайки откритието най-напред върху себе си, като е ял директно кората на дървото. И тъй като той бил здрав, при него се появили симптоми, подобни на маларичните. Така той обяснил принципа на лечебната сила на хинина. Дотогава се е смятало, че тя се дължи на горчивия му вкус. Но този начин на даване на лекарството все пак предизвиквало интоксикация на организма, така че той изпробвал да дава все по-малка доза, като търсел оптималния вариант. Така се стигнало до прием на лекарство, в което почти няма материална част от субстанцията, а резултатите били впечатляващи. Колкото по-разредено било лекарството, толкова по-дълбоко било неговото въздействие... а "разболяването" по-малко. След толкова много години на изследване и доказване на лекарствата, изводът до който са стигнали хомеопатите е, че при високите потенции влошаването е много по-малко. За жалост някои хора спекулират с това откритие и използват необосновано високи потенции. Апропо, това съм го писала в някоя от темите вече...

Но Кент е казал, (няма да цитирам точно, а по памет) че симилимум означава не просто вярното лекарство, а вярното лекарството в подходящата му потенция.

Редактирано от И. на 14.03.06 21:14.



Тема Re:динамизиране?нови [re: И.]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано14.03.06 23:21



Не знам при вас как е, но аз цял ден не мога да прочета 5 мнения, камо ли да отговоря на едно Постоянно ми дава, че имало прекалено много потребителски заявки, а в съседни клубове с доста повече потребители си влизам безпроблемно...
Уф, изплаках си мъката, сега на въпроса.
Прегледай тази статия, доста добре е написано:


Отделно, аз не мога да правя сравнения между есенциите и хомеопатията, защото много малко разбирам от второто Ама като гледам, май ще взема да я уча и нея Това по-скоро Хамелеона би трябвало да го обясни, щото е на "ти" и с двата метода




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.