Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 09.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Автор llko (почитател)
Публикувано09.03.06 13:18



Обучението е съботно-неделно.Лекарствата се разглеждат по групи отговарящи на енергийните осцилатори в организма.Т.е. стъпва като основа на енергийната анатомия.Много е интересен.Всяка събота и неделя в продължение на 5-6 седмици се провежда.Научаваш страшно много.Лектор е д-р Т.Господинов.При група от 10 човека цената е една , при 15 по-евтино.Мого хомеопати го завършиха.Дипломата е държавна от Министерство на образованието.



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: llko]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано09.03.06 18:31



Яяя, колко курсове води д-р Господинов... Аз ходя на този, който води в "Едикта" Дори сега в събота и неделя е следващото ниво



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Автор llko (почитател)
Публикувано09.03.06 23:44



Желая ти успешно завършване на курса!Д-р Господинов е много добър преподавател.Лектор е и към нас.Преполагам повече информация за центъра и провежданите там курсове няма да те интересува.



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: llko]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано10.03.06 02:00



Напротив, ще ми е интересно да науча повече и за центъра, и за курсовете Съвсем случайно попаднах на тази обява, но в нея нямаше никакви подробности, както за центъра, така и за курса. Всъщност и в нета няма нищо... само обявата.
Благодаря ти за пожеланието, наистина д-р Господинов е много добър!



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: honey13]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано10.03.06 03:40



Знаеш ли, малко ни в клин, ни в ръкав, ще се намеся, но в темата, а за да поправя едно грешно впечатление..
Точно се приготвям да се прибирам в София и четейки разни стари писма в Outlook-а, попаднах на изречение в твое писмо от February, 20th 2006 01:00:39 (Monday):
"Чета, че си доста зает и те домързява да отговаряш на всякакви досадници/ като мен, но ти сам си го търсиш/, които те ползват като говорител на хомеопатичното общество, но... надявам се да получа отговор."

Аз и говорител на Х.О.??!!
Айде стига де, колко пъти да го обяснявам за да не стават недоразумения: това, че пускам на добра воля обяви за разни семинари (но не само на Х.О.!!, а и на Едикта) не значи, че имам някаква официална връзка с една от двете институции. Не, не съм ничий говорител.
Това е подобно странно съждение като това на doko_mimi в all.bg наскоро, че съм бил идеализирал Х.О.?!



Тема Re: Пак за есенциите на д-р Бахнови [re: Hamaelleon]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано10.03.06 08:52



Хъх, нямям спомен да съм ти писала писмо, освен това, в което те питах дали личността Х и личността Y всъщност не са личността Z... Да не ме бъркаш с някой друг?
Лек път ти желая!



Тема Re:динамизиране?нови [re: honey13]  
Автор И. ()
Публикувано14.03.06 08:59



Сетих се и още една причина да не се ползва метода на потенцирането при Баховите есенции. Тя е основна де, но вчера се замислих за това. Ми тук ги няма основните хомеопатични принципи - на подобието и на минималната доза. В хомеопатията грубите (непотенцирани) лекарства предизвикват разболяване, подобно на това, което искаме да излекуваме, а минималната доза е с цел да се надскочи токсичния ефект на дрогите. Впоследствие това се доразвива и се установява, че колкото по-малка е дозата ( респ. по-висока потенцията), толкова по-силно и дълбоко действа на енергийните нива на човешкото тяло.

При Баховите есенции принципа на подобието го няма. Използваните растения не предизвикват разболяване. Напротив, те дават положителен ефект, въпреки че така приготвени, също действат на енергийните нива. Обаче принципът, ключът, трябва да се търси другаде.

Ти си по-навътре в тази материя, може би при тези разлики, ще се сетиш и още нещичко.



Тема Re:динамизиране?нови [re: И.]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано14.03.06 20:23



В отговор на:

В хомеопатията грубите (непотенцирани) лекарства предизвикват разболяване, подобно на това, което искаме да излекуваме




Чакай, чакай, значи излиза, че ако не си раздрусам здраво лекарството преди употреба, то предизвиква разболяване? Ми аз най-редовно забравям да го направя



Тема Re:динамизиране?нови [re: Mariannna]  
Автор И. ()
Публикувано14.03.06 21:08



Не, не в този смисъл. За груби се приемат лекарства, които са приети без разреждане, или с минимално такова. Когато Ханеман, преди повече от 200 години, открил закона на подобието (Similimum similibus curentur), той лекувал маларията с хинин, изпробвайки откритието най-напред върху себе си, като е ял директно кората на дървото. И тъй като той бил здрав, при него се появили симптоми, подобни на маларичните. Така той обяснил принципа на лечебната сила на хинина. Дотогава се е смятало, че тя се дължи на горчивия му вкус. Но този начин на даване на лекарството все пак предизвиквало интоксикация на организма, така че той изпробвал да дава все по-малка доза, като търсел оптималния вариант. Така се стигнало до прием на лекарство, в което почти няма материална част от субстанцията, а резултатите били впечатляващи. Колкото по-разредено било лекарството, толкова по-дълбоко било неговото въздействие... а "разболяването" по-малко. След толкова много години на изследване и доказване на лекарствата, изводът до който са стигнали хомеопатите е, че при високите потенции влошаването е много по-малко. За жалост някои хора спекулират с това откритие и използват необосновано високи потенции. Апропо, това съм го писала в някоя от темите вече...

Но Кент е казал, (няма да цитирам точно, а по памет) че симилимум означава не просто вярното лекарство, а вярното лекарството в подходящата му потенция.

Редактирано от И. на 14.03.06 21:14.



Тема Re:динамизиране?нови [re: И.]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано14.03.06 23:21



Не знам при вас как е, но аз цял ден не мога да прочета 5 мнения, камо ли да отговоря на едно Постоянно ми дава, че имало прекалено много потребителски заявки, а в съседни клубове с доста повече потребители си влизам безпроблемно...
Уф, изплаках си мъката, сега на въпроса.
Прегледай тази статия, доста добре е написано:


Отделно, аз не мога да правя сравнения между есенциите и хомеопатията, защото много малко разбирам от второто Ама като гледам, май ще взема да я уча и нея Това по-скоро Хамелеона би трябвало да го обясни, щото е на "ти" и с двата метода




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.