Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 08.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re:динамизиране?нови [re: Mariannna]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано07.03.06 18:32



Страшна мъка е да се пише в дира напоследък...

Само на едно място съм чела да се динамизира, и то само за Rescue, ето тук:


Не съм го правила, както и не държа есенциите под пирамиди и разни други такива. Наскоро прочетох, че много помагало махалото за избор на есенции, ама за мен това са си ала-бализми



Тема Re:динамизиране?нови [re: honey13]  
Автор И. ()
Публикувано07.03.06 19:53



Замислих се защо ли да не могат да се динамизират. Обаче ме смущава факта, че майчините субстанции се получават по коренно раличен начин. В хомеопатията се тритурират, а за есенции не се ли ползва воден извлек..?



Тема Re:динамизиране?нови [re: И.]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано07.03.06 21:55



Есенциите се получават по 2 начина:
- метод на слънцето - при него откъснатите цветове на растенията стоят 3 - 4ч. на слънце в купа с изворна вода. "Според Бах слънцето пренася вибрациите на цветята във водата, която се явява посредник, и по този начин тя става енергийно заредена."
- метод на варенето - при него цветята (и дърветата) се варят на бавен огън ~ 1/2ч. отново в изворна вода.
По тази причина май няма нужда да се динамизират впоследствие...

Прости на мен, невежата, но какво значи "тритурират"?



Тема Re:динамизиране?нови [re: honey13]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано07.03.06 22:09



чукане, пречукване, изчукване и т.н

triturate = стривам на прах, пулверизиране

то онуй там да те чуе за махалото ша видиш ти тогава


ади до, ше се видим уикенда на курса..

аз почти съм сигурен, че няма да се подготвя прилежно да ти отговоря на изпратените въпросчета, но поне ще имам желание, хаха



Тема Re:динамизиране?нови [re: Hamaelleon]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано07.03.06 22:33



Лелеее, ти да се включиш в тема за есенциите
Я да те помоля, докато си тука - можеш ли да се сетиш защо не трябваше есенциите да се приготвят с плодови спиртове, че аз блеех тогава...
Ако искаш да знаеш навремето май бях чела нещо от нея за махало, ма като не помня..., ще се поразровя, де!
До уикенда! Ще взема от д-ра да преснимам въпросника, че ония копия не стават за нищо...

П.С. Мерси за пояснението



Тема Re:динамизиране?нови [re: honey13]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано07.03.06 22:45



Тихо..
Че после ще излезе, че не си държа на думата да не се обаждам за Баховите в ничий форум, вкл. и в моя..
Така че отговора ще го оставя за някой друг път..
Въпросникът не ти трябва..

За пояснението, ма моля, за чукане щом иде реч.. найш, днес колегата дето лепи фибрана ми обяснява кво било сватба: двама се чукали пък 50 други ги зяпали.. тц, тц, виждаш ли в каква среда работя, как да не изпростее човек

Ма аз пък са съм решил, че брутално ще си потъпча някои принципи и ще ги позлвам като опитни зайчета и ще ги понатъпча с Avena sativa, интересно ми е дали ще им подейства на тютюневата наркомания.. не знам дали помниш но първата тема в Баховия форум, още в първия форум от пролетта на м.г. беше за наркоманиите и май още е в архва на новия форум..



Тема Re:динамизиране?нови [re: Hamaelleon]  
Автор И. ()
Публикувано07.03.06 23:31



Лелеее, колко си жесток! Ми пушачите ги дават вторите по степен на зависимост след хироиновите. Но какво сега - гилотина ли, що ли..?

Авената съм я употребявала лично, честно - не намирам кой знае каква разлика. Тя, физическата зависимост, може и без, като имаш воля някак успяваш да удържиш, обаче оттам нататък... вскяка по-стрсираща ситуация те връща мнооо назад> Сигурно никога не си бил пушач, за да се изкажеш така.

Huney, подкрепи ме, обясни му каква е разликата мажду това да си първичен и зависим!



Тема Re:динамизиране?нови [re: Hamaelleon]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано08.03.06 00:09



Хъм, ми ти що даваш такива обещания??? Поне понякога ми прави компания в твоя клуб, че аз бетер лудите сама си пиша там, скоро ще почна и да си отговарям и купона ще е пълен

Хи, за изпростяването ще ти отговоря с една перифразирана приказка - с к`ъвто спиш такъв ставаш!

Колкото до Avena-та, лятото я пих по предложение на Elaps. Помага, само да имаш стимул, иначе кучета я яли, както и всичко останало. Сега ще видя дали ще стигна до фазата, за която разправяше Господинов - или цигарите, или есенциите...

Аз събирам всичко за есенциите (малко на Плюшкин докарвам), така че предполагам, че и въпросника ще ми е от полза. Ааа, не съм ти се похвалила - сдобих се и с картичките. Сега, като се замислям, май малко на маниащина го избивам Vervine, а?



Тема Re:динамизиране?нови [re: И.]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано08.03.06 00:19



Псолютно!
Явно не е бил пушач...
А на всичкото отгоре, точно в темата която той лично споменава, се казва: "Трябва много сериозно желание за лечение да бъде заявено, иначе - голямо разочарование, и то най-вече за терапевта" - в случая става дума за наркомании, ама и тютюнозависимостта(леле, каква дума!) си е същата гадост.
Вова, надявам се, че мога да дам линк към темата без да оревеш орталъка и да ме погнеш с някоя сопа, а Все пак ще рискувам





Тема Re:динамизиране?нови [re: И.]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано08.03.06 00:50



Ти па са, жесток.. ясно ми е за какво става дума:
- тютюнопушенето е наркомания и зависмост, това е факт.. а че всички си имаме някакви зависимости, това също е ясно..
- дядо Васил, бащата на майка е починал от рак на белите дробове.. според баба е пушил като..
- у дома пушат всички, и четеримата (като малък помня, че съм ходил до тоалетна с кански усилия да не дишам по > минута, защото вътре в малкото помещение беше..)
- пушил съм и едните, и другите цигари.. все пак трябва да се опита от всичко.. не ме влече обаче.. и му сложих точка..
- Avena sativa ще я пробвам с тия мои колеги от Слънчев бряг.. ма те си искат бе.. аз такоз едно сладкодумно близначе им обяснявам врели некипели и те ми вярват, де ще идат.. ма признавам си без бой, че си потъпквам така принципите.. подозирам се, че отвреме навреме го правя това.. ма ша са накажа скоро.. като си посегна Макар че наказанието ще е по-сладко, ако някоя ми посегне..
- и не на последно място, да се целуваш с пушачка си е отврат.. то вярно чудя се дали надделява удоволствието или гадостта.. ми не знам.. ма гадно е.. знам, помня, целувах се с монаха оня живот дет бях в манастира послушничка.. ма всъщност бях много непослушна.. абе разсейвам се, и си пърполя и говоря.. оф, доникъде не я докарах с таблицата на Шанкаран, ма пък сложих още снимки в галерията.. бе тва да си Близнак си е наказание бе, духне малко информационен ветрец и си вече в друга Вселена




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.