Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 28.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Д-Р ГЪЛЪБОВ  
АвторБETИ (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 23:08



ЖЕЛАЯ ДА ЗАПОЧНА ЛЕЧЕНИЕ С ХОМЕОПАТИЯ, НО НЕ ЗНАЯ КОЙ ЛЕКАР - ХОМЕОПАТ ДА ПРЕДПОЧЕТА. ЧУВАЛА СЪМ ХУБАВИ НЕЩА ЗА Д-Р ГЪЛЪБОВ. МОЛЯ, КАЖЕТЕ МИ НЕЩО ПОВЕЧЕ ЗА НЕГО: НА КАКЪВ АДРЕС Е КАБИНЕТЪТ МУ, КАКВО Е РАБОТНОТО МУ ВРЕМЕ, КЛАСИЧЕСКИ ХОМЕОПАТ ЛИ Е, ДОВОЛНИ ЛИ СЕ ОТ ЛЕЧЕНИЕТО.



Тема Re: Д-Р ГЪЛЪБОВнови [re: БETИ]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 11:41



Не знам координати на Атанас Гълъбов, но оттук може да се прочете книгата му (ако още не сте я чели):
http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=80&LangID=0



Тема Re: Д-Р ГЪЛЪБОВнови [re: cиcи]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано01.02.06 13:07



Координатите му ги има най-горе в заключената тема.



Тема Re: Д-Р ГЪЛЪБОВнови [re: Svet1]  
Автор Li17 (непознат)
Публикувано16.04.06 10:28



Не насочвайте наивници към него. Не върши работа. Струва ми се, че питащият е близък или познат на г-н Гълъбов и му прави реклама.



Тема Re: Д-Р ГЪЛЪБОВнови [re: Li17]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.04.06 18:05



недей така....

докторът е достатъчно популярен и е един от първите хомеопати в България

чувала съм и негативни неща, както съм споменала, но чак да се отсече ,че не върши работа...едва ли

Mens agitat molem



Тема Re: Д-Р ГЪЛЪБОВнови [re: Li17]  
Автор peternay (непознат )
Публикувано06.05.06 01:20



Наско е много добър и съвестен лекар, голям педант и малко особняк. Никога няма да ви остави в беда. Прекалено се преработва. Много чете и много знае, затова е понякога неразбираем за обикновените хора. Аз лично много го обичам и уважавам, макар и да не се виждаме често. Ако сте зодия Дева, Риби, Скорпион - отивайте веднага при него. Ако сте Овен, Стрелец, Козирог - не ходете, той е твърде различен. По-добре пробвайте при д-р Калина Кистова и д-р Дора Пачова. Ако сте Везни - елате при мен. И т.н. - искам да кажа, че не всеки доктор може да лекува всеки пациент. То зависи и от отношенията между хороскопите им. Нали знаете, някои се намразват от воле. А други се влюбват от пръв поглед. Но не всички знаят защо.



Тема Re: Д-Р ГЪЛЪБОВнови [re: peternay]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано06.05.06 02:00



Здравейте! Вие, предполагам, сте д-р Петър Найденов?
Моля да ми отговорите на следния въпрос: Защо след като д-р Гълъбов е "добър и съвестен лекар" напоследък предписва добавки на AquaSourse и дава от боаронските комбинирани препарати или "бози" както им казваме?



Тема Re: Д-Р ГЪЛЪБОВнови [re: peternay]  
Автор И. ()
Публикувано06.05.06 09:57



Така ли.., а водолей с асц. лъв и луна в риби при кого да ходи да се лекува?



Тема Re: Д-Р ГЪЛЪБОВнови [re: И.]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано06.05.06 17:38



олеее ,това ти ли си? ясно защо имахме престрелки

скорпион с луна във водолей и асцнедент стрелец....

Mens agitat molem



Тема Re: Д-Р ГЪЛЪБОВнови [re: peternay]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 22:13



Много ще ми е интересно какво ще отговорят на този постинг някои от върлите "разбирачи" на връзката между астрологията и хомеопатията. Според едни такава нямало, според други пък тя явно се ограничава до булевардна астрология тип ала Линда Гудман.. да се работи само със Слънчевия знак (т.нар. зодия) е толкова смехотворно както и да се работи с 15-20 полихреста, последното ще свърши работа в голям процент от случаите, ама доста случаи ще останат неразрешени, нали? Знам, че го знаете това, само не разбирам защо този постинг е тук точно в този вид.. Аз по принцип не пиша вече тук, ама днес получавам на мейла нещо такова:
"От:
Адрес:

Съобщение: Тичай бързо в дир-а, появил се е Петър Найденов - "
обаче съм леко разочарован от намереното.. ми ако ще караме така нещата дайте на всички Раци, ПРИМЕРНО, да изписаваме Calc, на Овните - Lyc, на Стрелците - Sulph и на Близнаците - Merc.. Нещо такова..

За "Наско" получавам какви ли не отзиви, предимно отрицателни, пък и беглите ми лични впечатления от него от наблюденията ми за три дена (семинара на Боркар) не го слагат в списъка на хомеопатите, които ще препоръчам.. просто лично мнение, все пак темата е посветена на него, нали?

Наистина ми е интересно дали ще има някакъв отзвук това изказване.. все пак аз съм никой, пък вие сте Петър Найденов, и хората се захласват по тези неща. Благодаря ви, че ни казахте кои са добрите хомеопати в БГ, и къде и какво трябва да са учили за да са добри + че трябва да са лекари, очевидно, тъй като не споменахте нито един колега хомеопат без медицинско образование. Какво ви е мнението по въпроса?

И да попитам, аз като съм смесица от:
Близнаци (Слънце, Меркурий, Юпитер)
Телец (Венера, Марс, Луна, Хирон + Dsc)
Скорпион (Asc, Уран, 3-те планети в Бл са в 8 дом)
Везни (4-те Тл са в 7 дом)
Водолей (Уран на Аsc) + Овен
Лъв (проминентен Сатурн)
Козирог (Сатурн на МС)
какви пациенти да си търся?



Малко цитати:

"Предполагам чу за книгата на Богер за влиянието на лунните фази, също забележката за хормоналните изследвания, кога да не се правят.. и примера с влошаването на пациентката Tub по време на пълнолуние. Мен ми стана смешно, когато някой в залата изцъка учудено, едва ли не сега разбра, че има Америка. Това са ясни неща. И вместо да плюеш по нещо, което не разбираш, седни прочети малко поне медицинска астрология или питай за това в някой астрологичен форум, тоя в ол-а, например, виж какво ще ти отговорят. Това е само едно в което астрологията може да е в помощ на хомеопатията. Има много други неща. Но както казах по-рано в дир-а, по отношение на начина по който се стига до симилимума не ти е необходимо нито махало, нито астрология, нито нещо подобно, за това никога не сме имали спор, така че не разбирам какъв ти е проблема ("не михаресва в един и същи сайт да има астрология и хомеопатия", цитирам по памет). "

"Ето ти един случай, който познавам покрай бащата. Малката се ражда с атопична екзема, мисля, не помня точно вече, рев нон стоп, безсъние, някакъв ужас е било. Случаят е снет и от Витулкас. Предписанието е било Calc и Cham посменно. Не се съмнявай, че е било правилно. Детето се е подобрило, но все пак са минали няколко месеца до един определен момент.
Сега другата част от историята.
Имаме обща позната в чужбина, лекар и астролог. Тя гледа хороскопа на малката и казва, че в еди кой си момент лечението ще приключи успешно, но не и преди това. Мисля че ставаше дума за период > 6 месеца и < 12 месеца. Това е прогноза!, а не констатация post factum.
Прогнозата се оказва точна.
Коментирай това!?

Допълвам, че ако предписанието не беше на Витулкас все пак и при тази яко напечена ситуация за тези няколко месеца на това дете може би по-неопитен хомеопат щеше да предпише доста други лекарства, нали? И склучаят щеше да отиде по дяволите. А сега момичето е ок.

Примери такива много.

Това по отношение на позологията.

По отношение на това кой ти го предписва.

Първия хомеопат ме лекуваше по усещане - тц, втория - доста рационално, обосновано, хареса ми, имаше подобрение, но не и излекуване, третия сега също кара донякъде по усещане, и ето сега съм с нещо, което явно се оказва ок.. никаква реперторизация, само по усещане, така казва.. но не това е от значение, а дали е дошло времето, само ако искаш ще ти обясня по-подробно, иначе сигурно пак ще кажеш, че занимавам всички само с личните си проблеми.

Важно е кой те лекува, и точно една синастрия може да ти каже дали терапевтът (ти) ще има правилно усещане за пациента (теб, мен, някой си).. вкл. в кой момент. (Това ще ти го каже всеки астролог, тъй като е от АБВ-то на астрологията.) Защото само с рацио не става, това ми е ясно. Обаче пък е записано още във втория параграф, в края, каква трябва да е хомеопатията. Не и мистика, смътни усещания, които не можеш да подкрепиш. Истинската интуиция е тази, която работи заедно и в харминия с рациото. Така мисля. И знам защо го мисля. Напр. без да дискутирам в детайли, тъй акто сме подписали декларация, единият пациент, аз имах усещане за Puls, но още по-средата на интервюто си го бях подкрепил с рубрики и обосновал. И Puls излезе накрая, нали?"

"По въпроса за изследването на Хирон и връзката му с хомеопатията.. без да коментирам публично и не-публично всъщност също самия хороскоп, тъй като такава е винаги уговорката..

Ами ето ви още един пример за известен хомеопат с добра и успешна явно практика, който има подчертан Хирон.. неговото поколение по принцип има една рождена опозиция Уран - Хирон, което не е толкова важно, обаче при него:

- опозицията е точна, < 1 градус, само 24 ъглови минути е разликата..
- освен това Хирон е ъглов, съвпада с един от ъглите

При Шах Хирон е неаспектирана планета, което за мен означава също подчертана, тъй като влиянието и трябва да се интегрира.. мисля, че сега бихме могли да видим май месец един променен Шах спрямо миналата есен, когато го видяхме, тъй като при него около февруари приключва Хироновия цикъл, това е времето на Хироновата революция и кулминация евентуално (също и криза, потенциално..)"

Винаги сте добре дошъл в

за да ни вкарате в правия път




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.