Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 13.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Алкохол и хомеопатия?  
АвторДa знaя (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 10:09



Интересува ме как стои въпросът с алкохола, в класическата медицина е препоръчително антибиотик и алкохол да не се смесват, но в хомеопатията? Може ли чаша вино да навреди на хомеопатичното лечение?



Тема Re: Алкохол и хомеопатия?нови [re: Дa знaя]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 12:13



От личния ми опит не.



Тема Re: Алкохол и хомеопатия?нови [re: Дa знaя]  
АвторKobra3 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 10:27



Вреди, разбира се! Виж темата за антидотите. Алкохолът, кафето/кофеинът, ментата и камфора/евкалипта са класически антидоти на хомеопатичното лекарство.



Тема Re: Алкохол и хомеопатия?нови [re: Kobra3]  
АвторEti (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 22:11



Moiat lekar li4no mi e kazal ,4e edna tchacha vino ne antidotira,no tova stana sled 9 mesetza aktivno nabludenie i le4enie.Togava organizmat e stabiliziran i imounnata sistema si var6i rabotata.No vsi4ko s miarka po otno6enie na alkohola-1 4a6a po niakakav povod e kapka v moreto i se razre6ava.



Тема Re: Алкохол и хомеопатия?нови [re: Eti]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано26.01.06 02:38



Това изобщо не е вярно.Алкохолът си е стабилен антидот за големия процент хора. Известно ми е, че някой хомеопати си модифицират правилата за антидотиране според собсвените препочитания, но това няма връзка с реалността.

Истина е също така,че някой хора не антидотират от определни неща, също е различно количеството вещество необходимо за антидотиране при различните хора. Понеже това е толкова индивидуално и невзмможно да бъде определено предварително се налага спазване на диетата ако човек иска да има максимален резултат от лечението.

При антидотиране не се случва нищо по което можем да познаем,че има антидотиране.Не се срутва небето, не гърми нищо, не се обриваме със зелени пъпки...И точно в това е проблемът-просто нищо не се случва или се случва по-малко от очакваното и възможно подобрение. При антидотиране може да има слаб ефект на иначе точно подбрано лекарство и резултататът е ,че казваме: "хомеопатията ми помогна малко, но не ме излекува". Не е "хомеопатията" виновна за това, а тези хомеопати, които казват на пациентите си,че спокойно могат да пият по чаша и няма да им стане нищо.

На кратко-който държи да се излкува от каквото го мъчи, не трябва да антидотира. За който не е толкова важно, може да си пие "по чашка".

Mens agitat molem



Тема На калпавия хомеопат алкохоът пречинови [re: Дa знaя]  
АвторГъrъл (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 08:38



Всички хомеопатични лекарства се правят с алкохол и съдържат алкохол. Лошо е, ако алкохолът е с аромати, като коняк, узо... Но водка и уиски е ОК. За да си по-сигурен, че няма да се антидотираш, разтваряй лекарството си във водка и наздраве!



Тема Re: Алкохол и хомеопатия?нови [re: Fire walker]  
Автор И. ()
Публикувано26.01.06 08:38



Пак си много крайна.

Прочела съм доста литератута, различните автори посочват различни вещества които антидотират. Списъкът на някои е доста голям, при други е ограничен.

Виджейкар например смята, че дори пастата за зъби с мента не е антидот, защото човешкия организъм е свикнал с нея. Той смята също, че спиртните напитки могат "в определена степен да ограничат излекуването".

Даже в опаковките на "Чаталджа", където има указания как се приема лекарството и кое го антидотира, не е посочен алкохолът като антидот.





Тема Re: Алкохол и хомеопатия?нови [re: И.]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано26.01.06 19:27



Да кажеш нещо както си е, се етикетира като "крайно", когато нарушава кефа на населението.Ракйика и салатка нещо трудно прежалимо.:))

"Чаталджа" не представлява авторитет-това е просто аптека. Не ме интертесува както размишлява по въпроса и Виджейкър. Това,че някой има индйско име не го прави прав по всички въпроси във вселената.:))Аз вярвам на очите си и на опита си.

Именно за това "ограничаване" на излекуването говоря и аз. Постигането на 10% от възможният ефект, някой хора могат да считат за доказателство,че антидотиране не настъпва, но за мен си е антодотиране.И за някой хора става дума за това дали ще живеят и колко дълго. Така,че е безотговорно да се каже-няма антодотиране или не било антодотиране ми било "ограничаване на ефекта".Виджейкър е прав,че ментата не винаги спира напълно действието, защото сме свикнали с нея, както и в Мексико кафето не им пречи чак толкова колкото на нас. Но въпросът е какво правим и колко от възможният ефект постигаме и какво значи това за пациентите ни.

За мен въпросът стои така: Има определени вещества, които в много случаи силно намаляват ефекта от лекарствата или напълно го премахват. Понеже не може да се определи предварително кой как ще рагира и няма никакви белези, по които да се прецени дали няма ефект поради антидотиране , поради погрешно лекарство или поради миазматичен блокаж, то не трабва да се антидотира с нищо и в никакво количесатво. Това -ако човек иска наистина да се излекува.Освен това да се каже: "понеже Иванчо не антидотира от бира, значи и Драганчо няма"- е пълна илюзия. Тук всичко е индивидуално.

И както казва една приятелка-"това ако го кажеш още веднъж, ще ти е за първи път".

Mens agitat molem



Тема Re: На калпавия хомеопат алкохоът пречинови [re: Гъrъл]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано26.01.06 19:32



Хем ти обяснявах веднъж защо това,че има алкохол в лекарствата не значи,че е ок да се пие алкохол....но ефект няма.Алкохолът е проблем защото е силно билологично и психо-активно вещество променящо фунцкионирането на всеки орган и система включително мозъка при това по неблагорприятен начин.

В лекарствата алкохолът е в качеството си на консервант и в такива количества, той не променя функционирането на човешкото тяло.

Наздраве

Mens agitat molem



Тема Re: На калпавия хомеопат алкохоът пречинови [re: Гъrъл]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано26.01.06 19:39



Сега осмислих и последното ти изречение и се ужасих.

Няма по-сигуен начин да антидотираш от това да приемеш лекарството повече пъти отколкото трябва без нужда. Нали се сещаш,че ако някой пие да кажем 3 пъти в седмицата и отпие от чашата си 20 пъти , това значи,че си взима лекарството три пъти в седмицата по 20 пъти. Това ще доведе или до антидотиране и тотално болкиране на лечението, или до доказване, или до сериозно дестаблизиране на състоянието му.

Изобщо не знам как стигаш до тези идеи....Но като се замисля-ако следваш собствените си съвети...не е чудно.

Mens agitat molem




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.