Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 07.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема carcinosinum 200Cнови  
Авторaидa (Нерегистриран)
Публикувано02.01.06 14:39



изписаха ми и това-раков нозод, както знаете....разбрах че се дава и по ментални симптоми и това малко ме успокои. Все пак, какво мислите за варианта в които се приема в продължение на 3 месеца веднъж седмично по 15-20 капки?



Тема Re: carcinosinum 200Cнови [re: aидa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано02.01.06 18:36



Аз не мога да разбера каква е тая мода, да се изписват хомеопатични леакрства по схема за месеци!!!! Това е пълно безобразие! Основен принцип в хомеопатията е, че се дава колкото е нужно-quantum satis.И това се определя при еждневно следене на промените. А не "3 месеца по веднъж седмично" или каквато и да е друга схема! На пацинетите трябва да се каже,че взимат това лекарство ДОКАТО ВИДЯТ ЕФЕКТ и тогава СПИРАТ!

Кой ти е хомеопат?

Интересува ме наистина, кои са тези хомеопати, които дават потенции като 200 ,че и до СМ по схема за месеци!

ЕДИНСТВЕНАТА потенция, която може да се даде по схема за дълго е LM.

Mens agitat molem



Тема Re: carcinosinum 200Cнови [re: Fire walker]  
Авторaидa (Нерегистриран)
Публикувано03.01.06 12:02



само да поясня-нямам рак, изписаха ми го за болести от доминиране на родителите в детството-картината се покрива доста добре бих казала, но дали е изписано като да въздейства на слой или е като конституционно аз не знам. Освен това (питам защото ми се струва, че не е безобидно лекарство) къде е границата между доказването му и евентуално подтискането на болестта?



Тема Re: carcinosinum 200Cнови [re: aидa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано03.01.06 14:24



това е неправилно предписание

Mens agitat molem



Тема Re: carcinosinum 200Cнови [re: Fire walker]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 14:09



Не си ли малко крайна в това си мнение?
Интересно как при остри състояния можеш да изпишеш "на всеки 2 часа - 3-4 пъти дневно", а "веднъж седмично за 3 месеца" не може. Явно терапевта е преценил колко е силна патологията и след колко време може да се очаква резултат. Разбира се приблизително. И ако междувременно картината не се промени... все пак, нали затова е наложителна връзката лекар-пациент.
Друг е въпросът защо не използва по-висока потенция, но вероятно изборът е съобразен с търсения ефект. При едни случаи по-добре работят средните и ниските потенции, при други - високите...



Тема Re: carcinosinum 200Cнови [re: И.]  
Автор4esun (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 14:36



о, боже, "преценил"!

и не се предписва "на всеки 2 часа"! Някой да си спомня нещо за "единствената" доза??



Тема Re: carcinosinum 200Cнови [re: 4esun]  
Авторaидa (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 17:49



Спомня си! А някой да се похвали че го владее това изкуство???



Тема Re: carcinosinum 200Cнови [re: И.]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.01.06 22:39



терапевтът изобщо не може да "прецени" това

просто нещата не работят така

Никога не е ясно как ще реагира организмът на конкретният индивид. Дозата може да се повтаря КОЛКОТО Е НУЖНО, и не повече от това. А това може да се прецени само като се следи човекът внимателно , обясни му се този принцип-че лекарството се взима до ефект, и в никакъв случай не се предозира. Предозирането е най-сигурния начин да провалиш лечението, след като си избрал правилното лекарство.

И разбира се има случаи, в които трябва да се повтаря дозата за да има ефект.

Mens agitat molem



Тема Re: carcinosinum 200Cнови [re: 4esun]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.01.06 22:41



моите спомени са за минималната доза, не единствената. Единствено е лекарството, а дозата е колкото е нужно-което може да е 50 пъти през 10 минути докато подейства, а може да е и нещо съвсем друго.

Mens agitat molem



Тема Re: carcinosinum 200Cнови [re: Fire walker]  
Автор И. ()
Публикувано06.01.06 10:48



Съгласна съм, че няма начин да се знае с точност кога ще се получи ефекта. Става въпрос за пълния ефект. След първите няколко приема, обичайно, се вижда дали лекарството "работи", ако спре - дава се нова доза, и така - до ефект, или докато се изчерпят възможностите му. И все пак, може да се предвиди приблизително, при дадената патология, какво може да се очаква от определена потенция. Как иначе ще определиш колко често да се повтаря, да речем...

От друга страна, нали не е все едно дали да се даде еднократно 10М, или се търси някаква повтаряемост на 200С? Само си представи, че "проблемът" е много сериозен, но за този пациент точно не е възможна по-висока потенция. Няма значение по какви причини, примерно - липсва тоталност на симптомите, но миязматичния блокаж възпрепятства действието на точно подбраното лекарство. Тогава какво - 3,4 приема няма да ти решат проблема... Логичното е да дадеш някакъв приблизителен период, естествено с уговорката, че ще те осведомяват за промените, или при подобрение да преустановят приема. Все пак не забравяй, че пациентите, особено тия, които не са много запознати, държат да им се даде някаква точна схема - колко често и за какъв период от време да си вземат лекарството. Те самите едва ли могат да се наблюдават достатъчно добре и да тълкуват състоянието си, за да знаят как да продължат лечението си.

Това имах предвид в предния си пост, не че защитавам нечия позиция. Поне се опитвам да разбера и другата гледна точка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.