Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 05.07.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема За високите потенции и тяхното "поватряне"нови  
Автор jade_alex (непознат)
Публикувано28.11.05 14:56



Здравейте!
Лекувам децата си (дъщеря ми, която е на 11м. и сина ми, на 2г. и 9м) при хомеопат от няколко месеца.
Хомеопатката (извинете за израза, но го използам за краткост) много често работи с високи потенции и ги "повтаря".

При всяко едно остро състояни (кашлица, температура, хрема и т.н) тя изписва л-во с потенция поне 200С, а най- често 1М и ми обяснва да го давам в началото на 15 мин.
Случвало се е да бръкне в шкафа и да ми даде л-во без значение на потенцията. Последният път, когато отидох за Арсен извади 10М и когато я попитах "това не е ли много" ми каза "добре де, ето ти 1М"

Разбирам, че това не е практика на другите х-ти и че честото вземане на такива високи потенции даже може да навреди.
Реших да говоря с нея на тази тема, но тя ми обясни, че всеки х-т си избира сам начина на лечение и тя била избрала този - високи потенции давани често. Причината била, че високите потенции (от 200С нагоре) работели на енергийно ниво и ако не се повтаярли "една лоша дума или ядосване може да доведе до спиране на действието на л-вото".
Затова тя се подсигурявала с многото приеми.

Принципно, много искам да и вярвам, особено заради факта, че е единствения класически х-т в града, но като виждам че всеки път ми изписва едни и същи л-ва, които почти не действат или действат много бавно и се обърквам напълно.

Основния проблем при моите деца е, че почти всяка кашлица се превръща в бронхит. Без темпартура, но с белодробни хрипове и хрема. Последният път, когато дъщеря ми иамше хрипове тя ни изписа Арсен (него изписва винаги за хрипове) и аз го давах 7 дни. Детето оздравя, чак когато го спрях.

Не знам дали е нормално това. Струва ми се, че не е

Посъветвайте ме как да постъпя. Не бих търсила съвет, ако лекарствата, които изписваше действаха, въпреки потенциите, но виждам, че ефекта е много смътен или почти никакъв.

Мислила съм си да купувам бораонски л-ва от аптеката и да ги давам на своя глава, но не ми стиска. Въпреки че изчетох наколко книги за х-я не се наемам да предпивам сама л-вата.

Извинете, че стана толкова дълго и объркано, но искам да напиша много неща, а мислъта ми не тече последователно



Тема Re: За високите потенции и тяхното "поватряне"нови [re: jade_alex]  
Автор Я oщe чecън! (готвач)
Публикувано28.11.05 15:38



случая с арсена е показателен, според мен.
бих те посъветвала - взимай нейното лекарство и го давай еднократно. Ако не подейства до 24-тия час - не е това лекарство, за остри случаи става дума. Самопредписването води до бели, дори и да си чела - не знам какво ти е попадало, и по-добре не рискувай..
Мога доста да се обяснявам на тема често предписване на високи потенции, но както тя ти е казала - всеки има свой опит и действа според него. Но "подсигуряването" не води до нищо добро, това не са билки или витамини, че да ги пиеш ей така!



Тема Re: За високите потенции и тяхното "поватряне"нови [re: jade_alex]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано28.11.05 21:04



200 не е висока потенция, изобщо. 1М е средна потенция. 10 М е началото на високите.Не е проблем да се лекува така, стига лекарството да е точно избрано.

Кога ще подейства едно лекарство зависи от индивидуалния организъм, ако разбира се приемем,че причнината за не-действието не е в неточен изобр.

За лечение на настинки 200 е най-подходящата потенция, но и 30 и 1М стават.А и по-високи също, ако се предписват в контекста на конституционално лечение.

Ако лекарствата не действат трябва много ясно да заявиш това на хомеопата си и той трябва да открие защо и какво да направи за да действат.

А ти можеш да прецениш по обективни признаци дали лечението е успешно-боледуват ли по-рядко децата, по-кратки ли са им боледуванията, в какво настроние са, имат ли апетит, имат ли енергия, добре ли спят-това са най-точните признаци за действието на хомеопатията.Ако те не показват подобрение, не щади хомеопата си,а му го кажи ясно и настоявай за промени в лечението.

Правилно е,че не искаш сама да предписваш боаронски комбинирани препарати.Ако обаче вижиш ясна картина на някое лекарство за настинка и грип, няма проблем да дадеш монопрепарат сама в потенция 30, няколко пъти.

Mens agitat molem



Тема Re: За високите потенции и тяхното "поватряне"нови [re: Fire walker]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано28.11.05 21:18



А какво се случва, ако лекарството не е точното и се повтаря по няколко пъти на ден в продължение на седмица в потенция 1 или 10М ? А хомеопата държи на своето, че това е лекарството, въпреки, че няма видими положителни прояви.



Тема Re: За високите потенции и тяхното "поватряне"нови [re: Svet1]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано28.11.05 21:28



Случва се, или нищо, или доказване, или изваждане на организма от развновесие и причнияване на разни симптоми, които не са доказване.

Но така не трабва да се прави.

Mens agitat molem



Тема Re: За високите потенции и тяхното "поватряне"нови [re: Fire walker]  
Автор jade_alex (непознат)
Публикувано28.11.05 22:49



Друго, което много ме съмянва в методите и на лечение е това, че за определни симптоми изписва все едни и същи л-ва.

Например има ли суха кашлица минаваме направо на Беладона, има ли хрипове - на Арсен. И това се отнася за леченито и на двете ми деца.

Ето синът ми от миналата сряда е с хрипове, кашлица и хрема. Тя естествено предписа Арсен в потенция 1М и ми обясни както винаги да го давам на 15 мин. в началото, за да му "наситя организма". Днес (6 дни по-късно) го водих да го прегледа и се оказа, че хриповете все още си ги има. Коментара и беше: "Стоиш на Арсен и не мърдаш докато не изчезнат". Детето е жизнено и изглежда спокойно (поне колкото може да бъде за възрастта си), но гърдите му свирят ли свирят

Нормално ли е това?



Тема Re: За високите потенции и тяхното "поватряне"нови [re: jade_alex]  
Автор Elaps (член)
Публикувано28.11.05 23:46



Аз не мога да разбера "това насищане" на организма с Арсен и което и да е лекарство. Хомеопатичните лекарства са нематериални, съответно не могат да се кумулират. За една седмица на човек може да му мине без никакви лекарства.
Ако в остро състояние една доза 1 М не свърши работа, значи не е точното лекарство. Не е необхосимо да се повталя 1 М през 15 минути, един импулс от лекарството е достатъчен.
Повтарянето на високите потенции са дивотиите на Марио и неговите курсисти. Ами дядо ви Ханеман, как е лекувал? Точното лекарство лекува и в 15 с и в 5 С. Не е нуждо да убиваме мравка с парен чук.



Тема Re: За високите потенции и тяхното "поватряне"нови [re: jade_alex]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано28.11.05 23:47



има повече от две лекарства за тези симптоми

ако хомеопата не ги знае, значи не е добър

не мога да коментирам правилни са му действията, защото не знам защо е предписал това.Ако има достатъчни основания, е ОК, но ако няма....

това,е детето е в добро сътояние е много хубаво, но наистина ако няма ефект от лечението, значи лечението не е добро.Това може да е просто поради това,че лекарството е неточно и не действа, но организъмт е достатъчно силен и стабилен за да не се повлияе негативно от неточно лекарство.

Няма ли друг хомеопат към който да се обърнете?Не мога да си представя, че има само един в града.В кой град сте?Може някой тук да може да ви посъветва за друг хомеопат.

Mens agitat molem



Тема Re: За високите потенции и тяхното "поватряне"нови [re: Elaps]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано28.11.05 23:58



опс, полека

Дядо ви Ханеман е лекувал и с 100 М и с 50 М-разглеждали сме случаи на Ханеман на семинар с Джавахар Шах.Беше предпсал/ханеман/ фосфор 100М.

За всяка потенция има време и място.Но наистина няма нужда да се повтаря висока потенция често.А понякога има нужда да се повтори 2-3 пъти, дори и висока потенция.

Mens agitat molem



Тема Re: За високите потенции и тяхното "поватряне"нови [re: Fire walker]  
Автор jade_alex (непознат)
Публикувано29.11.05 01:15



Няма друг хомеопат в града или поне на мeн не ми е известно. От Стара Загора съм.

Тя твърди, че лекува с полихрести и това според мен е причината да си мисли че съответното лекарство едва ли не е длъжно да подейства. Значи щом е Арсен ("най-мощното белодробно...”) трябва да повлияе на хриповете на детето. Да, но аз виждам, че не действа и се опитвам да и обясня, но тя е убедена че "ще подейства".
Потенциите имам чуството че ги дава на принципа "каквото има в момента". Тя се зарежда с л-ва от аптеката на Чаталджа и предполагам все се случва да няма от някое л-во във всички потенции. Случката с Арсена беше показателна.
Питала съм я дали има нещо общо с гореупоменатия Марио, но тя категорично отрече и беше възмутена как мога да я свързам с него.

Ясно е, че ще трябва да я сменям, но с кого?
Днес говорих с една жена, която ходи всеки месец до София и лекува нещо хронично. Децата си също лекува при този лекар, но консултациите са само по телефона. Водила ги е в София само веднъж, за първоначалното интервю.
Интересното е, че тя твърди, че не плаща нищо за тези тел. консултации, а вече 2 години карат на този метод на лечение. Странно ми звучи, нали уж няма безплатен обяд...
Честа практика ли е това?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.