Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 29.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: За Марио Бояджиевнови [re: Fire walker]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано05.01.15 10:04



А какви са тези окултни науки, моля, бих искала да знам? Защото аз си спомням, че ходехме заедно на курсове по чигун / даоизъм в София, не в Индонезия, това много отдавна. Но това което ме изненадва не е, че Марио е учил нещо някъде, а че има едно цяло такова течение в българската хомеопатия към смесване на класическата хомеопатия с окултните-не-знам-какво си, които нямат нищо общо с класическия даоизъм, може да има някакви там неща като постижения, но това е много страничен "път" в най-добрия случай.

Но да се върнем към българската хомеопатия и дори Хомеопатичното общество, същото, въпреки странните коментарии тук е създало някакъв, доколкото разбирам, "Институт за интегрална наука", този бутафорен термин трябва да отговаря доколкото разбирам от прочетеното от мен на английски

в различни статии и книги за научен подход към окултното. На самия последен семинар аз чух меко казано доста странни четения, едно 50/50 нормални хомеопатични изследвания към философски-окултни "писания" тип поток на мисълта, които са подходящи за деца от училище, в стил "есе за това какво си мисля за нещата", но не и за възрастни хора, камо ли класически хомеопати.

Иска ми се да похваля Станка с нейната психологична хомеопатия, защото очевидно се опитва да се справи с въпросния "black box" ровичкане в нечия пациентска история на заболяванията, емоционалните травми и т.н., но това щеше да е добре, ако я нямаше тази мешавеница в съпросното "окултно" с тук-таме някои религиозни споменавания, че да "не ни е срам" и да не излезе сектантско, но то прилича на сектантско, съжалявам. Например като дълго практикувала йога искам да уточня, че йога упражнения не се практикуват в учебна зала със театрално разположени скамейки, най малкото защото някой може да се нарани. Това един хомеопат трябва да знае много добре. За йога да не говорим. Йога и хомеопатия, хм, ок, Анжела измислила нещо "ново", но има тревна поляна отпред, хубаво време и разни хора правят упражнения в зала за лекции, да, това не само е окултно, ами си е направо бие на сектантско. Не ме разбирайте погрешно, аз харесвам Анжела много, разбирам се чудесно с нея, тя има своята мъдрост, но няма кой да се сети.

Кой къде е учил какво е научил, но нещата не се случват като хората. Особено с тези интегрални изхвърляния, не само окултни, но че и с НЛП. Прекалено е, трябва да е ясно къде минава чертата, къде и какво може и къде не може и най-вече някои хора като не са наясно да се консултират, правите семинар по йога-хомеопатия, ами попитайте някой йога-гуру първо, за да излизат нещата смешни.

Та цялото тва маго-окултно с фокусническо-йогистки примеси, прекомерно е

Има някаква кочина тук и трябва да се разчисти, а на мен ми е писнало от чистене на кочини



Тема Re: За Марио Бояджиевнови [re: Fire walker]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано05.01.15 10:50



редактирано е по желание на автора

Редактирано от Sandino на 09.04.15 19:11.



Тема Re: Ъпдейтнови [re: пoтpeбитeл]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано29.01.15 16:56



редактирано е по желание на автора

Редактирано от Sandino на 09.04.15 19:11.



Тема Re: Ъпдейтнови [re: r3gistracia]  
Автор kakavprekrasenden ()
Публикувано31.01.15 00:09



аз наскоро го открих и мислех да ходя да се лекувам при него от истерия, но след твоето мнение съм малко разколебан.





Тема Re: За Марио Бояджиевнови [re: fur2]  
Автор nip (†ЗАЛИЧИТЕЛ†)
Публикувано23.06.15 10:36



пак за недоклатените лелки...



Тема Re: За Марио Бояджиевнови [re: пoтpeбитeл]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано24.02.17 19:45



Вие какво ще кажете? Имате ли наблюдение?

Сега видях темата.

Хора, при какви лекари ходите? Как така докторът те изслушва, а после Марияна /жена му/ започва да те гледа втренчено и само му казва "не", "да"?

Съпругата лекар ли е също? Има ли преглед, понеже не става ясно.

Ами, хванете си една съпружеска двойка по улиците. Същата работа ще ви свърши. Всяка жена може да казва ,,да" и ,,не" на мъжа си. И да се взира страшно.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.