Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 28.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема гъбичкинови  
Авторвъпpocчe (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 10:14



Чудесен клуб!!! Бих искала да получа вашия съвет по следния въпрос.
Искам да лекувам вагинални гъбички с хомеопатия или може би с капките на Бах. Кое от двете лечения би било по-резултатно? Допустимо ли е евентуално съвместното приложение на двата вида лечение?
Благодаря проедварително за вашите мнения?



Тема Re: гъбичкинови [re: въпpocчe]  
АвторKobra3 (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 11:16



Цветята на Бах са по-скоро за емоционални проблеми. Хомеопатията е по-добрия избор.



Тема Re: гъбичкинови [re: въпpocчe]  
Авторacтpид (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 14:05



за хомеопатия не знам, но има ред неща които можеш да опиташ преди това. Например особено ефикасно е етеричното масло от риган - продава се в добре заредените аптеки. в една супена лъжица зехтин капваш една или най много две капки от него и напояваш един тампон. Може да се приема и вътрешно пак доста разредено - по 1-2 капки на чаша вода, а при необходимост пак в зехтин. Добре се приема смесено със зехтин и кисело мляко. Маслото от риган лекува дори някои резистентни на антибиотици видове гъби и бактерий. Мисля че това е най-добрия и ефикасен начин за лечение, поне на мен ми донесе резултат.



Тема Re: гъбичкинови [re: acтpид]  
Автор garami (;))
Публикувано04.10.05 13:05



1. колко пъти на ден се прави това с тампона?
2. за колко дена?
3. кой ти го препоръча ? - лекар, хомеопат, някоя баба, приятелка

" но има ред неща които можеш да опиташ преди това"
какви са другите неща които помагат?



Тема Re: вече от опитнови [re: garami]  
Авторвъпpocчe (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 15:29



След като поставих въпро си не получих много мнения, но реших да опитам с хомеопатично лечение при класически хомеопат, който предприе конституционално лечение. За момента мога да кажа, че резултата е поразителен, но за траен ефект ще трябва да продължа лечението по-дълго време. Успоредно с лечението (не по препоръка на хомеопата) вземам пробиотични добавки и се ограничавам от някои храни, които благоприятстват развитието на гъбите (сладкото например съм го изключила напълно) и ям в по-големи количества такива храни, които благоприятстват изчистването на организма (моркови, зеле, лимон, грейпфрут). Разбира се строго спазвам указанията за предотвратяване на антидотирането, което допълнително означава никакво кафе, алкохол и т.н.
След две години неуспешно алопатично лечение мога само горещо да препоръчам хомеопатията на всички страдащи от гъби (особено ако проблема благодарение на противогъбичните антибиотици е станал хроничен както при мен).



Тема Re: вече от опитнови [re: въпpocчe]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано04.10.05 15:45



Мдаа, явно и твоят хомеопат е привърженик на Кандида диетата Хайде да го питаш от къде може човек да си намери стевия, плйййз!



Тема Re: вече от опитнови [re: Mariannna]  
Авторвъпpocчe (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 16:24



Диетата не ми я препоръча хомеопата, аз сама стигнах до нея, след като започнах да чета за проблема с гъбичките, разбира се след като лекарите алопати ме докараха до отчаяние и финансово разорение. Не знам каде ми беше акъла преди гиди и половина - две. Както и да е.
Ще го питам за стевията. Можеш ли да ми дадеш повече инфо за полезните й свойства и за какво се препъръчва, освен това, че може да се използва като подсладител, както видях от темата която си пуснала.



Тема Re: пробиотици за гъбички?нови [re: въпpocчe]  
АвторKap (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 10:11



Моля те кажи какви пробиотици взимаш? На коя фирма?



Тема Re: пробиотици за гъбички?нови [re: Kap]  
Авторвъпpocчe (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 12:07



Пробиотиците не са специално за гъбички, те спомагат и са основен фактор за подържането на баланса на бактериалната среда и киселинността в организма и от там спомагат за лечението на гъбични проблеми. Наличието на влагалищни гъбички в повечето случаи означава свръх разтеж на гъбички в организма като цяло, а проявлението им е във влагалището. Свръхразтежа от своя страна означава нарушен баланс на бактериалната среда и кисилинността.
В момента ползвам Ентеросан, българска е фирмата и цените са нормални. Ентеросан имат различни видове продукти за различни заболявания, но напрактика всички съдържат бифидус и ацидуфилус или само едно от двете. За гъбични проблеми специално е Ентересон SV. Вземала съм по-рано и на Аква Сорс, те имат два продукта - бифудус и ацидуфилус, и двата са в комбинация с водорасли. Добри са, но са и доста скъпи. На скоро в нета видях инфо за пробиотици на фирма Форевърливинг (предлагат основно продукти от Алое), които като описание на продукта звучат доста добре, съдържат, мисля, 6 щама пробиотични бактерии и капсулата е специална така че да се разтваря едва в червата, където са необходими тези бактерии. Нямам представа за цените им.



Тема Re: пробиотици за гъбички?нови [re: въпpocчe]  
АвторSylvia (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 19:20



Би ли ми казала при кой хомеопат ходиш? Аз имам същия проблем и не съм опитвала само хомеопатията. Благодаря предварително.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.