Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 02.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема спешно: Xyzal - да го спра ли?  
Автормaлko идиoтчe (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 02:32



Ушен лекар ми предписа Xyzal и Neo-Rinactive. Хомеопатът забрани да ги пия, но аз понеже проблемите ми със слуха стават все по-неприятни не го послушах. Сега обаче размислих и мисля, че тия лекарства няма да ми помогнат абсолютно никак, Neo-Rinactive го спирам на мига - пресъхва ми носът от него и е много неприятно, а и това е написано в опътването като страничен ефект, при който трябва незабавно да се консултираш с лекаря. Въпросът ми е за Xyzal - след като вече съм взел 4 таблетки от предписаните ми 10, кое е по-разумно - да го спра или да ги изгълтам всичките?
Моля извинете ме за глупавия въпрос, ама не разбирам ни от медицина, ни от хомеопатия, а ушите ми не се оправят и се чудя какво да правя.

Xyzal (Levocetirizine 2HCl)
Neo-Rinactive (Budesonide 1 mg/ml)



Тема Re: спешно: Xyzal - да го спра ли?нови [re: мaлko идиoтчe]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано07.11.05 04:24



Браво не тебе...какво мислиш,че ще постигнеш като взимаш антихистамин, освен да си антидотираш хомеопатията?Антихистаминът не лекува.Само временно /докато го ползваш/ спира изявата алергичните реакции и свързаните с тях неприятни усещания, като сърбеж и т.н.

Естествно, че ще го спреш и колкото по-бързо, толкова по-добре.

Какво ти има на ушите?Защо антихистамини за уши?

А каквото и да има, ако това, което ти дава хомеопатът не действа, трябва да му кажеш.Не трябва да се притесняваш да казваш как се чувстваш и какъв е ефектът от лечението.Работа на хомеопатът е да намери начин да ти помогне.

Mens agitat molem



Тема Re: спешно: Xyzal - да го спра ли?нови [re: Fire walker]  
Автормaлko идиoтчe (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 09:16



Проблемът с ушите струва ми се не може да се разреши с хомеопатия. Чувам по-слабо, за сметка на нещо като постоянен шум, който ми бръмчи в ушите и пукане докато преглъщам. Това е поне от две години, ама става все по-зле и докато не стана много неприятно продължавах да си ходя по концерти и партита без да ми пука. Не знам защо, но това е втори ушен лекар, който ми предписва Xyzal, аз първият път си го изгълтах без въобще да проуча какво е това. То човек да не смее на лекар да отиде вече - изобщо не знаят какво правят
Ама ся остава проблемът като отида при този и му кажа, че съм спрял да ги взимам тия боклуци и ме изгони с думите "ми ти като не щеш твой проблем" къде да ходя да си лекувам ушите...



Тема Re: спешно: Xyzal - да го спра ли?нови [re: мaлko идиoтчe]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано07.11.05 09:39



Защо да не може да се лекува този проблем с хомеопатия?Според мен ако изобщо има начин, то той е точно хомеопатията.

Но наистина не ми е ясно какво общо може да има антихистамин с отслабен слух?!?Според мен си струва да накараш доктора да ти обясни какво точно се опитва да постигне с това лечение.

От кога се лекуваш с хомеопатия?Кой ти е хомеопат и какви лекарства ти е давал до сега?С едно лекарство ли те лекува или с няколко наведнъж?

Mens agitat molem



Тема Re: спешно: Xyzal - да го спра ли?нови [re: Fire walker]  
Автормaлko идиoтчe (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 01:12



Ами не знам, просто така предполагам. Защо пък според теб това е единственият начин?
Ами явно според онзи лекар имам алергия, която ми разваля слуха. Но това как го реши не знам - нито изследвания ми е правил, нито нищо.
Лекувам се от пети клас може би с хомеопатия, майка ми ме лекуваше от разни неща, не знам точно от какво... Не помня и лекарствата, но за уши не сме говорили. Последното, което съм взимал е Sulphur, въпреки, че миналата година на два пъти се разболявах и прибягвах до амидофен и аналгин, това лято взех също един амидофен или парасетамол, не знам кое.
Защо искаш да му кажа името на хомеопата? Мисля, че се води много добър. Тази наука ми е много абстрактна.



Тема Re: спешно: Xyzal - да го спра ли?нови [re: мaлko идиoтчe]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано08.11.05 03:13



Sulphur е хомеопатично лекарство.

Ако не искаш да кажеш, кой е хомеопата е ОК.Просто питам.

Според мен не е възможно да ти отслабва слуха от алергия, а особено пък без да е установено каква е/ако изобщо е това/ да се дава антихистамин ми се вижда много неграмотно.

Не питах за амидовфени и такива неща,а за хомеопатични лекарства.

Както и да е-просто кажи на хомеопата си какво точно става и ако имаш въпроси му ги задай.

Mens agitat molem



Тема Re: спешно: Xyzal - да го спра ли?нови [re: Fire walker]  
Автормaлko идиoтчe (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 23:52



Еми да де, хомеопатично е.
И на мен ми се струва неграмотно.
Отслбна от музика и настиване, това е ясно. Остава въпросът как да го излекувам. Чудя се няма ли някакви процедури - не лекарства, а нещо, което физически действа на ушите... Сега ще ида пак при тоя лекар да му кажа, че съм спрял лекарствата и да го питам дали ще направи нещо по въпроса за моите уши...
Старите лекарства просто не ги знам, за това не ги казвам.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.