Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 26.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Органон на лечебното изкуство на Български  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано07.10.05 14:37



на български.
Иначе сайта на който е поместен не става за друго освен забавно четиво:) На какви бисери се натъкнах ... като например 'хомеопатичния хистамин подтиска хистамина в тялото' и други подобни цинизми:)



Тема Re: Органон на лечебното изкуство на Българскинови [re: Svet1]  
Автор Elaps (член)
Публикувано07.10.05 22:16



Това, Свет, е организацията на Боаронците. А Иван Енев завърши навремето Класическа хомеопатия, но понеже в Боарон плащат добре, се прехвърли към тях... - нали знаеш "Ти, парице, си царица..."



Тема Re: Органон на лечебното изкуство на Българскинови [re: Elaps]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано07.10.05 22:40



Разбрах аз кои са. Наричат нещото което практикуват 'съвременна хомеопатия' :) Но Органона не са го преправили през тяхната теория, надявам се, че тогава Ханеман ще вземе да се обърне в гроба си. За бораонци след това изучили класическата хомеопатия знам, но за първи път научавам, че и обратното се практикувало. Верно, парите какво ли не правят...

Редактирано от Svet1 на 07.10.05 22:41.



Тема Елапс, не съди строго заради хистаминума!нови [re: Elaps]  
АвторГъrъл (Нерегистриран)
Публикувано08.10.05 00:02



Че нозодът хистаминум действа като антихистамин със светкавично действие, всеки може да се убеди. Достатъчно е пролетно-лятно време, когато накой го връхлети кихавицата от тополите, да му се даде една гранулка и ВЕДНАГА ще се успокои. Вярно, че това не е лечение, а е само моментна помощ... Но, когато събитието е сред природата и никой не носи лаптопа с Радара си... И е помощ без страничните ефекти на антихистамините.

Впрочем, хрумна ми, че хистаминумът е, може би, най-доброто средство за доказване на неверниците алопати въздействието на високите потенции. Ако щъ праят двойно слепи опити, да ги правят с хистаминум и с антихистамини, пък да видим кой ще победи! (ще земна дъ гу придложа на швецарскийъ "Ланцет", пък шъ им глейме сииръ)



Тема Re: Елапс, не съди строго заради хистаминума!нови [re: Гъrъл]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано08.10.05 18:52



Не бой се, ще му намерят цаката как да не стане пак...ще те накарат да позлваш 4Х потенция и да я разтваряш в ментов чай.

Mens agitat molem



Тема Вместо да изписват вежди, вадят очинови [re: Fire walker]  
АвторГъrъл (Нерегистриран)
Публикувано08.10.05 21:24



Къде-къде по потресаващо е следното съобщение от сайта за конференцията им през юни т.г. в Албена:

"След регистриране на рецидив към терапията е добавена Thuya occidentalis за 4 месеца в доза 2 х10 гранули седмично. По приложената схема са третирани 20 пациенти с верукозни лезии и 14 пациенти с Condylomata accuminata"

.

Опитите им да изписват вежди всъщност са вадене на очи. 34 души и всичките с Туя, с еднакви потенции и с еднакви схеми на приемане заради папиломи. А, че тези папиломи може да са на лицето, в ануса, под мишниците, на гърба, по половите органи или крайниците - никой не си прави труда да диференцира. Дали са плоски, крушовидни, мокри, меки или твърди, koй го е грижа!... А че папиломи се лекуват с фосфор, с меркурий, с Медорх., с натрум сулф., с нитр. ац., с фосфор, с ликоподий, с калий йодатум или хлоратум и още поне 50 др. лекарстява, освен с Туя, никой не ще да се поинтересува кое за какво е и кое от тях подхожда на всеки от 34-те несретници. Нямат време нашите алопати за обучение, колкото и да искат да са полезни. Пък и хич не им се иска в научните си колективи да включат и някой и друг хомеопат, защото усещат, че ще разберат колко още имат да доучват, особенно за индивидуалността на пациентите си...



Тема Re: Вместо да изписват вежди, вадят очинови [re: Гъrъл]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.10.05 02:29



да...за жалост точно така работят



Mens agitat molem



Тема Re: Органон на лечебното изкуство на Българскинови [re: Svet1]  
Автор Elaps (член)
Публикувано09.10.05 18:15



Не съм сигурна, видях тук-таме бележки в скоби, може Иван Енев да го е "пригодил". Ако някой ден ми остане време, ще взема да го сравня с оригинала.



Тема Re: Елапс, не съди строго заради хистаминума!нови [re: Гъrъл]  
Автор Elaps (член)
Публикувано09.10.05 18:18



Само не разбрах защо адресираш този постинг към мен и какво съм казала за хистамина?
Искам също да ти кажа, че ако човек има сенна хрема и му дадаш хомеопатичен хистамин, нищо няма да стане, въобще няма да му мине, освен ако наистиан не се нуждае от него. Ако минаваше толкова лесно сенна хрема с хом. хистамин, въобще нямаше да има страдащи от май до юли



Тема Re: Органон на лечебното изкуство на Българскинови [re: Svet1]  
АвторГиra (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 16:13



Някой може ли да обясни какво е "псора"? Прочетох го в Органона и много ме ужаси!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.