Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 09.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема хума - за вътрешен прием  
Авторцвятka (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 14:15



Здравейте,

виждам че тук се дават компетентни съвети и се обръщам към вас със следния въпрос

от няколко седмици пия като хранителна добавка зелена хума, но ми я донесоха от чужбина.

като гледам как намалява количеството се чудя дали и българската, и коя в аптеките е пригодна за вътрешно приемане? как мислите



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: цвятka]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано24.09.05 17:36



За първи път чувам, че хумата може да се приема и вътрешно. До колкото знам хумата е изсушена специфична пръст (почва)



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: Svet1]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано24.09.05 19:07



чувала съм,че се приема и вътрешно.Българската става също.

Mens agitat molem



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: Fire walker]  
Авторчoчиk (Нерегистриран)
Публикувано29.09.05 21:08



Да, българската става, като най- удачното е (доколкото ми е известно): вечер се разтваря една лъжица в чаша вода, а на сутринта се изпива млекцето без утаената кал на дъното. Предполагам, Ви е известно, че това лекуване няма връзка с хомеопатията.



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: чoчиk]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано05.10.05 17:47



А за какви болести се използва този метод?



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: Mariannna]  
Авторphotomusic (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 18:15



Трябва да вземете бяла хума - най-добре е да я енергизирате в стъклен буркан на слънце или просто на светлина.
Не я взимайте с метални прибори.



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: Mariannna]  
Авторdejzi (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 13:38



А за какви болести се използва пиенето на хума?



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: dejzi]  
Авторцвятka (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 20:14



ами аз го пих това за прочистване на чревния тракт, и като хранителна добавка - нали съдържа микроелементи - силиций, цинк и тн. освен това доколкото знам представлява алкална смес и помага при свръхкиселинност на организма, прочиства тъканите, при мен се изчисти езика от налеп и то постепенно се виждаше как налепа се дръпва назад



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: цвятka]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано07.11.05 21:27



Кажи, моля те, как точно го пи и колко време.Каъв беше ефектът освен този обложен език, който се е исчистил?Това, впрочем е голяма работа, защото наистина доказва резултати.

Mens agitat molem



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: цвятka]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано08.11.05 12:14



Аз много се бях запалила да провеждам прочистване на храносмилателния тракт с хума, обаче после прочетох на опаковката, че съдържала натрий, бор и др. подобни елементи... И се осмелих да пия само веднъж. Дали наистина е безопасна за вътрешен прием? И колко често се приема? Цвятка, ти какво количество и как приемаше? И на мен ми е много интересно.



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: Mariannna]  
Авторцвятka (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 19:06



ами на мен ми пратиха една френска, на нея изрично пише че е за вътрешен прием. всичко което четох по въпроса ме впечатли - че хумата действа като метла на чревния тракт, как поглъща и свързва разни вредни вещества, и така реших че мога да изпия поне тази опаковка - тя беше 250 грама, или някъде към 3 месеца

така че просто сутрин на гладно пиех по една лъжица разтворено на момента във вода и то цялото заедно с утайката

тази френска хума разтворена във вода има такава слизеста консистенция, за разлика от българската която се престраших да пробвам само вендъж - тя беше с доста едри камъни и пясъци.

а на френската пише, също като на българската че е сушена на слънце, значи вероятно не е много по-хигиенична

друго за пречистването - имам силното усещане че ми намаля целулита, който си го имам иначе от 100 години

а при малахов, ако го четете, може да прочетете че хумата насищала организма със силиций и това подпомагало обезпаразитяването, това беше първия път когато чух за вътрешен прием на хума

сега обаче съм на друга вълна - новият хит е КВАРЦОВА ПРЪСТ - продава се тук на таблетки и е само за вътрешен прием - за пречистване на тъканите - препоръчват го като превантивно средство против целулит.

дейсвтието му е че намалява киселинноста в организма, като урината се алкализира, така че се насища с всякакви трупани през годините соли. засега не съм решила колко време ще го пия - има различни мнения по въпроса, но доколкото знам при нормално хранене, значи човек ако не прави никакви диети може да се приема и с години. действа изключително силно, така че ако човек има някакви проблеми с черния дроб може да получи болки, поради засиленото отделяне на токсини.

има между другото чудесни алтернативи със същия ефект - например го замествам в последно време със сок от ряпа - може и картоф, магданоз - някаква алкална смес, като каквото и да се пие се пие 3 пъти на ден по време на хранене, почва се с 1 лъжичка и при отсъствие на оплаквания количеството се увеличава до половин чаша

точните германци препоръчват да се следи нивото на ПХ в сутрешната урина, и да се приема само такова количество от алкалната смес, че то да е между 7 и 8

също и в книгата за соколечение на Уокър пише за алкализиране на организма, да же има таблица с храните, но според него продължително алкализиране трябва д асе избягва на всяка цена

така че аз пия мойте сокове и добавки и се храня нормално без да се концентрирам само върху алкална храна

май всичко казах ако се сетя нещо още ще пиша



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: цвятka]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано08.11.05 19:49



Много интересно! Запали ме да пия хума.А как се казват тези кварцови теблетки на английски?Имат ли си име?На коя фирма са?Не знам как да обясня тук за да потърся.

Mens agitat molem



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: Fire walker]  
Авторцвятka (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 20:33



http://www.swansonvitamins.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10001&langId=-1&catalogId=10051&SourceCode=INTL070&productId=12130&R=10911&N=4294967192+2681

ето това е единственото което можах да открия,

Alkalizing Formula

предполагам, че ще намериш повече от един продукт, този горе специално е парфюмиран, така че не бих го избрала, освен това го пия на таблетки така че не знам какъв му е вкуса

хумата си беше напълно приемлива



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: Fire walker]  
Авторpak_vessela (Нерегистриран)
Публикувано09.11.05 09:09



Наистина идеята с хумата звучи много добре. Няма ли проблеми да се съчетава с прием на хомеопатичен препарат? Fire, извинявай за въпрос извън темата, но ментата антидотира само при прием чрез устата ли? Хм, вчера разбрах, че сме се изкъпали с шампоан, в който има мента.



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: pak_vessela]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.11.05 19:54



Ментата антдотира всякак- и от помирисване само.Внимавайте с мазилата и шампоаните...И на мен ми се е случвало с шампоан да се антидотирам. Всъщност, това което стана е, че леко намаля действието на лекаството, но после се възстанови.Ментата не е толкова силна в шампоаните и ако не повториш, нещата се оправят.

Не мисля,че хумата може да пречи на хомеопатията, защото е инертно вещество.

Mens agitat molem



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: Fire walker]  
Авторpak_vessela (Нерегистриран)
Публикувано10.11.05 08:27



Благодаря за отговора! Трудно ми е да преценя дали имаше промяна в действието на хомеопатичния препарат. Всъщност, точно след "ментовата" баня се получи дългоочаквания физиологичен ефект, който трае вече 4 дена. Дано не е било ефект на антидотиране! Това, което ме учуди беше, че 2 дена по-късно, когато пак се къпехме с детенце, той ме помоли да му сипя пак от ментовия шампоан. Аз се шашнах, защото не знаех, че има мента в шампоана, но наистина така пишеше... Вероятно доста са се изострили сетивата му, защото аз съвсем не мога да открия ментовата жилка във въпросния шампоан.



Тема Re: хума - за вътрешен приемнови [re: pak_vessela]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано12.11.05 04:49



явно не е антидотирало, щом е имало ефект след това

Mens agitat molem




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.