Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 02.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Цветя и хомеопатиянови  
АвторГaн (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 09:19



Преди време някой беше писал във форума за лекуване на цветя с хомеопатия.
Може ли някой да ми каже къде мога да прочета нещо повече за това? Става въпрос за цветя, отглеждани в апартамент, не градински



Тема Re: Цветя и хомеопатиянови [re: Гaн]  
АвторMare (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 11:16



веднъж, по случайност си излекувах едно завяхващо цвете.., т.е. не мога да кажа нищо конкретно, но му излях остатък от потенцирана арника, ей така, да не похабявам хомеопатично лекарство:)), изпълзяха разни червеи.. Оттогава, винаги, когато пресаждам някое растение, му слагам малко арника.
Мисля, че за цветята могат да се ползват обичайните хомеопатични лекарства при нараняване - арника, календула.., за друго не мога да кажа.
Гранулите - 4-5-6-7, няма голямо значение, във бутилка малка мин. вода, и потенцирани - т. е. да се разтръскват, като се удрят в дланта, до пълното им разтваряне, еднократно поливане е достатъчно, мисля.



Тема Re: Цветя и хомеопатиянови [re: Mare]  
АвторMare (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 11:20



ниска потенция, забравих да кажа, да не потенцираш 200C, 1М, и т.н.:)))



Тема Re: Цветя и хомеопатиянови [re: Mare]  
АвторГaн (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 15:33



Много благодаря!
Проблема с моите цветя е, че имат листни въшки, а имам и едно с акари. Имаш ли идея какво може да им помогне за това?
Не съм много наясно с потенцирането, а и тъй като нямам никакви хомеопатични, освен това което пия, може ли да ми кажеш каква потенция да купя и в колко вода да я размеся?



Тема Re: Цветя и хомеопатиянови [re: Гaн]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано08.09.05 15:41



В някой от броевете на вестник 'Хомеопатия за всички' бях чела как един хомеопат си лекувал листните въшки на цветята. Беше хванал няколко от тях, направил тинктура, потенцирал и полял няколко пъти растенията.



Тема Re: Цветя и хомеопатиянови [re: Svet1]  
АвторГaн (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 16:06



А как се прави тинктура? В спирт ли да ги накисна?



Тема Re: Цветя и хомеопатиянови [re: Гaн]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано08.09.05 16:33



Пускаш няколко листни въшки в шише, наливаш малко чист спирт и така трябва да престои около месец мисля. След това потенцираш



Тема Re: Цветя и хомеопатиянови [re: Гaн]  
АвторMare (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 16:33



това с потенцирането на въшките е добро:))
ако мислиш да мачкаш нещастните животинки:), тинктурата можеш да я направиш с 1 част вода ( да не е минерална) и 1 част спирт, не е необходимо голямо количество, зависи колко ще пръскаш, мисля, че шишенце спирт с още 100 г вода ще стигнат.. и потенцираш, както вече описах.
За насекоми Ledum върши работа, но дали се справя с листните въшки - идея си нямам! някъде някой беше писал, че си трепал хлебарките с него:)), може и да свърши работа, но е тъпо да го купуваш, при положение, че не мога да ти дам гаранция.. пробвай със самите листни въшки (пак ми стана жал за тях:))
Колкото за потенция, ако ти се наложи да ползваш хом. лекарство за цветя - 6 до 15C мисля, че е най-добре, каквато намериш, разредени в цяла (малко повече гранули) или половин бутилка ( 3-4 гранули) от 0.5 л. Казвам такива количества - на око - защото няма значение дали ще изпиеш 2 или 5 гранулки, важна е потенцията, колкото за цветята - налага се разреждането на лекарството във вода, за да могат да се полеят.



Тема Re: Цветя и хомеопатиянови [re: Svet1]  
АвторMare (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 16:38



месец?? да , предполагам , че трябва да престоят.. всъщност, не съм внимавала как се приготвят хом. лекарства, не ми беше интересно..



Тема Re: Цветя и хомеопатиянови [re: Mare]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано08.09.05 16:41



Не твърдя със сигурност. Но имаше някакъв период през който веществото трябва да престои в спирта за да стане тинктурата. А и не съм хомеопат:) за мое съжаление




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.