Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 17.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема лекуващ се, по-точно опитващ се да се лекуванови  
АвторПecимиcтa (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 08:47



Искам да попитам какво е мнението ви за такъв случай - от май се лекувам с Х. 1жо при д-р Тенева, после д-р Гълъбов (към момента). Пила съм - Ignatia в различни потенции, Lycopodium, Lachesis и още най-малко 4 други лекарства. В началото д-р Тенева проведе 2 интервюта с мен (1 дълго и 1 по-крати4ко /15на мин) и не мога да изброя колко телефонни раговора. С д-р Гълъбов - също 2 интервюта (и 2те бяха доста дълги) и сменихме 6 лекарства (общо по вид и разлика в потенциите). И никакъв ефект от леченията. Абсолютно никакъв. Сега пия Xanax (по предписание на л. лекар), временно разбира се.
Моля ви, какво е мнението ви, вече сън на ръба да се откажа от хомеопатията, макар че ако го направя нищо не ми остава...
С поздрав.
Все още песимист



Тема Re: лекуващ се, по-точно опитващ се да се лекува [re: Пecимиcтa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.09.05 10:34



Бих те окуражила да не се отказваш.Казвала съм не веднъж,че и аз смених 6 хомеопата докато се случи нещо....

Но освен това е МНОГО важно дали спазваш диетата за антидотиране.Ако не я спазваш и господ да те лекува ефектът няма да е голям.Погледни в заключената тема, горе за антидотите.

Mens agitat molem



Тема Re: лекуващ се, по-точно опитващ се да се лекуванови [re: Fire walker]  
АвторПecимиcтa (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 11:02



Въпрос - не 1 човек ми е казвал,че не е хубаво да се сменят хомеопатите.
ОТНОСНО АНТИДОТИРАНЕТО - не може да се каже, че съм била перфектна, но поне в началото положих огромни усилия..
ЧУВАЛИ ЛИ СТЕ ЗА Д-Р РОГОВСКА?
Има 1 тема, в която се препоръчва обър хомеопат (не му се казва името), който изобщо не е лекар. Свързването с него не би ли било пореден експеримент?
Мерси много



Тема Re: лекуващ се, по-точно опитващ се да се лекуванови [re: Пecимиcтa]  
Авторkoй (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 11:11



Най-добрите класически хомеопати в България не се медици, а психолози, психотерапевти или с други професии.



Тема Re: лекуващ се, по-точно опитващ се да се лекуванови [re: koй]  
АвторПecи (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 11:34



Кажете някой?



Тема Re: лекуващ се, по-точно опитващ се да се лекуванови [re: Пecи]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано10.09.05 11:51



Поради това, че в момента закона в БГ не позволява на немедици да практикуват хомеопатия както и други алтернативни методи на лечение, тук не се публикуват или се публикуват рядко имена на такива хомеопати.
Аз излекувах детето си от сериозен хроничен проблем именно при нелекар-хомеопат и ще го благославям цял живот. Дори много се чудя как други хомеопати сменят по 5-6 лекарства докато улучат вярното. При нас нещата се развиха главоломно, същото наблюдавам и при приятели които съм насочила към хомеопата. Ако ми пишеш бележка, мога да ти дам координати.

Редактирано от Svet1 на 10.09.05 11:54.



Тема Re: лекуващ се, по-точно опитващ се да се лекуванови [re: Svet1]  
АвторПecи (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 12:08



Добре, искам координатите.
За Роговска чували ли сте нещото?
А това, че аз съм възрастен, а не дете може да има също значение за избора на хомеопат или?



Тема Re: лекуващ се, по-точно опитващ се да се лекуванови [re: Пecимиcтa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.09.05 12:08



Да, наистина не е добре да сменяш много често.Трябва да дадеш време на хомеопата, и на самото лекарство да подейства.Имах предвид, да не се отказваш по принцип.Тези 6 хомеопата, аз ги сменх за 7 години...не е за 3 месеца.

Не познавам тази лекарка.

За антидотрането-там няма полу неща...или антодотираш или не.Това "поне в началото" не върши работа.Трябва да е от началото до края.

Всичко в живота е експеримент.Никой не ни дава гаранция за нищо.Нито в личната сфера, нито в здравната, нито в професионалната.Животът е опити -някой успешни, някой не толкова.

Mens agitat molem



Тема Re: лекуващ се, по-точно опитващ се да се лекуванови [re: Fire walker]  
АвторПecи (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 12:22



Исакм да Ви кажа, че д-ра, при който се лекувам беше категоричен в началото за кофеина и ментата,после нетолкова и идеята ми е да му се доверявам. Аз нямам голям опит в тези неща и му се доверявах...



Тема Re: лекуващ се, по-точно опитващ се да се лекуванови [re: Пecи]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.09.05 15:23



Не знам докторът колко категоричен е бил, наистина някой хомеопати имат различно мнение за антидотирането, но универсалните правила въведени от Ханеман са, че всяко нещо с активно действие върху организма антодотира.Преведено на практически език, това значи че се избягват без изключение нещата изброени в темата за антидотирането.Ако искаш си я принтирай да я имаш на удобно място.

Mens agitat molem




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.