Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 01.07.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Имуностимулатори???нови  
Автор Bety 123 (член)
Публикувано31.08.05 14:45



Привет на всички!
Синът ми е на 4.5 години, ходи редовно на детска градина. Моля, да ми препоръчате подходящи имуностимулатори за него, защото мисля, че септември и октомври е времто да започна да му давам такива!
Благодаря ви предварително!



Тема Re: Имуностимулатори???нови [re: Bety 123]  
Автор Гъrъл (майсторът)
Публикувано01.09.05 07:42



Най-добрият имуностимулатор е щастливото детство. Разпитвайте детето си за живота му в детската градина. Разберете как ги наказват, с какво ги плашат, за да "слушат" (този ужасен бг израз "да слушаш!"). Една майка разказваше за ужаса, който изживявало детето й в дет.градина, зашото лелите плашели децата, че родителите им няма да ги искат и няма да дойдат да ги вземат, ако "не слушат"! Освен това разпитвайте детето си за деца-"терористи", които го тормозят - бият го, подиграват му се, плюят го, преследват го сексуално... След като си изясните картината, говорете с лелите и изисквайте съдействието им. Ако са твърде тъпи, сменете градината. Понякога това оправя нвщата... Иначе с гама-глобулини и витамини няма да оправите нищо, а само ще влошите нещата. Хомеопатията помага, но в кошара не вкарва, ако обкръжаващата действителност е постоянно враждебна. Пред кабинетите на лекарите (в т.ч. и хомеопатите) е пълно с хронично страдащи дечица, мъките за които са започнали от една простачка леля в детските ясли...



Тема Re: Имуностимулатори???нови [re: Гъrъл]  
Автор koя ли ()
Публикувано01.09.05 09:17



Гъгъл, една ясла няма да остане, ако множеството майки те прочетат...Нещо не ми се вижда читава тая работа за всичко майките да са виновни, не ,че е изключено това, за което пишеш, но ако си ходил близките пет години в кото и да е детско заведение ще видиш, че децата просто ги пускат там болни, те заразяват другите и т.н. , съвсем не е само психика...



Тема Re: Имуностимулатори???нови [re: Гъrъл]  
Автор Bety 123 (член)
Публикувано01.09.05 10:08



Благодаря за мнението, но......ако предположим, че нашите госпожи в детската градина са достатъчно интелигентни, не ни бият децата, отнасят се добре с тях. С останалите деца се разбираме, имаме си приятелчета, не ни тормозят "сексуално", ииииии.........общо взето в градината всичко ни е наред, та да попитам : С КАКВО МОЖЕМ ДА СТИМУЛИРАМЕ ИМУННАТА СИСТЕМА НА ДЕТЕТО, ТА ДА СЕ СПРАВЯ ПО-ЛЕКО С ВИРУСИТЕ ПРЕЗ ЗИМАТА???



Тема Re: Имуностимулатори???нови [re: Bety 123]  
Автор Гъrъл (майсторът)
Публикувано01.09.05 21:34



По принцип всяко хомеопатично лекарство действа като имуностимулатор. Проблемът е, че за различните индивиди подхождат различни хомеопатични "имуностимулатори". Така, че не е съвсем коректно да се предписва лекарство срещу болест (коректно е да се предписва за индивид). И все пак, при епидемия класиците на хомеопатията са давали профилактично лекарства.

Аз знам такова лекарство, което по мое мнение е най-доброто като имуностимулатор от общ характер. Казвал съм го и на Файерката (модераторката на форума). Помолете я, ако не нарушаваме правилата й, да ви го каже или да ми позволи да ви кажа как да си го направите от едно много евтино алопатично лекарство чрез многократно разреждане във вода...



Тема Re: Имуностимулатори???нови [re: Гъrъл]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано01.09.05 21:53



можеш да казваш каквото си поискаш, само че аз не подкрепям съветите ти в тази област и не препоръчвам на никой да експериментира с твоите иновации

ако след 20 години експерименти се окаже, че си прав-ще си оставиш името в хомеопатията. До тогава обаче, аз не бих дала това на детето си и следователно не бих препоръчала на никой да го даде на своето.

а иначе съм съгласна с обяснението ти защо не може да се препоръча някакво хомеопатично като универсален имуностимулатор.

Дава се лекарство в случай на епидемия като профилактика, но това се нарича Генус Епидемикус и се определя след като се видят характерните симптоми на заболяването, от което има епидемия.Например хомеопатите казват "тази зима грипът е Гелсемиум"/нукс вомика/беладона...но това се разбира едва след като грипът се е появил, не преди това.

Mens agitat molem



Тема Re: Имуностимулатори???нови [re: Fire walker]  
Автор Гъrъл (майсторът)
Публикувано05.09.05 19:08



Съвсем си права да бъдеш скептична и предпазлива.

НО! Ако Бети 123 (или някой друг посетител на форума) има намерение да подложи детенцето си на някоя инжекция с антивирусна ваксина или гама глобулин, или да го тъпче с поливитамини Centrum Junior, то не мислиш ли, бидейки запозната със състава му, че моят имуностимулатор, разреден в хомеопатична потенция, ще е "безкрайно" по-за предпочитане от алопатичните имуностимулатори? Няма ли самата ти да кажеш: "А бе, като толкова твърдо си решил да се имуностимулираш, поне питай Гъгъл как да го направиш с най-малък риск и с най-голяма вероятност за успех!"?



Тема Re: Имуностимулатори???нови [re: Гъrъл]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.09.05 20:16



Не, няма да кажа така, защото знам,че хомеопатията е много по-мощна отколкото явно си даваш сметка и че с неправилна употреба на хомеопатични лекарства можеш да предизвикаш по-лоши ефекти отколкото дори с ваксина.То е логично-след като с хомеопатично лекарство можеш да премахнеш странични ефекти от ваксини, значи те са по-мощни от ваксините, нали?Защот тогава подценяваш ефекта, който едно лекарство може да има?

А че не подкрепям ваксините то е ясно.Не ми се стори,че жената мисли да си ваксинира детето иначе щях да кажа нещо.

А не знам какво д аи кажа за имуностимулатори защото никога не съм се занимавала с такива неща.

Mens agitat molem



Тема Re: Имуностимулатори???нови [re: Bety 123]  
Автор mama reni (новак)
Публикувано08.09.05 15:11



Аз за себе си съм ползвала Енгистол - хомеопатичен препарат за имуностимулация. На детенцето не съм давала. Но имам такъв въпрос - можели хомеопатичното лекарство Ехинацея в някаква потенция да се използва като имуностимулант?



Тема Re: Имуностимулатори???нови [re: mama reni]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано08.09.05 15:51



Енгистол е комбиниран хомеопатичен препарат на Хил. Тук никой няма да ти го препоръча. А Ехинацея не е хомеопатично лекарство а билка. Продават се тинктури от Ехинацея (спиртен извлек), тази на д-р Тайс е добра. Действа имуностимулиращо и укрепващо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.