Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 01.07.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Алопатичните лекарства и хомеопатиятанови  
Автор nejlika (любопитна)
Публикувано22.08.05 12:39



Когато се започне лечение с хомеопатия (класическа), може ли да се приемат и алопатични лекарства? Въпросът ми е главно за аналгин, аспирин и парацетамол, които взимам при главоболие, настинка и менструални болки. И ако не могат да се взимат, с какво могат да се заместят? Или се очаква конституционалното лекарство да е достатъчно?



Тема Re: Алопатичните лекарства и хомеопатиятанови [re: nejlika]  
АвторMare (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 14:58



да пиеш парацетамоли??... Идеята е след конституционално лекарство пристъпите на болка силно да намалеят, и накрая - да ги няма, естествено..Междувременно хомеопатът може да изпише остро лекарство, СВЪРЗАНО с конституцията ти, и отразяващо твоята остра картина, т. е. всяко хом. лекарство може да изпадне в свързани с него остри състояния. То прекрасно може да замести аналгетиците.
Все пак, казвам го като жена, ако не можеш да издържиш на болката, един парацетамол няма да ти навреди, или андитора лекарството... но не го превръщай в ежемесечна практика, просто сподели с хомеопата си:)))
Що се отнася до съвместимостта на алопатичните лекарства с хомеопатичното лечение - погледни в заключената тема... че те са антидот, но при тежки и хронифицирани заболявания, често не е възможно да бъде прекратен приемът им (малко личен опит - майка ми пие силни алопатични от 20 години, и нямаше как да бъдат спрени, но се повлия прекрасно - да чукам на дърво:)) - от съвместното хомеопатично лечение, независимо от силно отслабената й имунна система.. а бе, хомеопатията е велика работа:)))



Тема Re: Алопатичните лекарства и хомеопатиятанови [re: Mare]  
Автор nejlika (любопитна)
Публикувано22.08.05 17:44



Знам, че не се спират алопатичните, ако са за тежки хронични заболявания. Но аз пия по 1-2 парацетамола месечно - за менструалните болки, защото друго не ми действа (Аулин не работи при мен обикновено). А аналгин или аспирин пия за главоболие, но и това не е много често - може 1-2 седмично или месечно, според зависи

Знам, че по принцип трябва да се консултирам с хомеопата, но се притеснявам, че някой път просто може да забравя, особено ако съм се отнесла в работа или имам някакви притеснения, и да си глътна парацетамола или аналгина



Тема Re: Алопатичните лекарства и хомеопатиятанови [re: nejlika]  
Автор Elaps (член)
Публикувано25.08.05 23:03



Спомнам си, че на един семинар Витулкас предписа съответното лекарство в потенция 50 М и каза, че трябва да се чака 6 месеца. Имаше въпрос от публиката - ами ако я заболи глава или нещо друго - и тогава той каза, по-добре да изпие един аспирин или аналгин или нещо пособно, отколкото да се дава друго хомеопатично лекарство, защото то ше промени вибрациите на първото,което е дадено, и случаят може да се превърне в нелечим.
тук в България има много хомеопати, които сменят лекарствата пред ден, и то в потенции СМ и ММ. (не говоря за остри състояния, лекувани с 30 С - там, като не познаеш лекарството, след 24 часа може да се предпише по-близко до състоянието). И това си е живо потискане! Резултатите му се виждат след няколко години, когато уж пациентът е излекуван от това, закоето е отишъл, но видите ли, появила се е и една друга болест...



Тема Re: Алопатичните лекарства и хомеопатиятанови [re: Elaps]  
Автор Гъrъл (майсторът)
Публикувано26.08.05 05:47



На семинар да се предписват лекарства?!?! Това е като изцеляване на "шоу" на Свидетелите на Йехова: куците прохождат, слепите проглеждат!.. Само че с 6 месечно отлагане, което едва ли е голям плюс... Освен, ако не се вземат предвид аналгинчетата и/или аспиринчетата...

Не напразно в HI за Витулкас и от него няма нищо писано:

...

Уважаема elaps, ако ти си му била "демострационният материал" и той те е определил като Елапс, можеш много да се съмняваш в конституционалността на ника си...



Тема Re: Алопатичните лекарства и хомеопатиятанови [re: Elaps]  
Автор koя ли ()
Публикувано26.08.05 09:11



Знаете ли колко хора се лекуват при хомеопатите, които описвате?Моля Ви да потвърдите дали това, което пишете, е свързано с конкретни, известни на Вас случай на поява на нова болест, как се разбира, че хомеопатията я е предизвикала и т.н...
Моля ви ако просто е лошо отношение между школите, не го пренасяйте в клуба, защото на нас, пациентите само това ни липсва - още съмнения. Лекувам си детето, минала съм през хомепат, който работи с ниски потенции, нищо не постигнахме за две години, /не твърдя, че е резултат от потенциите, може и толкова да е бил капацитета на хомеопатката/ сега, от година, обстоятелствата наложиха да работим с двама хомеопати /просто първия замина извън страната и детето се разболя/ , и двамата работят с високи потенции и това дава редултат. Не ми пишете,че ще причинят нова болест, ако не сте уверена в това, моля Ви...



Тема Re: Алопатичните лекарства и хомеопатиятанови [re: Elaps]  
АвторФaтa Mopraнa (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 12:32



Правилно ли разбрах от постинга ти, че хомеопатията може и да навреди? Защото от това, което съм чела за хомеопатията, съм останала с впечатлението, че ако не помогне, хомеопатията поне не може да навреди. А сега разбирам, поне според моето тълкуване на думите ти, че при смесване на хомеопатични лекарства, неправилни потенции и т.н.т. човек може да си навлече нелечимост на заболяването или друго заболяване?



Тема Re: Алопатичните лекарства и хомеопатиятанови [re: koя ли]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано26.08.05 13:48



разбира се,че е разногласие между школите

и мен ме излекуваха с потенции над 50 М,а преди това години наред с 30 СН-нямаше ефект

не се плаши от нещата,които Елапс пише...по-скоро са теория, отколкото практика
никаква болест няма да се появи от високите питенции.Подтискането няма отошение към потенията.То се получава в следствие на грешен подход и може да се постигне с всяка потенция.

Mens agitat molem



Тема Re: Алопатичните лекарства и хомеопатиятанови [re: Фaтa Mopraнa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано26.08.05 14:00



Хомеопатията е много по-безопасна от ортодоксалната медицина, но като всяко нещо което иаам ефект, той може да бъде позитивен-когато е правилно използвана или негативен когато е неправилно използвана.Идеята е,че трябва да се ходи при добри, класически хомеопати и да не се провежда самолечение.И няма нужда от паника.

Mens agitat molem



Тема Re: Алопатичните лекарства и хомеопатиятанови [re: nejlika]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано27.08.05 10:56



При мен нещата са подобни - пия по 1-2 аналгина месечно заради менструални болки, и евентуално още толкова заради главоболия. Само че и 2мата хомеопати, при които съм била, са ми казвали, че няма проблем да пия от време на време като се налага. Друг е въпросът, че аз по-скоро очаквах те да ми помогнат да нямам нужда повече от алопатия, от колкото да ми дават "благословията" си за аналгина




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.