Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 21.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За зъбната хигиенанови  
Автор mollica (Guga)
Публикувано08.07.05 14:43



Напоследък ми се случва, ровейки из интернет,все по-често да попадам на мателиали за вредата за човешкия организъм от пастите за зъби.Питам се дали в тези твърдения има истина.И ако да,с какво в крайна сметка да мием зъбите си?Въжможно най-безвредната паста която ми препоръчаха в аптеката днес съдържа:Aqua,Pure Calcium Carbonate,Glycerin,Sorbitol,Hydrated Silica,Cellulose Gum,Sodium Laurlyl Sulfate,Natural Aroma,2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.Аз обаче не знам дали тези компоненти са безвредни или не.Моля компетентни в областта хора да си кажат мнението.Дали наистина пастата е безвредна?На самата опаковка пише,че не съдържа вредни за здравето консерванти,оцветители и подсладители,но дали е така наистина?Благодаря предварително ако някой се отзове и ми отговори!
П.П.Пастата е хомеопатична.

Редактирано от mollica на 08.07.05 15:10.



Тема Re: За зъбната хигиенанови [re: mollica]  
Авторazsym (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 19:43



абе мий си зъбите смело ,при това с паста.



Тема Re: За зъбната хигиенанови [re: mollica]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.07.05 01:30



Тази паста звучи нормално.Не се притеснявай чак толкова.Ако кожеш да избегнеш флуора ще е достатъчно.И разбира се ментата, ако си на хомеопатия.

Mens agitat molem



Тема Re: За зъбната хигиенанови [re: Fire walker]  
Авторazsym (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 04:29



ти имаш ли си бегла идея какво значи флуора за зъбите,а?нямаш си,що си не траеш тогава,а?



Тема Re: За зъбната хигиенанови [re: azsym]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.07.05 13:42



и ти си еднин/една от многото на които са промили мозъка с това колко е важен флуорът. Вземи чети малко по въпроса и тогава се изказвай, вместо да повтаряш като папагал какво ти казват облечените като зъболекари актьори в телевизонните реклами за пасти за зъби.
Погледни в интерент например ...има доста информация за флуора и колко реално е полезен.Може да прочетеш и книгата на Д.р Атанас Гълабов-"Световната конспирация срещу здравето".

Mens agitat molem



Тема Re: За зъбната хигиенанови [re: Fire walker]  
Авторazsym (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 15:00



хаха,аз съм зъболекар бе,ти ли ще ми кажеш че разбираш повече за флуор или каквото и да е свързано с зъби от мен.драга ми смехурко,що така си мислиш ?.а тази световна констипация срещу здравето гълъба дет я е писал не ме касае,както и науката като цяло.всеки може да си пише каквото си поиска-демокрация сме,не е прав за флуора и толкова,както и за милион други неща.аре със здраве,повече няма да поствам тук,тънете в хомеопатия



Тема Re: За зъбната хигиенанови [re: azsym]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.07.05 17:18



да, това ще правим-ще "тънем" в хомеопатия...а ти все така си тъни във флуор.Промили са ти мозъка в академията.:)По химия не сте ли учили за свойствата на флуорните съединения и за това,че са по-отровни и канцерогенни от доста отрови за плъхове?Обаче изведнъж ако ги сложат в пастата за зъби стават неотровни, така ли?От какво така?От шарената опаковка?

както и да е...със здраве

Mens agitat molem



Тема Re: За зъбната хигиенанови [re: Fire walker]  
АвторToшko (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 01:06



А я ти разкажи за флуора, моля



Тема Re: За зъбната хигиенанови [re: Fire walker]  
Авторazsym (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 02:34



учили са ме на много неща,като например нуждата от флуор за хидроксилапатитния кристал,за матурация на емайла и кариес-протективно действие на флуора.също така ме учиха и на дозировка,а именно препоръчителна дневна доза флуор,токсична доза флуор и летална доза флуор.вашата мания да избягвате флуора си е ваш проблем,ползата особено за детските зъби при правилно приложение е несъмнена.не бива при положение че нямате медицинско образование и елементарна стоматологична култура да се изказвате,ясно ми е че параноични заглавия от типа:"СВетовната конспирация срещу здравето" са много привлекателни за определен тип хора,но защо -не знам,предполагам поради гореспоменатата параноя.практикувате медицинска система,която меко казано е под въпрос,налагате мнения които са грешни или откровени лъжи,следва да се замислите ,това просто не е ,ххмм -хигиенично и за тялото и за душата.



Тема Re: За зъбната хигиенанови [re: Fire walker]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано11.07.05 02:53



Благодаря много за мнението!На пастата пише,че не съдържа флуор и мента.Не съм на хомеопатия,но напоследък съм ужасена от храните,препаратите,лекарствата и изобщо химиите които консумираме и ползваме ежедневно без дори да се замислим.А именно за мита за флуора и неговата полезност четох една -две статии и всъщност там пишеше точно това-че е много вреден.Впоследствие прочетох какво съдържат пастите за зъби,които ползвахме до момента и забелязах,че и при двете(Аквафреш и Лакалут) след като са изброени съставките,е написано повторно с по-тъмни букви,че съдържат fluoride.И се замислих дали е написано повторно в смисъл-наблягаме на съдържанието на този компонент,защото прави пастата по-добра и искаме да го знаете,или в смисъл-внимание,длъжни сме да наблегнем в/у наличието на този компонент за да ви предупредим,че е опасен.На мен ми се струва по-скоро второто.Вие как мислите?Всички тези въпроси си поставям не толкова защото треперя вманиачено за собственото си здраве,а защото имам 9-месечен син с алергия и оттам ми се наложи да обърна внимание на доста неща,които преди изобщо не са ми правили впечатление и не са ме интересували.Той в момента има 2 зъба,но скоро ще има повечко(надявам се )и ще трябва да го науча да поддържа някаква зъбна хигиена.И много ми се иска,когато дойде моментът за това, да съм максимално информирана какво ще го карам да тика в устата си по минимум два пъти на ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.