Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 01.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема истинатанови  
АвторПecимиcтa (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 13:05



Здравейте,
реших да отворя нова тема, защото не можах да намеря място за менв другите.
За мен хомеопатията е ново нещо.
Започнах вече лечение, на етапа съм "сменила вече един хомеопат".
Лекувам се при д-р Гълъбов (за който разбрах от сайта).
Лекувам се отскоро (при д-р Г. от 11 дни) - засега няма ефект. Ще получа ново лекарство.
Тъй като не се чуствам добре, търся истината за своето лечение.
Т.е. продължавам да се консултирам с всякакви лекари.
По мнението на един д-р гастроентеролог (какъвто е най-вероятно моя проблем), хомеопатията помага определено на заболявания, които имат психически елемент. Т.е. той ми предлага неговия път на лечение (алопатичния).
Тъй като от месец април (26), 2005 год, пробвах различни хомеопатични лекарства, предписани ми от друг хомеопат и ефекта нулев, аз определено изразявам съмнение в хомеопатията.
Убедете ми!
Помогнете ми!
Благодаря!



Тема Re: истинатанови [re: Пecимиcтa]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано08.07.05 14:01



Не се съмнявай в хомеопатията, а се съмнявай в хомеопата си.
Не искам да те отчайвам, но и за втория хомеопат който си избрала, напоследък не се четат добри мнения. Дано пък ти да прекъснеш 'черната серия'.
Ако искаш пиши повече за това какво лекуваш, така нищо не се разбира. Какви са резултатите до момента?



Тема Re: истинатанови [re: Svet1]  
АвторПecимиcтa (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 17:06



Малко ме натъжавате - защото аз точно от този сайт получих препоръки за него (от т. нар. заключена тема, нямах много време да изчета всички теми, и тъй като ми се налага взех решението бързо).
А относно моите проблеми - те не са едно изречение, за съжаление - стомах, глава, гърло, гръб, и други придружаващи ги
Т.е. аз няма как да си помогна, ако някой квалифициран доктор не ми обърне внимание.
Може би прибързах
Благодаря за Вашето внимание



Тема Re: истинатанови [re: Пecимиcтa]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 17:32



az imam stomashni problemi(dosta seriozni ot okolo 12 -15 godini i sym opitval vsichko) Hodil sym pri vsichki svetila....v sofiq(razbirai naistina vsichki bez osoben efekt + bilki+akupunktura) i bqh se otchaql totalno + che az symiqt sym lekar...i gledah s losho oko na homeopatiqta kato cqlo.
Ot 4 meseca sym na homeoptaichno lechenie i opredelenoima nqkakyv efekt ,koito lipsvashe dori pri nai-silnite lerstva za stmah(koito i ti veroqtno si opitvala).
dylgo verme se chudeh i syshto bqh izbral da otida pri gylybov no v poslednitrq monet razmislih,zashtoto chuh che mai pacientite mu idvat naposledyk v poveche.
Tuk mi preporychaha dr.Stoimenova i prosto sysvsem intuitivno otidoh pri neq i ZA SEGA opredeleno sym dovolen...no shte vidim nakraq
uspeh shomeoptatiqta ....i ne se otchaivai a povqrvai...moje puk da ima efekt...
uspeh!



Тема Re: истинатанови [re: Пecимиcтa]  
Автор Elaps (член)
Публикувано09.07.05 01:33



Първо се успокой - минали са едва 11 дни! Хомеопатът ти е дал лекарство въз основа на това, което ти си му казала. Следващия път може би ще му кажеш по съществени неща и той ще открие точното ти лекарство. не винаги е възможно от първия път да се намери ЛЕКАРСТВОТО. това зависи от много фактори. Но не се отказвай. И не сменяй толкова бързо хомеопат след хомеопат - няма смисъл, ще затъваш все повече. Най-доброто лекарство в хомеопатията е да се научиш да чакаш. Успех.



Тема Re: истинатанови [re: Elaps]  
АвторLisa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 10:19



А когато са минали 2 години лечение с хомеопатия кои са т. нар. съществени неща? Не е ли необходимо да се направи второ по-обстойно интервю като в началото? Разговорът с хомеопата на такъв етап протича повече като изслушване и по-малко като задаване на въпроси и човек се чуди какво точно да описва и кое е важно и кое маловажно..
И още нещо да те питам - ако реша да спра за известно време с хомеопатията, примерно месец-два, мога ли да си позволя ментови дъвки и други антидотиращи елементи през периода на паузата?
Благодаря ти!



Тема Re: истинатанови [re: Пecимиcтa]  
Авторdabeda (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 02:22



имаш право да се съмняваш-основата на хомеопатията е използване на активно вещество в безкрайно ниска концентрация чрез многократно разреждане.в случаите които помага е единствено психогенно.това е истината,колкото и да им се иска да не е така.а този гълъбов е поредния шарлатанин.бягам преди да ме вземат на юруш доблестните защитници на хомеопатията.ако страдаш от сериозно заболяване лекувай се своевременно ,недей губи време с мошеници.



Тема Re: истинатанови [re: dabeda]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано11.07.05 08:07



Съмнението е много хубаво нещо.Глупак е този,който приема нещата без да се съмнява.Също така, обаче, е глупак който не проверява нещата и говори наизуст.

Аз имам доказателства за действието на хомеопатията от лабораторни резултати и ехограф преди и след лечение с хомеопатия/Единствено с хомеопатия/.Става дума за измерими кръвни и анатомични промени.Това на мен ми е достатъчно .

Преди да говориш така категорично провери съмемнията си, да разбереш как стоят нещата РЕАЛНО.

Една идейка за размисъл-как става така,че бебета се лекуват успешно с хомеопатия?И те ли на психогенна основа?Има теми тук за деца били на вентолин, който се оправят за един месец...как ще обясниш това?Или детето си е самовнушило?!

Mens agitat molem



Тема Re: истинатанови [re: Svet1]  
АвторПecимиcтa (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 15:22



Svet,
Обърнах темите в клуба, за да проверя доколко мога да се доверя на д-р Гълъбов и не видях нищо недобро, споделено за него..., което е чудесно разбира се, но все пак какво искаше да кажеш?
И моля те да коментираш мнението по темата на дабеда...



Тема Re: истината [re: Пecимиcтa]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано11.07.05 15:58



Какво да коментирам dabeda, нормално изказване на човек, незапознат и неопитал с хомеопатията. Написаното от него за Гълъбов не отговаря на истината. Гълъбов е един от пионерите в хомеопатията в България. Виновник е до голяма степен за популяризирането и в БГ. Най-популярните книги от БГ автори свързани с хомеопатията са негови. Много добър класически хомеопат, но напоследък явно пациентите му идват в повече. Тук се е писало, че изписвал по повече от едно лекарство, че препоръчвал комбинирани лекарства. Сещам се и за два случая от форума - на Чета със синът и който е с алергия и на raya_a_a с уртикария ако не се лъжа, на които не можа да помогне, сменяше често лекарства... На Рая в крайна сметка беше препоръчал някакво лекарство (май не беше хомеопатично дори), което не беше ясно дали изобщо го има в БГ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.