Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:09 13.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Клуб на хомеопатите  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 10:51



Здравейте, не знаех за този клуб, докато една позната не ми каза...След като тази сутрин разгледах темите, виждам, че това е нещо като място за обмен на мнения между хомеопати и пациенти
Бих искала да попитам тук съществува ли някакъв подобен виртуален клуб на българските хомеопати, където те се срещат, за да обменят опит, случаи и така нататък. Аз не живея в България и следвам първа година хомеопатия, но много бих искала да установя връзка с български колеги, които вече са натрупали опит. Не знам как обаче, затова се обръщам към вас.



Тема Re: Клуб на хомеопатитенови [re: Hoвa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано03.07.05 18:05



Не виждам проблем това да става тук.Мисля,че сме двама хомеопати в клуба за момента.Много ще се радвам ако се присъединиш и ти.Къде учиш?

Mens agitat molem



Тема Re: Клуб на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 21:17



Ами благодаря за поканата, с радост ще се присъединя.
А иначе уча в Женева. Но както вече споменах съм в началото на обучението. И понякога наистина ми липсва да си поговоря с хомеопати, но на български.....



Тема Re: Клуб на хомеопатитенови [re: Hoвa]  
Автор Elaps (член)
Публикувано04.07.05 02:22



Добре дошла! Всъщност ние трябва да сме добре дошли, защото ти учреди клуба на хомеопата. Така че - честито, кръстнице.



Тема Re: Клуб на хомеопатитенови [re: Hoвa]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано04.07.05 12:07



добре дошла !
аз съм само ползвател на вашите услуги, но винаги се радвам, когато тук пишат професионалисти, независимо дали са начинаещи



Тема Re: Ново включваненови [re: Elaps]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 11:56



Здравейте, хомеопати
Ето че се включвам отново в клуба...
Доколкото разбрах дотук, професионалните хомеопати в клуба са Файер Уолкър и Елапс. Ако не съм права, поправете ме. Между другото, като чета бележките и отговорите, които давате тук, научавам непрекъснато нови неща, а и много неясноти ми се изясняват.
Сега съм във ваканция, но си чета книжките прилежно и разсъждавам над разни случаи, описани на хартия. И непрекъснато ме сполитат въпроси и въпроси....
Някои от тях вероятно могат да изглеждат нелогични и дори глупави, но нали съм в процес на учене, простено ми е..., надявам се.

Един от тях е следният. Ако имаме случай, в който много се колебаем между избора на две лекарства, които и двете отговорят много добре, как избираме в крайна сметка с кое да започнем. По-конкретно, ако едното, което излиза е нозод, а другото от животински произход. Правилно ли съм разбрала, че в такъв случай е по-добре да започнем не с нозода, а с другото лекарство..Говоря в случай, че и двете наистина добре покриват картината на симптомите.

Втори въпрос, можете ли да ми обясните за Корсаковите потенциии, знам каква е разликата в приготвянето им в сравнение с СН потенциите, тук много често се използват, но тук ги обозначават с К, МК, ХМК и така нататък. Ако правилно разбирам, те отговарят на М, 1М, 10М и тн., които се използват в България..???

Ами това е засега, мерси за отговорите.



Тема Re: Ново включваненови [re: Hoвa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.07.05 17:44



Мен са ме учили ако има две лекарства, които отговарят и едното е нозод се започва с другото.Много вероятно е то да спре да действа в един момент и тогава се дава нозодът.Той трабва да "отключи" блокажа.Като нозодъта спре да действа се дава отново първото лекарство, освен ако не се е смнила картината и не изисква друго.

Но трабва да уточниш какво значи "и двете леакрства отговарят".Важно е ключовите симптоми да отговарят-причините за заболването и модалностите и много характерните специфични симптоми, а не общите физически симптоми.АДСКИ важно е как точно си направила реперторизацията.Ако си взела 5 рубирики , в които има по 1000 лекарства ще излезе,че имаш поне 50 лекарства, който "много добре покриват картината", а реално може нито едно от тах дори да не е се доближава до точното.Можеш да предпишеш лекарство на 3 симптома, ако те са КЛЮЧОВИ./СПРАВКА "Ключовите симптоми на Ален" както и която и да е Материя Медика/.

Mens agitat molem



Тема Re: Ново включваненови [re: Hoвa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.07.05 17:46



Корсаковите потенции отговарят на Ханемановите.В Бг не се внасят за сега, мисля.

Mens agitat molem



Тема Re: Ново включваненови [re: Fire walker]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 22:42



Значи точно това и аз си спомням, че ни обясниха по отношение на избора на поредност при наличие на нозод, но ние още не сме учили за нозодите....

А иначе реперторизирах както си трябва, в случая по по шест рубрики със специфични и редки симптоми и по психически преди всичко....Знам, че основното правило е да се модализира, колкото е възможно по-тясно.
В този случай двете лекарства, които ми излизат са Сепия и Карцинозин

А иначе тази книга (Ключовите симптоми на Ален) дори не съм я чувала, къде бих могла да я намеря?



Тема Корсаковите потенциинови [re: Hoвa]  
Автор Гъrъл (майсторът)
Публикувано10.07.05 00:31



Те са "най" според моето скромно мнение. За съжаление не се продават тук. Освен по броя на разрежданията, К потенциите въобще не отговарят по въздействие на СН и М. МНОГО са по меки - подобни са на LM, защото, както и LM, съдържат серии от потенции. Приготвят се много по-лесно, защото няма необходимост от много съдове. Като техен недостатък се посочва липсата на повтаряемост на резултатите... Доколкото знам, широко се използват в Белгия. Сега чувам от теб и за Швейцария - интересно, дали става дума за франкофонската й част или за немската също?

По въпроса за двете отговарящи лекарства, мисля, че най-добре е да намерим още един симптом у болния - и то такъв, който ще отхвърли едното и ще потвърди другото, вместо да решаваме по принцип "нозод или животинско".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.