Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 29.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За антидотиранетонови  
АвторAнeтa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 14:07



Имам един практически въпрос
Когато се антидотира с хомеопатичен антидот, и лекарството е взето в две увеличаващи се потенции, след това антидотът трябва ли да се повтори в същия ред на увеличаващи потенции и в същия промеждутък между двете дози, който в случая беше две седмици или не е задължително да се чака две седмици за приема на по-високата потенция?
Благодаря предварително за отговора



Тема Re: За антидотиранетонови [re: Aнeтa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано23.06.05 23:16



не, потенцията няма значение




Mens agitat molem

Тема Re: За антидотиранетонови [re: Fire walker]  
АвторAнeтa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 20:35



Значи няма значение дали ще взема по ниската или по високата потенция от антидота, след това няма смисъл да повтарям с другата потенция и един път е достатъчно, за да се неутрализират целия ефект?



Тема Re: За антидотиранетонови [re: Aнeтa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано24.06.05 20:38



да, просто взимаш лекарството

а ти сама ли се опитваш да антидотираш?

хомеопат има ли и какво казва той/тя?




Mens agitat molem

Тема Re: За антидотиранетонови [re: Aнeтa]  
АвторMишeл (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 20:40



Като говорите за хомеопатичните антидоти, ми е било винаги интересно, има ли някакво обяснение, защо едни лекарства антидотират действието на други?
и защо понякога едно лекарство може да бъде едновременно антидот, но също и да усилва ефекта на друго? Това би означавало, че всъщност никога не можеш да бъдеш сигурен дали ще го антидотира или ще усили още повече ефекта....



Тема Re: За антидотиранетонови [re: Mишeл]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано24.06.05 20:46



В практиката са установени взаимовързките между различните лекарства.Има книги за това-изброено е за всяко лекарство, кои други засилват действието му, кой са съвместими, кои спират действието и неутрализират ефектите.




Mens agitat molem

Тема Re: За антидотиранетонови [re: Fire walker]  
АвторAнeтa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 21:21



Да, сама се опитвам да антидотирам, защото просто реших, че повече не мога да издържам на ефектите на това лекарство

То ми бе предписано от една позната хомеопатка, която беше за малко в България и пак си замина....
Вече разказах един път тук историята, че тя беше сигурна, че това е моето лекарство, което отговаряло на дълбинните причини за моя проблем...откакто обаче го взех, страшно се влоших предимно психически, в смисъл че изпаднах в някаква депресия, за която просто не намирам иначе причина, да не говорим , че се появиха или по точно засилиха и физически симптоми като задържане на вода, а освен това за две седмици качих две кила, което изобщо не е типично за моя метаболизъм...
Но най нетърпимото от всичко е, че се чувствам непрекъснато депресирана, а в живота ми нищо не се е променило през този последен месец, и си се чувсствах много доволна и щастлива преди вземането на вземането на това лекарство
ето защо се опитвам да антидотирам, защото иначе ще лудна, и направо се проклинам защо ли го взех, като нямах чак такава нужда



Тема Re: За антидотирането [re: Aнeтa]  
АвторMepeнra (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 00:57



Ами защо тогава си взела въпросното лекарство, след като всъщност си се чувствала добре, според описанието, което даваш?
И освен това, не съм хомеопат, но според мен, щом е минало известно време, тоест няколко седмици или месец, може би ще бъде по-трудно да го антидотираш, при положение, че то вече си е проявило така силно ефекта....
Май по-добре ще бъде да опиташ да пиеш кафе, по-сигурно ми звучи....



Тема Re: За антидотиранетонови [re: Aнeтa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано26.06.05 01:57



Бих те посъветвала да идеш при хомеопат да ти го антидотира точно.Макар,че и сама можеш....От къде четеш какво да вземеш като антидот?

Можеш да антидотираш просто с камфоров спирт и кафе./намазваш се със спирта и го миришеш известно време и пиеш едно двойно еспресо/




Mens agitat molem


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.