Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 27.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Скарлатинанови  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано04.04.05 16:49



Да чукам на дърво нямаме проблем с въпросната болест, но зачетох в друг форум за нея и реших да ви питам. В книгата си 'Хомеопатия за всички' Гълъбов пише, че ако детето е имало контакт с болен от скарлатина, то може да му се даде превантивно Bella Dona. Знам, че обикновено това лекарство се използва за лечение на скарлатина, особено при наличие на характерния 'малинов език'. Какво мислите за превенцията, а също така - каква потенция би могла да се даде в случая.
Разбира се, без допитване до хомеопата не бих предприела самолечение, питам просто за да си обогатя знанията.



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано04.04.05 17:01



според мен в хомеопатията няма такова нещо като превенция .............
да ме поправят специалистите, ако греша.

когато съм питала моята лекарка, какво да правя когато имам усещането, че децата се разболяват - тя казва нищо. ако мислиш, че е настинка топиш крака в морска сол, даваш витамин С, калций и чакаш дали ще се появят някакви симптоми. едва при наличие на симптоми и само ако е необходимо се включва хомеопатия.



Тема Re: Скарлатинанови [re: danii]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано04.04.05 18:43



Що да няма превенция?
По съвет на нашата хомеопатка през есенно-зимния сезон давам на Рали по 1 доза осцилококцинум всяка седмица. Хм, тя беше казала и ние да взимаме, ама аз нещо все се отнасям

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано04.04.05 22:04



Е защо ще му даваш на детето Bell.? Има ли симптоматика? Ако развие нещо - ще му дадеш и ще прекара лесно болестта. Ама иначе ще започне да ти доказва беладоната.



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.04.05 07:31



Има превенция в хомеопатията, но аз не виждам смисъл в това, специално за скарлатина.Всъщност е много важно детето да си изкара всички детски шарки.Установено е, че това засилва имунитета и по-късно в живота тези хора не боледуват от рак и автоимунни заболявания.Нищо няма да стане като изкара скарлатината...А като се разболее-лекувайте го с Беладона или каквото е показано.

Mens agitat molem

Тема Re: Скарлатинанови [re: Fire walker]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано05.04.05 09:19



Благодаря на всички за мненията.



Тема Re: Скарлатинанови [re: honey13]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано05.04.05 15:52



е да и аз така съм чувала, но според теб помага ли този ежеседмичен прием?
аз лично нямам подобно впечатление
от моя опит - има смисъл само ако чувстваш, че се разболяваш и пак е индивидуално.на мен ми помага, ако взема 2-3 дози, но на децата и мъжа ми никога не е стопирало разболяване.



Тема Re: Скарлатинанови [re: danii]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано06.04.05 00:07



Накара ме да се замисля...
Значи, докато Рали си беше в къщи, ~ 2 години, почти не се е разболявала и аз го отдавах на осцилококцинума най-вече. В смисъл боледуваше, но много леко. За сметка на това, откакто родих аз съм постоянно болнава... а преди не знаех и хрема какво е
След като тръгна на ясла от октомври м.г., обаче, не знам дали и 2 месеца й са се събрали ходене Постоянно боледува. Ей я, и сега пак втора седмица си е в къщи - таман се пооправи и вчера пак вдигна 39.5...
Знам си, че яслата е много усойна, но пък и деца не връщат - кой хремав, кой с температура, айде всички в кюпа... Ама стискам зъби, щото пък не искам за останалите 3 месеца да я местя в друга - все пак си е стрес, а след това пак ще трябва да я местя - в ДГ. А все пак ми се ще да е с деца. Само чакам да стане юни и я качвам на вилата - на чист въздух и слънце, та белким за другата зима е по-здрава.
От друга страна и хомеопатката ни е боаронска възпитаничка, но все пак успях да я измуфтя да дава на Рали конституционалното й лекарство (след дъъълги битки). Обаче ми се струва, че и така не е. В смисъл я го е объркала, я не го дава по правилната схема, щото ефект няма...

Колкото до осцилококцинума - при първи симптоми действа при всички у дома без мен

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Скарлатинанови [re: honey13]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано06.04.05 09:44



Боаронците знаят ли как се определя конституционното лекарство? Нали не са чували за реперториум. Те дори не знаят що е то 'конституционно лекарство'. Имат си някакви теренни, но как ги определят...кой знае.



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано06.04.05 10:00



Ами тя много често ходи на курсове и е доста "в час" с материала, ама явно не съвсем...
Абе тая зима мина някак, ама ако и догодина Рали продължи така да боледува, ще трябва да се замисля за друг вариант...
А теренното не е ли конституционално лечение?

Ралица, 20.Х.02г.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.