Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 26.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема трета сливица  
Автор sisik (непознат)
Публикувано14.04.05 09:39



Може ли и с какво да се намали или махне трета сливица с хомеопатични средства?



Тема Re: трета сливицанови [re: sisik]  
Автор Гъrъл (непознат )
Публикувано14.04.05 12:57



Не е нужно да се маха, а да се прекрати възпалението в нея и в гърлото като цяло. За целта хомеопатията решева въпроса чрез цялостно обследване на симптомите на пациента и предписва лекарство, което "предизвиква" организма да реши въпроса сам.

Впрочем, подуването на сливиците не са самата болест, а свидетелство, че организмът се бори.



Тема Re: трета сливицанови [re: Гъrъл]  
Автор mulan (у4енолюбива)
Публикувано15.04.05 11:25



На нас хомеопати вече цяла година почти се опитват да ни помогнат за същият проблем , през зимата бяхме добре , но сега като започна затоплянето - от средата на февруари до днес сме непрекъснато болни. Гнойна ангина, сополи, храчки, ринити, и то 1 ден детето не е било добре. Само сменяме картината и лекарствата. Сега има ларингит с крупозна кашлица и чужд глас. Нощите са ............. Ае само Април. Ами после? Вече поглеждам хистамините които лекарите ни изписват постоянно. Не знам тази вечер детето като се влоши дали няма да се поддам .



Тема Re: трета сливицанови [re: mulan]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано15.04.05 20:37



и какво мислиш,че ще направиш като му дадеш антихистамини?те не лекуват, само карат организма да се държи като че ли няма проблем.И после лечението става още по-трудно. никакъв случай не те съветвам да дадеш това.Нищо толкова страшно няма да се случи с детето.Ако детето не се оправя, обаждаш се на хомеопата ако трабва по 3 пъти на ден и искаш помощ.Аако хомеопатът каже,че не може да помогне-има други хомеопати.

Mens agitat molem

Тема Re: трета сливицанови [re: Fire walker]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано16.04.05 18:28



Не мога да се въздържа да не се похваля:) Синът ми диша през носа си и спи със затворена уста без да хърка от няколко дена насам. Не го беше правил с месеци. От 2 месеца лекуваме специално проблема с третата сливица и ето вече резултатите са на лице. Така че, не се обезкуражавайте. За кой ли път вече го казвам - ХОМЕОПАТИЯТА Е ВЕЛИКО НЕЩО!



Тема Re: трета сливицанови [re: Svet1]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.04.05 21:34



Много се радвам да го чуя!

Mens agitat molem

Тема Re: трета сливицанови [re: Fire walker]  
Автор sisik (непознат)
Публикувано18.04.05 20:19



Много ви благодаря за окуражението.Надявам се да ни помогне и на нас .Ще опитаме .



Тема Re: трета сливицанови [re: Svet1]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано19.04.05 22:56



Браво Свет, поздрави за хомеопата ти!



Тема Re: трета сливицанови [re: Svet1]  
Автор Bety 123 (минаващ)
Публикувано20.04.05 16:32



Привет, искам да те попитам, хомеопатичните лекарста н какъв вид са? В смисъл, таблети, сиропи....? Защото аз взех на синът ми Зелена енергия, която е на капсули, като едновремешните антибиотици, и не ме питайте какъв зор виждам докато му го дам....

А, освен това искам да те попитам, колко сериозен е бил вашият проблем с третата сливица? Защото Калоян също я има, обаче най-добрият УНГ, внашият град, и наш много добър приятел, каза, че поне на този етап не е нужно да се предприемат по-сериодни мерки, в смисъл, че нещата не са толкова зле!



Тема Re: трета сливицанови [re: Bety 123]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано21.04.05 16:02



Хомеопатичните препарати са във вид на течност или на гранулки млечна захар - особено са любими на синът ми, защото ги смята за бонбонки. Като цяло, приемането на хомеопатични препарати не е нещо системно, понякога се практикува дори даване само на една доза от препарата в кабинета на хомеопата.
Зелената енергия няма нищо общо с хоемопатията, предполагам знаеш...
А до колко сериозен е бил проблема с третата сливица на синът ми, да си призная не знам , защото не съм от майките които обичат да видят детето си по доктори. Достатъчно ми беше това, че хърка през нощта, диша през устата и се разболява често. Първо започнахме да лекуваме бронхити които се проявяваха през седмица при него, смея да кажа че е излекуван от хроничните бронхити, но проблема се качи към по-маловажен орган - сливиците (според законите на хомеопатията). Сега лекуваме новата картина и така...
А като чух обяснението на сестрата в яслата (работила в кабинет УНГ) как ще ми даде координати на доктора при който е работила, за да отидем да 'остържел' гнойта от сливиците на синът ми...брр.
Искам да попитам хомеопатите в клуба, изисква ли се да се посочи органа който е проблемен за да се излекува човек или е достатъчно само да се посочат симптомите. Например достатъчни ли са симптомите хъркане, дишане с отворена уста + другите емоционални, психични ... симптоми (без да се споменава проблем със сливиците) за да се определи лекарството? Нали хомеопатията не лекува отделен орган, а човека като цяло. Или казано по друг начин, ако има симптоми които не са обичайни за човека, носят му неприятни чувства, отиваш на хомеопат и се лекуваш на база тези симптоми, та може ли да си излекуваш някой заболял орган без да знаеш, че той е болен?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.