Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 29.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Множествена склероза  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 14:11



Може ли да се лекува това заболяване с хомеопатия???
Става дума за млад мьж на 35 с прогресивна множествена склероза.Минато е лечение сьс интерферон без никакьв ефект.
Ако отговора е положителен на по горния вьпрос ще сьм благодарна ако ми дадете координати на добьр класически хомеопат в Плевен!!!
Споделете опит ,ако сте имали пациенти с това заболяване и как са се повлияли от лечението.



Тема Re: Множествена склерозанови [re: Лили]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано07.04.05 23:05



Не мисля, че има опитен класически хомеопат в Плевен.
Хомеопатията обаче може да помогне на МС. В последния брой на Хомеопатик линкс е публикувана една статия от една американска колега - случай на МС на младеж, който е бил излекуван с няколко дози Халиа-леу (хомеопатично лекарство, направено от плешивия американски орел). Но това не е лекарство за МС, това е лекарството точно за този пациент, неговият симилимум, и затова той е бил излекуван дифинитивно от МС.
Ако намерите добър хомеопат, навярно ще имате успе. Желая ви го.



Тема Re: Множествена склерозанови [re: Elaps]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано08.04.05 01:44



Съвсем извън темата
Оф къв човек съм: мене пръстче да ми покажеш и вече се смея.. ще ме сбъркате тая вечер.. мод-кав алл.бг-то пише за някакъв "сифистичен" миазъм.. ти па пишеш за "една американска колега"
ЗА КЪДЕ БЪРЗАТЕ ВЕ ХОРА
Дефинитивно ви трябва глътка свеж въздух



Тема Re: Множествена склерозанови [re: Hamaelleon]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано09.04.05 00:43



Слушай многознайко, образованият човек трябва да е учил, и запомнил, че думата колега няма женски род. Казва се един колега и една колега. Ако кажеш колежка - това само ще ни говори за нивото ти. Макар да си ветеринарен доктор (или студент по ветеринарна медицина - за да съм по-точна) навярно си учил латински и знаеш що е граматическо правило.



Тема Re: Множествена склерозанови [re: Elaps]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано09.04.05 09:07



Е добре, гледай сега пак какво си написала:
"образованият човек трябва да е учил, и запомнил, че думата колега няма женски род" на латински - така е, това ми е известно, учи го всеки студент по медицина още I курс..
обаче.. "Казва се един колега и една колега" - е точно за това прихнах да се смея.. няма такова нещо като "една колега" (ж.р. т.е) - казва се един американски колега..
А иначе, ако си говорим за ниво иди го кажи това на всичките ми преподаватели и колеги, че колежка е неправилно да се използва - всички го знаят и всички го ползват - и образовани, в смисъл учили латински, и необразовани - в смисъл, че по принцип си говорим така на български..

И вярно съм многознайко. Ма щот съм БлИзНак.. а не Сулфур, примерно

Една американска колега, една българска мъж, мухахахах



Тема Re: Множествена склерозанови [re: Elaps]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.04.05 13:44



Значи много тежко твърдение е да се каже дефинитивно излекувана МС.
Аз, без да съм спец в областта, зная за случаи с многогодишни ремисии, но не знам за нито един дефинитивно излекуван случай.
Е вярно до скоро не знаех за случай на излекуван от бяс - има такъв. Вярно ще има някакви остатъчни симптоматики, от прекарания енцефалит, ама пациентката е жива, и в сравнително добро здраве.

Така че може би просто аз не знам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Множествена склерозанови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.04.05 18:51



има излекувани, само че никога не можеш да обещаеш на някого,че ще се излекува.Зависи от много неща.

Mens agitat molem

Тема Е ми и аз това твърдянови [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.04.05 19:04



Излекуването е тежко твърдение.
А ремисиите могат да бъдат дълги - много дълги.
Е ако човек е в ремисия 15 години, и го блъсне кола....
В ремисия ли е бил или е бил излекуван?
Просто според алопатичната медицина, както аз я знам, няма излекуване, ама споменах вече че аз смятах че човек болен от бяс не може да оцелее - а може.
Та...
Смятам термина - осигурява дълга ремисия за по подходящ.
Поне докато не се открие всичко за МС - по методите на алопатичната медицина.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е ми и аз това твърдянови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано11.04.05 02:48



еми ОК.Аз нямам проблем с тази формулировка...Тя е за утешение на научните умове...И все пак за доупскане на съмнение в твърденията.Лошо няма.

Mens agitat molem

Тема Re: Множествена склерозанови [re: bira_more]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано12.04.05 11:21



Да приемем, че е дърлготрайна ремисия. Ако се влоши ще получи отново Халиа-леу, т.е орелското си лекарство, и отново ще влезе в дълготрайна ремисия. И така от ремисия към ремисия до момента, в който ... ще го блъсне кола на осемдесет и кусур... Това задоволява ли те. Въпросът не е в терминологичния спор а в това, че има и алтернативни възможности за оздравяване. Ханеман, както четем в Органона му, се стреми именно към излекуване, а не към лекуване. Но де да беше толкова лесно...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.