Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 26.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Скарлатина  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано04.04.05 16:49



Да чукам на дърво нямаме проблем с въпросната болест, но зачетох в друг форум за нея и реших да ви питам. В книгата си 'Хомеопатия за всички' Гълъбов пише, че ако детето е имало контакт с болен от скарлатина, то може да му се даде превантивно Bella Dona. Знам, че обикновено това лекарство се използва за лечение на скарлатина, особено при наличие на характерния 'малинов език'. Какво мислите за превенцията, а също така - каква потенция би могла да се даде в случая.
Разбира се, без допитване до хомеопата не бих предприела самолечение, питам просто за да си обогатя знанията.



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано04.04.05 17:01



според мен в хомеопатията няма такова нещо като превенция .............
да ме поправят специалистите, ако греша.

когато съм питала моята лекарка, какво да правя когато имам усещането, че децата се разболяват - тя казва нищо. ако мислиш, че е настинка топиш крака в морска сол, даваш витамин С, калций и чакаш дали ще се появят някакви симптоми. едва при наличие на симптоми и само ако е необходимо се включва хомеопатия.



Тема Re: Скарлатинанови [re: danii]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано04.04.05 18:43



Що да няма превенция?
По съвет на нашата хомеопатка през есенно-зимния сезон давам на Рали по 1 доза осцилококцинум всяка седмица. Хм, тя беше казала и ние да взимаме, ама аз нещо все се отнасям

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано04.04.05 22:04



Е защо ще му даваш на детето Bell.? Има ли симптоматика? Ако развие нещо - ще му дадеш и ще прекара лесно болестта. Ама иначе ще започне да ти доказва беладоната.



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.04.05 07:31



Има превенция в хомеопатията, но аз не виждам смисъл в това, специално за скарлатина.Всъщност е много важно детето да си изкара всички детски шарки.Установено е, че това засилва имунитета и по-късно в живота тези хора не боледуват от рак и автоимунни заболявания.Нищо няма да стане като изкара скарлатината...А като се разболее-лекувайте го с Беладона или каквото е показано.

Mens agitat molem

Тема Re: Скарлатинанови [re: Fire walker]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано05.04.05 09:19



Благодаря на всички за мненията.



Тема Re: Скарлатинанови [re: honey13]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано05.04.05 15:52



е да и аз така съм чувала, но според теб помага ли този ежеседмичен прием?
аз лично нямам подобно впечатление
от моя опит - има смисъл само ако чувстваш, че се разболяваш и пак е индивидуално.на мен ми помага, ако взема 2-3 дози, но на децата и мъжа ми никога не е стопирало разболяване.



Тема Re: Скарлатинанови [re: danii]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано06.04.05 00:07



Накара ме да се замисля...
Значи, докато Рали си беше в къщи, ~ 2 години, почти не се е разболявала и аз го отдавах на осцилококцинума най-вече. В смисъл боледуваше, но много леко. За сметка на това, откакто родих аз съм постоянно болнава... а преди не знаех и хрема какво е
След като тръгна на ясла от октомври м.г., обаче, не знам дали и 2 месеца й са се събрали ходене Постоянно боледува. Ей я, и сега пак втора седмица си е в къщи - таман се пооправи и вчера пак вдигна 39.5...
Знам си, че яслата е много усойна, но пък и деца не връщат - кой хремав, кой с температура, айде всички в кюпа... Ама стискам зъби, щото пък не искам за останалите 3 месеца да я местя в друга - все пак си е стрес, а след това пак ще трябва да я местя - в ДГ. А все пак ми се ще да е с деца. Само чакам да стане юни и я качвам на вилата - на чист въздух и слънце, та белким за другата зима е по-здрава.
От друга страна и хомеопатката ни е боаронска възпитаничка, но все пак успях да я измуфтя да дава на Рали конституционалното й лекарство (след дъъълги битки). Обаче ми се струва, че и така не е. В смисъл я го е объркала, я не го дава по правилната схема, щото ефект няма...

Колкото до осцилококцинума - при първи симптоми действа при всички у дома без мен

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Скарлатинанови [re: honey13]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано06.04.05 09:44



Боаронците знаят ли как се определя конституционното лекарство? Нали не са чували за реперториум. Те дори не знаят що е то 'конституционно лекарство'. Имат си някакви теренни, но как ги определят...кой знае.



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано06.04.05 10:00



Ами тя много често ходи на курсове и е доста "в час" с материала, ама явно не съвсем...
Абе тая зима мина някак, ама ако и догодина Рали продължи така да боледува, ще трябва да се замисля за друг вариант...
А теренното не е ли конституционално лечение?

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Скарлатинанови [re: honey13]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано06.04.05 10:29



Разкажи как ви определя теренното лечение и ще сравним начина на предписание. На 'боарноски' със сигурност няма думичка като конституционно лечение. Нашата педиатърка и тя е изкарала боаронски курс и колкото и добър професионалист да е като педиатър, при нея не бих ходила да ми изписва хомеопатични лекарства, за детето пък съвсем.
Лекувала ми е веднъж гнойната ангина с Меркуриус солубилис. И аз като теб и казах че едно е по-добре от две лекарства, та ми изписа само това, че иначе дава и Пирогениум:) Който и дойде с гнойна ангина на всички изписва тези двете лекарства. И дава схема по която да се пие 5 дена лекарството, а всички знаем че като започне подобрение, трябва да се спрат.



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано06.04.05 19:35



Нямам идея как го определя
Казвам какви симптоми има (обикновено по телефона) и тя ми казва какво да й давам. Да, и постоянно забравяме да уточним за колко дни става дума, та после пак се чуваме, за да се доразберем... По това време аз вече съм забравила от кога съм започнала да й ги давам, та става голяма каша Напоследък взех да записвам датата, та е значително по-лесно.
И аз умирам от нерви като ми каже да ги пие, примерно 7 дни и обикновено ги спирам по някое време.
Педиатърката й, и тя е боаронка, ама явно нищо не откинва, щото все ме разпитва какво й е предписала "докторката". Нямам представа дали после не ги дава на други дечица... Абе, шашава работа.

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Скарлатинанови [re: honey13]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано07.04.05 10:01



При нас хомеопата определя по телефона лекарството само при остри състояния и то не винаги, само когато е възможно. Понякога се налага да го види. Но когато ни изписва конституционно лекарство винаги сме в кабинета и, интервюто трае почти 2 часа. Тогава освен симптомите се интересува и от много други неща като навици на детето, страхове, поведение... А и тя си го наблюдава същевремено и си прави и други изводи, които и помагат при избора на лекарството, задава доуточняващи въпроси...
В повечето случаи дава еднократно лекарството (още докато сме при нея) във висока потенция, казва ми да и се обадя след няколко дни за да разкажа как върви лечението и чакаме резултатите след 1-2 месеца. През това време ако нещо ме притеснява или ако се разболее малкия и се обаждам.



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано07.04.05 10:21



При нас интервю нямаше, понеже тя ни знае и кътните зъби Дори присъства на раждането на Рали. Все пак ми е братовчедка

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Скарлатинанови [re: honey13]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано07.04.05 12:34



Теренното лечение за хроничен проблем ли го изписва, какви потенции използва? Разкажи за резултатите от лечението?



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано07.04.05 16:52



"Теренното" лечение, както казваш, въпреки че не съм свикнала с този термин, го прилага за усилване на имунната система. Не знам така ли е и при другите деца, ама й предписа Пулсатила и Калкареа кфосфорика като ги редува, защото Рали била много малка, за да й се опрдели точния тип(???) Колкото повече чета тук, толкова по- не ми харесва начина й на лекуване...
Иначе дава ниски потенции: 9, 15 и много рядко 30СН, ама за сметка на това пък на често
Лошото е, че чат-пак омешва и алопатията, та става "дявол на магаре"...
За резултати какво да ти кажа... Най-продължителния престой на Рали в яслата е 3 седмици...
Не знам дали е само от лечението, или и от това, че постоянно има болни деца там... Как пък на тия майки не им е неудобно да ги пускат хремави и с Т? Миналият месец присъствах на следната сцена в яслата. Казват на майката да си взима детето, понеже видимо е много болно, а тя им отговаря: "Добре де, може би от утре!" Аз ли съм сбъркана, че само малко да й протече носа я спирам, та да не зарази и другите или що?
Ох, извинявай, отплеснах се

Ралица, 20.Х.02г.


Тема офф:нови [re: honey13]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано07.04.05 17:55



по повод болните деца, които се допускат до детските заведения

сега съм се юрнала да пиша жалби и да вдигам скандали в детската градина...
търпях 2 години и не издържах
ще ги вдигна на рога
така съм се подлютила

последната случка направо ме изуми
бременна майка идва да си вземе щерката. тя с 39 градуса и кашля така, че я чуват в радиус от 5 км. учителката казва " детето е много болно. лекувайте го" майката казва "няма кой да я гледа, пък мен ме е страх, че ще се заразя. не искам да разждам увредено дете и ще я водя на градина
и тъпата смотана директорка ми обяснява, че нямала законово основание да изгони детето от занятия и дори да го отстрани от детската градина
че майката е изрод (ще ме извините за грубия речник, но е такава) е ясно, но че директорката е абсолютно неадекватна ....... нямам думи. скъсах се да й обяснявам, че тя е длъжна да пази преди всичко здравето на децата. а тя като латерна ми обясняваше "кажете какво да направя, когато има такива безотговорни родители" ............
още вдигам кръвно като се сетя...........
в момента чета закони, наредби и правилници за детските заведения.
в понеделник ще ходя в ХЕИ и общината.
заканила съм се, че ще ги побъркам.

писна ми да ми страдат дечицата заради безотговорни родители и некадърни директори..........

ох, извинете за тона, но наистина съм ужасно афектирана......



Тема Re: офф:нови [re: danii]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано08.04.05 14:56



Думи нямам...
Чудя се само коя е по-малоумната от двете.
Майката ли - къде държи детето през нощта - в мазето, на балкона ли? Нали все пак го взима от градината - това е достатъчно, за да се разболее и тя
Или директорката - ми като се разболеят повечето деца няма да има кой да им плаща таксата??? И к`во ще правят тогава... Аз им се чудя и в нашата ясла - когато беше якия грип от 2 групи общо бяха останали точно 7 дечица...

Дано намериш необходимите разпоредби и да ги разпердушиниш тия патки

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: офф:нови [re: honey13]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано11.04.05 11:40



ще видя каква ще я свърша.

ще докладвам
особено пък, ако има положителен резултат от кръстоносния поход



Тема Re: Скарлатинанови [re: Fire walker]  
Автор koя ли ()
Публикувано21.04.05 19:10



Доколкото знам, за скарлатината не се придобива имунитет при боледуване, тя просто повтаря, и то понякога с усложнения...Тогава защо не се прави превенция /извинете, ако нещо бъркам/...Още нещо- "....с Беладона или каквото е показано...." имаш предвид за детето или за скарлатината /правя аналогия с даването на Туя при ваксинации/?



Тема Re: Скарлатинанови [re: koя ли]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано21.04.05 19:48



не мисля,че скаралтина се поватаря...доколкото ми е известно се придобива траен имунитет.

"показано" за детето, което има скарлатина с конкетните му симптоми.

Mens agitat molem

Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор Diana A (mama)
Публикувано22.04.05 20:03



Svet1, моля те остави ми бележка кой е твоя хомеопат, нещо ми се струва, че доктора, при когото ходя, не е в състояние да ми помогне на децата ми и искам да пробвам с друг, а от бележките ти във клуба, разбирам, че твоят е доста добър!
Мерси!



Тема Re: Скарлатинанови [re: Diana A]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано22.04.05 22:31



Имаш го!



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор Diana A (mama)
Публикувано23.04.05 12:33



Мерси!
А ти нали детето си водиш при посочения хомеопат?



Тема Re: Скарлатинанови [re: Diana A]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано23.04.05 22:39



Да за момента само детето водя



Тема Re: Скарлатинанови [re: Fire walker]  
Автор Finch ()
Публикувано25.04.05 17:05



е стрептококова инфекция и се лекува единствено и само с пеницилин или хомеопатично, но под непрекъснато наблюдение и не винаги напълно успешно ако не се отчитат правилно симптомите. Ако се излекува изцяло се придобива имунитет и вече човек може да е само носител без да е болен, но в противен случай може да се изкара няколко пъти. Има случаи на 7 пъти разболяване в рамките на 1 година предизвикано от неправилно лечение и запечатване на симптоматиката...
Питането ми за реакция от Lac-defloraticum се оказа всъщност скарлатина. Та тези две седмици се борихме с нея чрез хомеопатия и да чукна на дърво доста успешно, но се бях отчаяла по едно време и за малко да започна антибиотично лечение когато контролните кръвни изслдвания показаха утайка 95... Слава Богу, пет дена по-късно всичко беше влязло в идеална норма. Лечението беше с БелаДона, Фосфор, Сулфур, Стрептококциум и Карцинозин, в много чести смени и комбинации в зависимост от картината... На ден по 3 пъти, а понякога и през два часа се чувахме с хомеопата и наистина съм му страшно благодарна. В къщи идваха да наблюдават детето педиатри за всеки случай и категорично смятаха, че трябва да влезем в болница особено притези резултати от изследванията и наличието на кръв в урината... Ей, едва издържах и се надявам това преживяване да ми е за последно и други подобни да няма. На медицинския свят не мога да обясня, че не съм безотговорна майка, която си мъчи детето. Гледаха ме толкова странно и недоумяващо как така не давам пеницилин...



Тема Re: Скарлатинанови [re: Finch]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано25.04.05 17:55



Браво! Ти си една много смела майка. Аз нямаше да издържа 5 дена в това положение, въпреки че много вярвам в хомеопатията и не се шашкам толкова когато детето се разболее. Ето и сега той е с над 39 градуса, пък аз стискам зъби и няма да му смъквам температурата и нищо няма да бързам да му давам. Ще чакам да видя дали организма му няма сам да се пребори, пък ако до утре няма подобрение, тогава ще помислим за хомеопатично лекарство с хомеопата. Много безотговорна майка съм и аз - според медицинските среди и майките които дават парацетамол при температура над 37.5



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано25.04.05 18:51



Не те ли е страх, че може да направи температурен гърч?
Аз до 39 устисквам, ама ако се качи повече подкарвам беладоната...

Ралица, 20.Х.02г.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!


Тема Re: Скарлатинанови [re: honey13]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано25.04.05 19:20



До сега ме ни е правил гърчове (да чукам на дърво). Ако започне да вдига над 39.3, тогава предприемам смъкване с кърпи или с хладка баня. До колкото знам температурен гърч може да стане и при 38 градуса или при рязко смъкване на високата температура. А хомеопата ми е казвал, че ако е под влиание на хомеопатично лекарство, няма да направи гърч, а Теди е на един прием на Туберколин 1М преди 6 дена и е под негово влиание (надявам се). Като говорих днес с хомеопата, той смята, че неразположението му в момента може да е причинено и от лекарството.
Тази нощ не ми се очертава спане



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано25.04.05 21:08



И Рали не е правила (чук-чук на дърво!) и аз даже се бях успокоила, че щом до 2 год. не й се е случвало, значи няма страшно. Обаче, вече не помня кой ми пусна муха в главата, че гърчове се получавали до ~ 5 годинки Та си седя леко на тръни като е с по-висока Т...
А смъкването с кърпи при нас е мисия невъзможна. И без това като ревне се чува в диаметър 1/2км, а ако й приложа кърпите сигурно цяла София ще разбере
Дано Теди бързо да оздравее, че е много гадно това недоспиване!

Ралица, 20.Х.02г.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!


Тема Re: Скарлатинанови [re: Finch]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.04.05 22:54



Ти си герой! Дано наистина нямаш повече подобни изживявания! Сещам се как са те гледали лекарите...Надявам се да са разбрали,че има и друго лечение в следстие на опита си с теб.

Mens agitat molem

Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.04.05 22:56



моето лично мнение е че безотговорни майки са тия, които дават парацетамол при 37.5.Това е да си тровиш детето само и само за да си спокоен ти....

Mens agitat molem

Тема Re: Скарлатинанови [re: honey13]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано26.04.05 10:15



М да, това с опищяването на града при опит за сваляне на висока Т с кърпи ми е много познато:)
Изкарахме нощта добре, вечерта го пуснах да се пошляпа в пълна ваничка с вода и арсенал с играчки вътре. Имах намерение да го изкъпя с по-хладка вода, но той имаше желание за топла вода и аз се осланих на неговото чувство. След банята смъкна Т до 38.6, а към 23ч вече беше под 38 градуса. Тази сутрин е с нормална температура, надявам се вече да се оправя...



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано26.04.05 10:24



Аз пък таман влязох, за да те попитам как сте изкарали нощта
Много се радвам, че вече е по-добре, стискам палци скоро да се похвалиш, че всичко е наред

Ралица, 20.Х.02г.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!


Тема Re: Скарлатинанови [re: Fire walker]  
Автор Finch ()
Публикувано26.04.05 11:41



Не се чувствам герой определно, но съм доволна, че хомеопатията действа сигурно и достатъчно бързо на малкия и удържах да не давам пеницилин като се има предвид, че първата му алергична проява беше именно към антибиотик от тази група... За докторите какво да кажа, те знаят, и самите са привърженици на хомеопатичното лечение, но само на леки настинки и неразположения, а в сегашния случай не, направо не ми се говори как ме гледаха.
Излязоха и последните резултати от кръв, урина, AST и гърлен секрет - в гърлого има стафилококи малко, кръвната картина е чиста с изключение на леко завишени тромбоцити. Едните казват нормално, другите, че може пък да не е било скарлатина, а нещо автоимунно /така и не го запомних/, но утре ще ги слушам внимателно на консултацията.

За температурата - гърч може да се направи винаги, но ако детето или човека е в нормално психическо състояние, с енергия или под въздействието на хомеопатични лекарства, то е изключено или както се казва щом вдига такава температура значи организма е силен и се бори и има нужда от нея




Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
АвторЧъk (Нерегистриран)
Публикувано18.05.08 21:00



Има ли хомеопатични лекарства, които помагат при реално заболяло от скарлатина дете?



Тема Re: Скарлатинанови [re: Чъk]  
Авторлyпyc (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 12:21



Тя скарлатината минава и без всякакви лекарства (хомео и нехомеопатични), така че няма страшно.





Тема Re: Скарлатинанови [re: лyпyc]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано27.05.08 17:04



Скарлатината се причинява от стрептококи и може да бъде с много странични поражения. Това не е обикновена шарка и повтаря. Задължително се приема пеницилин по традиционния начин на лечение. При хомеопатично лечение, трябва да бъде наблюдаван пациента непрекъснато от хомеопата, защото картината се променя скоростно. Като цяло - да, лекува се с хомеопатия. Изпробвано върху синът ми.



Тема ХОМЕОПРЕВЕНЦИЯнови [re: Svet1]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано05.06.08 04:31



Още през 1801 г. Ханеман написва статията: "Cure and Prevention of Scarlet Fever" (Лечение и превенция на скарлатината), с което слага началото на Хомеопревенцията. Работата му се базира на многобройни изследвания и положителни резултати по време на епидемия от скарлатина в Германия. Често са го чували с крилатата му фраза: "Унция превенция може да е по-полезна от фунт лекарство."

Ханеман доказва основен принцип: НАЙ-ДОБРОТО СРЕДСТВО ЗА ПРЕВЕНЦИЯ Е ЛЕКАРСТВОТО ЗА РАЗВИТАТА БОЛЕСТ. На тази основа именно той използва като основно средство за превенция срещу скарлатината - беладоната.



Тема Re: Скарлатинанови [re: лyпyc]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано05.06.08 04:48



От нелекувана скарлатина МОЖЕ да се оформи я ЛУПУС, я ЮХА! Пеницилинът не е вече добро средство, защото стрептококите са си разработили защитен ензим - пеницилаза, с който го блокират и разграждат. Стрептококите са гадини, които имитират оргнични тъкани и течности - синовиална (ставна) течност, бронхиална течност, очна течност... Имунната система в желанието си да ги унищожи "до крак" започва да атакува и телесните течности и тъканите около тях, защото наподобяват стрептококите. Опалааа, ето, че се обзаведохме с автоимунна болест!!!



Тема Още не се отпускай, Финч!нови [re: Finch]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано05.06.08 04:59



Наблюдавай детето внимателно за болки в коленете, проблеми със зрението, възпаления на гърлото. Реагирай моментално, като пак правиш изследване утайка и подновиш лечението съгласно новите симптоми. Не е лошо наред с утайката да направите АСТ (антистрептококов тест).



Тема Re: Още не се отпускай, Финч!нови [re: УйнaПeнa]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано12.06.08 16:48



АСТ правихме месец след приключване на лечението и беше отрицателен, но в действителност при всяка по-виска температура, при първи симптоми на настинка слабото му място са ставите и очите. Лечението с хомеопатия не сме го спирали, но смяташ ли, че трябва пак да подсетя доктора за скарлатината и дали не идва от там?



Тема Re: Скарлатинанови [re: УйнaПeнa]  
АвторУйoПeньo (Нерегистриран)
Публикувано26.07.08 23:41



Пеницилазопродуциращи стрептококи НЯМА!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.