Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 26.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Скарлатинанови [re: koя ли]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано21.04.05 19:48



не мисля,че скаралтина се поватаря...доколкото ми е известно се придобива траен имунитет.

"показано" за детето, което има скарлатина с конкетните му симптоми.

Mens agitat molem

Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор Diana A (mama)
Публикувано22.04.05 20:03



Svet1, моля те остави ми бележка кой е твоя хомеопат, нещо ми се струва, че доктора, при когото ходя, не е в състояние да ми помогне на децата ми и искам да пробвам с друг, а от бележките ти във клуба, разбирам, че твоят е доста добър!
Мерси!



Тема Re: Скарлатинанови [re: Diana A]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано22.04.05 22:31



Имаш го!



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор Diana A (mama)
Публикувано23.04.05 12:33



Мерси!
А ти нали детето си водиш при посочения хомеопат?



Тема Re: Скарлатинанови [re: Diana A]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано23.04.05 22:39



Да за момента само детето водя



Тема Re: Скарлатинанови [re: Fire walker]  
Автор Finch ()
Публикувано25.04.05 17:05



е стрептококова инфекция и се лекува единствено и само с пеницилин или хомеопатично, но под непрекъснато наблюдение и не винаги напълно успешно ако не се отчитат правилно симптомите. Ако се излекува изцяло се придобива имунитет и вече човек може да е само носител без да е болен, но в противен случай може да се изкара няколко пъти. Има случаи на 7 пъти разболяване в рамките на 1 година предизвикано от неправилно лечение и запечатване на симптоматиката...
Питането ми за реакция от Lac-defloraticum се оказа всъщност скарлатина. Та тези две седмици се борихме с нея чрез хомеопатия и да чукна на дърво доста успешно, но се бях отчаяла по едно време и за малко да започна антибиотично лечение когато контролните кръвни изслдвания показаха утайка 95... Слава Богу, пет дена по-късно всичко беше влязло в идеална норма. Лечението беше с БелаДона, Фосфор, Сулфур, Стрептококциум и Карцинозин, в много чести смени и комбинации в зависимост от картината... На ден по 3 пъти, а понякога и през два часа се чувахме с хомеопата и наистина съм му страшно благодарна. В къщи идваха да наблюдават детето педиатри за всеки случай и категорично смятаха, че трябва да влезем в болница особено притези резултати от изследванията и наличието на кръв в урината... Ей, едва издържах и се надявам това преживяване да ми е за последно и други подобни да няма. На медицинския свят не мога да обясня, че не съм безотговорна майка, която си мъчи детето. Гледаха ме толкова странно и недоумяващо как така не давам пеницилин...



Тема Re: Скарлатинанови [re: Finch]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано25.04.05 17:55



Браво! Ти си една много смела майка. Аз нямаше да издържа 5 дена в това положение, въпреки че много вярвам в хомеопатията и не се шашкам толкова когато детето се разболее. Ето и сега той е с над 39 градуса, пък аз стискам зъби и няма да му смъквам температурата и нищо няма да бързам да му давам. Ще чакам да видя дали организма му няма сам да се пребори, пък ако до утре няма подобрение, тогава ще помислим за хомеопатично лекарство с хомеопата. Много безотговорна майка съм и аз - според медицинските среди и майките които дават парацетамол при температура над 37.5



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано25.04.05 18:51



Не те ли е страх, че може да направи температурен гърч?
Аз до 39 устисквам, ама ако се качи повече подкарвам беладоната...

Ралица, 20.Х.02г.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!


Тема Re: Скарлатинанови [re: honey13]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано25.04.05 19:20



До сега ме ни е правил гърчове (да чукам на дърво). Ако започне да вдига над 39.3, тогава предприемам смъкване с кърпи или с хладка баня. До колкото знам температурен гърч може да стане и при 38 градуса или при рязко смъкване на високата температура. А хомеопата ми е казвал, че ако е под влиание на хомеопатично лекарство, няма да направи гърч, а Теди е на един прием на Туберколин 1М преди 6 дена и е под негово влиание (надявам се). Като говорих днес с хомеопата, той смята, че неразположението му в момента може да е причинено и от лекарството.
Тази нощ не ми се очертава спане



Тема Re: Скарлатинанови [re: Svet1]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано25.04.05 21:08



И Рали не е правила (чук-чук на дърво!) и аз даже се бях успокоила, че щом до 2 год. не й се е случвало, значи няма страшно. Обаче, вече не помня кой ми пусна муха в главата, че гърчове се получавали до ~ 5 годинки Та си седя леко на тръни като е с по-висока Т...
А смъкването с кърпи при нас е мисия невъзможна. И без това като ревне се чува в диаметър 1/2км, а ако й приложа кърпите сигурно цяла София ще разбере
Дано Теди бързо да оздравее, че е много гадно това недоспиване!

Ралица, 20.Х.02г.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.