Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 14.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Хомеопатично лекарство и поливитамининови [re: Чeтa]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано31.03.05 15:30



моите и двамата са злояди и слаби клечоци, обаче мен това не ме вълнува
на времето моята баба се ядосвала с мой първи братовчед - бил мнооого злояд. та го водила на дофтор и дофторът я попитал "димитранке туй дете като не яде, сери ли ма?, а щом сере за какво си дошла да ми губиш времето?"

може и малко грубичко да звучи, но е 101 % вярно

гледайте да оправите алергията, а че не ядял ..... ами много важно - бъди сигурна че няма да се остави да умре




Тема Re: Хомеопатично лекарство и поливитамининови [re: danii]  
Автор Чeтa ()
Публикувано31.03.05 16:14



Бе не се кося толкова, че не яде, а че не яде разнообразна храна с тия диети. Много плодове са му забранени и не знам дали си набавя достатъчно витамини, а и зеленчуковите манджи не харесва.



Тема Re: Хомеопатично лекарство и поливитамининови [re: Чeтa]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано31.03.05 16:19



моят малкия в последния месец яде само плодове и всичко на млечна основа.
зеленчуци забрави, яйца не, месо още по-малко

аз съм на мнение, че всяко дете в даден момент има нужда от точно определени неща и яде само тях.

ти да не мислиш, че ние като не сме на диета ядем кой знае какво разнообразие от плодове? в момента се ядят само портокали, банани и ябалки. до скоро ядеше и мандарини, но вече не иска......



Тема Re: Хомеопатично лекарство и поливитамининови [re: danii]  
Автор Чeтa ()
Публикувано31.03.05 16:47



Ох, ми Борис не яде цитруси, ябълки, дюли, круши, моркови, киви, а бе яде само банани, кайсии и сини сливи и череши общо взето и то почти само от компот, защото пресни няма
От зеленчуците яде спанак, тиквички, грах, зеле и лук, а и чушки, ама пак често не пресни, а консервирани, сушени или замразени.



Тема Re: Хомеопатично лекарство и поливитамининови [re: Чeтa]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано31.03.05 17:06



действително ли има алергия към ябълка ?!
доказано?

някак си не го вярвам
той изприщвал ли се е от ябълки?

а иначе борис яде много по-голямо разнообразие от зеленчуци, отколкото моите двама синове
единия яде домати, ориз, грах
другия краставици, картофи, гъби
единственото нещо което ядат и двамата е спанак, коприва, лапад и моркови

не се ядат - чушки, тиква, тиквички, бамя, зелен боб, зеле, цвекло, карфиол,
диня, кайсии, праскови, малини,грозде, круши, смокини
познай колко разнообразно ги храня
защото избягвам да давам консервирани плодове и зеленчуци, а евентуално само замразени



Тема Re: Хомеопатично лекарство и поливитамининови [re: danii]  
Автор Чeтa ()
Публикувано31.03.05 17:21



Ами на серумния тест за алергии към ябълка реакцията беше над максималната стойност. Иначе обриви от нея не ми е правил, но при него алергията се изразява и чрез носа - изменение на лигавицата.



Тема Re: Хомеопатично лекарство и поливитамининови [re: Чeтa]  
Автор koя ли ()
Публикувано31.03.05 18:35



Може ли да яде кълнове, в смисъл разрешава ли алерголога, страшно полезни са и съдържат повече витамини от зеленчуците, кълнове има готови в диетичните магазини, аз правя в къщи и синът ми яде по 1,2 лъжици - вече ги и харесва, преди беше нещо като "Няма няма", за нищо друго не го насилвам да яде, смятам, че е ОК ако пие `1 чаша фреш от ябълки и кълнове, един поне суров зеленчук ...
Можеш да провериш разрешени ли са ви пшеничен зародиш, - мога да ти пусна съдържаните на витимини в него, също е впечатляващо.
Не мисля, че от компотите имат някаква хранителна стойност или каквито и да е витамини- варенето при 100 градуса ...Сушените ядки са някакъв варинат - на женски пазар имаше и баби, които продават, а не турски...Ами тоа се сещам, дано поне малко сме ти полезни.




Тема Re: Хомеопатично лекарство и поливитамининови [re: koя ли]  
Автор Чeтa ()
Публикувано31.03.05 19:06



Кълнове по принцип може. Давам му от време на време пшеничен зародиш. Не може соеви, другите май са ок! само дето не знам какви има.
Иначе му давам овесени ядки и елда.
И аз си мисля, че в компотите няма кой знае какво, но нямам избор. Не може да яде цитруси, ябълки, круши, дюли. Давам му авокадо, манго и банани сурови, всичко друго е консервирано. Морковите гледам да ги компенсирам с тиква, но нея пак приготвена я давам - не става сурова.
Ядки (орехи, бадеми, лешници и т.н) не може да яде никакви.



Тема Re: Хомеопатично лекарство и поливитамининови [re: Чeтa]  
Автор koя ли ()
Публикувано31.03.05 21:42



Кълнове могат да се правят от много неща - по диет. магазини има от люцерна - вкусни са, от соя- която за вас не става и от жито. Но могат да се правят от леща, елда и всякакви други зърнени, ако можеш да получаваш факс, ще ти пусна как се правят и кое растение колко време изисква, както и подробно обяснение защо са толкова ценни като храна. Аз съм си купила апарат - три пластмасови кутии с дупки за кълнове, много е удобен. Но всъщност могат да се правят и в обикновена тенджера.
Да ти кажа честно, на мен това с алергия към ябълка ми звучи доста странно, но не знам, нещо с алерголозите съм на ви, въпреки, че синът ми е с някакъв тип алергия. въпрос на гледна точка и на доверие към нашите алерголози,, които поне да четяха английски... Ако не можеш да получаваш факс, мога и да ги сканирам, но ще ми отнеме 3,4 дни. само ми пиши имаш ли интерес.
Пожелавам ти здраве за Боби!



Тема Re: Хомеопатично лекарство и поливитамининови [re: koя ли]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано01.04.05 10:06



Ако ги сканирваш, може ли и за мен едно копие, pls.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.