Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 16.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема лечение на алергия към белтъка на кравето мляко  
Автор Evjeni (непознат )
Публикувано27.03.05 09:58



От вторник сме с капки за алергията. Стана много нервна, започна още повече да се тръшка, даже да ляга по земята и търси да си удари главата. Вечерно време енепоносима, мрънка за щяло и нещяло. Еспокоява се като се къпеме по един час. И щом излезе от водата настава едно пищене. На втория ден пламнаха още повече бузите, засегна се нослето, изрина й се пиката. Третия и четвъртия ден обривите се появяваха и се махаха. На петия и шестия ден бузките вече са чистички. По препоръка на хомеопата аз спрях да пазя диета от самото начало на лечението. Ама нали съм Тома неверни, започнах полека-лека да включвам нещата от диетата в менюто си. И за сега всичко е ОК. каза ми, че за седмица лечение детето няма да има алергия.
? Може ли да ми разясните от какво точно се получават тези алергии? От ваксините ли е? Или наистина е наследствено?
? Тези тръшканици от какво са? Тя се тръшка така от няколко месеца и когато казах това на хомеопата, той направи муцка и заклати глава. Не го попитах защо, та за това Ви питам вас.
? А и обривите по пиката. Не е стояла с мръсен памперс повече от 5 минути, а се зачерви ужасно на четвъртия дена. Днес е шестия ден от приемането на капките и червенината на пиката леко се пооправи



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето мляконови [re: Evjeni]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано27.03.05 21:57



имали сте бурна лечебна криза, която е отминала...браво!

от замърсена околна среда, от ваксини, от това, с което хранят кравите....от такива неща става алергията...А също от факта,че кравето мялко е неподходяща храна за хора.За хора е подходящо човекото мляко.Ние имаме друг тип стомах и ензими, не сме с многоделен стомах и нямаме такива мощни ензими,че да разграждаме кравето мляко.По-подходящо за хора е козето мляко-то е най-близо по състав до човешкото от всички млека.
Всъщност изобщо не е препоръчително хората да се хранят с краве мляко.

Mens agitat molem

Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето млякнови [re: Fire walker]  
Автор Mariannna (минаващ)
Публикувано27.03.05 22:34



А след като отмина лечебната криза, как се чувства сега детенцето? Има ли подобрение като цяло или само алергията?



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето млякнови [re: Mariannna]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано28.03.05 00:33



въпросът ти не е към мен, очевдино, но само ще вметна,че няма начин да се излекува хронично заболяване засягащо целия организъм,каквото е алергията и да не се подобри като цяло.Няма начин да е подтиксане това.

Mens agitat molem

Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето млякнови [re: Mariannna]  
Автор Evjeni (непознат )
Публикувано28.03.05 23:24



Благодаря за отговорите. Значи това тръшкане е криза в резултат на лечението, така ли?
От събота ям всичко, без да подбирам. Резултат - чисти и спокойни бузки, няма зачервяване, няма изпръхване. Преди лечението се изриваха само ако съм пила една чаша натурален сок.
От два дни детето е спокойно, играе си. Не се тръшка, не реве и не ме търси постоянно. Просто корено различно държание.А обрива на интимните части изчезна сам. То не е обри, ами силно зачервяване. Сега стои много бледичко червено.
Да си призная аз не повярвах като ми каза хомеопата, че за една седмица ще се излекува и няма да има алергия. Но факта си е факт. Толкова съм му благодарна. Такава мъка ми беше с тази диета.

И да попитам ощ енещо Когато спи вечерно време се буди много често когато аз съм при нея. Но когато съм я оставилира на майка ми или на свекървами няма такива будения. Имате ли обяснение за това нещо?



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето млякнови [re: Evjeni]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано29.03.05 06:22



Не знам защо се буди с теб,а не с други хора....

но останалото е страхотно!Много се радвам за вас!Разказвай на повече хора за това-по възможност лекари та да се смени подходът някой ден, все пак...

Mens agitat molem

Тема Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Evjeni]  
Автор Finch ()
Публикувано29.03.05 17:29



Споменавала съм, че и ние лекуваме такава алергия и искрено ви завиждам за бързите резултати Извинявай, че използвам темата ти...

Попаднах на нещо, което не мога да си обясня и бих искала да чуя нещо повече като мнение. Става въпрос за лечението на алергии с хомеопатия и захранването на детето през това време.

Хомеопатните лекарства действат като "хаптени"-> тоест чакат някоя
храна или лекарство и заедно с нея, в комбинация, отключват алергична
реакция.
Получава се жестоко объркване от което няма излизане...




Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Finch]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано29.03.05 21:23



от къде е този цитат?!ПЪЛНА ГЛУПОСТ!!!

Mens agitat molem

Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Finch]  
Авторevjeni (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 22:17



А защо не смените хомеопата. Имам две приятелки лекували тази алергия с хомеопатия и при двете и при мен резултата е бил много бърз



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето мляконови [re: Evjeni]  
Автор Чeтa ()
Публикувано29.03.05 22:48



Здравей!
Виждам, че лекувате алергия към млякото с хомеопатия и има ефект. Искам да те попитам при кой лекар ходите.
Ние сме при Гълъбов и до този момент (вече второ лекарство или почти месец) не виждам подобрение в състоянието на сина ми нито сме имали някакви кризи, с изключение на това, че откато пи първото лекарство стана много неконтактен, но пък това отмина с по-чести срещи с други деца и не знам дали въпростната дистанцираност се дължеше на лекарството или е просто съвпадение със затоплянето на времето и излизането ни от къщи сред много хора.



Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Fire walker]  
Автор Чeтa ()
Публикувано29.03.05 22:55



Fire walker, теб искам да те питам нещо като специалист.
Как стои въпросът със захранването по време на лечение на хранителните алергии. Трябва ли да изчакам да приключим с лекарството и тогава да дам нова храна или може по време на лечението? Храната която искам да започна е малко вероятно да даде реакция (овче сирене).Борис се води с алергия към белтъка на кравето мляко, но имам подозрения, че я е израстнал, което не пречи да ми прави алергични реакции към други неща.



Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Чeтa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано30.03.05 02:47



нямам мнение по този въпрос.Питай Др. Стоименова за това.Аз съм психолог, не педиатър.

Mens agitat molem

Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Fire walker]  
Автор Чeтa ()
Публикувано30.03.05 09:28



Ок! Помислих, че няма значение дали става въпрос за дете или възрастен.



Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Fire walker]  
Автор Svet1 (mama)
Публикувано30.03.05 10:07



Помагат ли ти знанията по психология в хомеопатията? Предполагам по-добре разгадаваш човека който лекуваш, по-лесно откриваш типа му?



Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Fire walker]  
Автор Finch ()
Публикувано30.03.05 18:25



Това е мнение на доктор, който не отрича хомеопатията, но ме съветва да пробвам захранване без прием на хомеопатични лекарства и ми дава това обяснеие. Странно ми е, но има и логика, защото може да се бърка криза с алергия... Много ми е объркано и неясно, а хомеопата ни отсече като теб "Глупости!" и край, но на мен ми се иска повече разяснение и от двете страни... ако може де...



Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Svet1]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано31.03.05 03:07



ми..не знам дали ми помагат...По-скоро не.Хомеопатията си е отделна наука със свои методи.Важни с ане знанията в областта на психологията ,а чувствителността към този срещу теб...

Mens agitat molem

Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Finch]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано31.03.05 03:10



ма тези неща, които е казал този лекар са не просто глупости, а невероятни глупости.Не знам как си ги е измислил, просто...че и наукообразно ги е докарал да звучат...ужассс

Mens agitat molem

Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Fire walker]  
Автор Finch ()
Публикувано31.03.05 09:36



точно за това, че звучат смислено и научно ме накара да се замисля по въпроса дали наистина не е възможно при положиние, че повече от година се въртим в омагьосан кръг с хомеопатията при малкия, дали не се объркваме от симптоматиката, дали не пропускаме нещо...



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето мляконови [re: Чeтa]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано31.03.05 10:18



при моя малкия син обривите започнаха леко да намаляват едва през 2рия месец от лечението, а изчезнаха напълно след 4-5 месеца. и аз бях много нетърпелива, но хомеопатката ми казваше спокойно имай търпение. вече повече от 1 година не сме имали никакви обриви, а той яде всичко.

по време на лечението не съм спазвала никаква хранителна диета (той беше изцяло на кърма) - по препоръка на хомеопата ми.

а щях да забравя - де факто е пил около 30 дни хом. лекарство (коснтитуционно); не всеки ден - а по някаква схема, не помня вече каква.



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето мляконови [re: danii]  
Автор Чeтa ()
Публикувано31.03.05 16:25



При Борис няма обриви като не яде дразнещите храни.
Ох, при нас е много сложно. Септември месец беше на диета само лечебна Хумана, заради разстройство и повръщане, а тя е със сухо мляко и нямаше никакви проблеми с нея - никакви обриви, нищо. Та от там си мисля, че може да е израстнал алергията към млякото, но пък реагира на други неща - кога с обрив, кога с едно странно петно на едната буза, за което не знам дали даже е алергична реакция.



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето мляконови [re: Чeтa]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано31.03.05 17:11



петно ?
може да е от всичко
един мой познат му се появяваше петно на лицето, когато изпаднеше в стресова ситуация

а защо лекувахте цял месец диария и повръщане ?!?!?!
от моя опит съм разбрала, че с хомеопатия диария се пресича за 6-12 часа най-много ..............



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето мляконови [re: danii]  
Автор Чeтa ()
Публикувано31.03.05 17:17



Не беше цял месец, а една седмица. Даже лежахме за една нощ в Инфекзиозна. Някакъв вирус бяхме пипнали.
Иначе за петното, ето снимка да го видиш.



при Борис се появява само като яде и то не всеки път при една и съща храна. Единственото когато яде обикновени бисквити или солети задължително пламва.

Редактирано от Чeтa на 31.03.05 17:19.



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето мляконови [re: Чeтa]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано31.03.05 17:42



от обикновени бискивити на различни производители ли?
от всички видове солети ли?
наистина не мога да намеря закономерност.....

а малкият имаше точно такива обриви по бузките, само че те си стояха постоянно........ на мен ми го диагностицираха като атопичен дерматит.
слава богу вече 12 месеца ги няма....



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето мляконови [re: danii]  
Автор Чeтa ()
Публикувано31.03.05 17:46



От всички обикновени бисквити (и не само - всякакви сме пробвали дето са без мляко и яйца) и от всички солети, които сме пробвали.
Тъпото е, че и аз не мога да хвана някаква логика.
Петното е гладко, не е релефно, не е сухо или изпръхнало. Кожата е абсолютно нормална, единствено цвета се променя.



Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Finch]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано02.04.05 03:37



звучат подобно на научно, а всъщност са пълна глупост.

ако няма успех лечението то със сигурност обяснението не е това...най-вероятно просто тряабва да смените хомеопата.И най-добритя не успява да помогне на всеки.

Mens agitat molem

Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Fire walker]  
Автор Finch ()
Публикувано04.04.05 09:30



Той и нашия хомеопат каза, че това ако е истина, откритието си заслужава нобелова награда...
Колкото до хомеопата - на мен ми помогна много и то изключително бързо, присъствах на проследяващ преглед на съпруга ми и допълних някои съществени пропуски за него, което доведе до коренна промяна в лечението му та сега да видим какъв ще е ефекта. Ако наистина причината е, че не си е казал откровено всичко започвам да се колебая какво изпускам да споделя за детенце с доктора. Започнах да го описвам когато както се сетя и да обръщам внимание на повече подробности...



Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Finch]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано04.04.05 10:01



не се притеснявай.Данните,който човекът дава, стига да не са заблуждаващи, трябва а са напълно достатъчно за посатвяне на диагноза и даване на лекарство.Ако чвекът откровено си лъже, тогава е друга работа.....Хубаво е че записваш...понякога някоя конкретна особеност може да помогне много.

Mens agitat molem

Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето мляконови [re: Evjeni]  
Авторmaia (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 21:50



ne znam dali tuk mu e miastoto, no az sam sas sa6tia problem i vi molia da mi dadete koordinatite na dobar xomeopat



Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Fire walker]  
Автор Birdbrain (непознат )
Публикувано10.05.05 01:56



Аз съм този писал коментара за "хаптените" и съм педиатър от 10 години.
Да, това е истина. И не може да се лекува с препарати носещи общо название "чай от билки" например. А какво има точно вътре-един бог знае-от беладона до атропинови деривати. Аз не съм тясно мислещ, но когато се дават препарати има морал и той е-давам точно определена субстанция и знам какво искам да постигна с нея. " а знаеш ли точно как действа?" ще попита хомеопата, и започва общо лафче завършващо със смисъла да се живее.
Да, знам много точно как действа субстанцията, какви са страничните и ефекти и за какво точно я давам-ако не знам всичките тези неща по добре да си стоя в къщи, а не в кабинета.
Известно отдавна е,че много вещества могат да действат като хаптени и в комбинация с невинни субстанции да отключат, мощни алергични или автоимунни реакции. Много от храните например не са истински алергени, а хаптени-те предизвикват очуствяване по индиректен път и от там се получава като косвен резултат мощна алергична реакция.
При много от болните с АД подобрението настъпва не от хомеопатичното лечение, а от факта, че АД затваря цикъла си и настъпва автоматично подобрение. Ако се подпомогне с дерматологични средства подобрението идва още по-бързо. Хомеопатите много добре знаят това и прогнозите им за подобрение съвпадат с предполагаемата ефективност на лекарствата им. И ето съвпадението се приема за блестящ лечебен резултат.
Моята мисъл е отворена към всички, желаещи да практикуват медицина по алтернативен път, ако имат нужната квалификация и отговарят на изискването на закона за упражняване на медицинската професия. От там нататък моите аргументи се противопоставят на Вашите и нека пациентите ни съдят по резултата кой подход е по-добър.



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето млякнови [re: Fire walker]  
Автор Birdbrain (непознат )
Публикувано10.05.05 02:20



Изкушавам се да коментирам тук пак...
Какво общо имат ваксините във вашият поток от свежи мисли? Само този, който не е виждал дете умиращо от полиомиелит или от дифтерия може да пише тези библейски мъдрости. Ваксинациите са едно от най-големите постижения в превантивната медицина заедно с антибиотиците, а гледката на умиращо от обикновени заболявания дете е една от най-покъртителните за всяко човешко същество и го "бележи" до края на земните му дни.

"кравето мялко е неподходяща храна за хора"
Вашите доводи моля-защо? Ензимите на човешкото храносмилане са пригодени към вида на храната употребяваща се от човека. Същото важи и за анатомичната структура на човешкият стомах. Ако човек би бил тревопасно, стомахът му също би бил пригоден към този вид храна-но за ваше учудване човек не е тревопасно и не е бил никога.
Млякото е една от тези храни от векове и както с всички храни има хора които го понасят и хора които не го понасят. Известни са разликите в белтъчният състав на кравето и човешкото мляко, както и недостатъците на кравето мляко като продукт. С малка обработка обаче кравето мляко се подобрява значително-заквасване например.
Увеличаващата се непоносимост към кравето мляко напоследък се дължи не на състава на млякото, а на храните с които се хранятживотните, на употребата на забранени препарати в животновъдството както и на храненето на кравите с деривати на отработени машинни масла например (вж. скандалите в Белгия и Холандия).
Козето мляко по един сложен механизъм предизвиква анемии у деца поради липса на фолиева киселина и затова употребата му не се препоръчва за никоя детска възраст.

"Всъщност изобщо не е препоръчително хората да се хранят с краве мляко."
На какво се базират тези заключения? Аз познавам много хора, които са страстни почитатели на мляко и млечни продукти и не виждам да страда здравето им от това. Познавам също и много пациенти, които са алергични към кравето мляко и не го понасят. От това не значи обаче, че кравето мляко е порочна храна.



Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Fire walker]  
Автор Birdbrain (непознат )
Публикувано10.05.05 02:26



"Важни са не знанията в областта на психологията ,а чувствителността към този срещу теб..."
И аз съм много чувствителен към страданията на пациентите ми, но без знания ще си седна до тях и ще си оплакваме проблемите до настъпване на Апокалипсиса. А след това? Който оживее-оживее... .
Освен това тази мисъл ми напомня за лекомислието на Мария-Антоанета и прочутата фраза "Ами като нямат хляб защо не ядат пасти?"



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето млякнови [re: Birdbrain]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.05.05 06:12



Също такава покъртителна гледка за родени нормални деца, развили аутизъм в следствие на вакисни.А също така тези умиращи "от обикновени заболявания" деца не са ли били ваксинирани? Запознат ли си със статистиката за връзката между заболеваемост и смъртност, в страни в които има ваксини за полиомиелит и в такива в които няма?Мисля,че в тези в които има, по "чудотворен" начин смъртността е по-висока.И не е ли това от което се умира при полиомиелит едно КРАЙНО рядко усложнение.И не протича ли нормално и в огромния брой случаи полиомиелита като обикновена настинка?

Хора, включително и деца умират всеки ден.И винаги да гледаш това е ужасяващо.Както и това да гледаш увредени от "науката" деца.

Млечната захар е трудносмилаема и според много учени /Др. Бари Сиърс, например/ причниява проблеми в храносмилането.Има много теории за вредата от млякото, обяснващи защо и по какъв механизъм вреди.Наистина при подквасване лактозата се трансфорира, но все пак млякото не е храна за всеки, особено прясното.

Фолиева киселина се съдържа презиобилно в ред други храни като: листни зелечуци, ядки, пълнозъренст хляб, кълнове, грах, бобови, портокали, грейпфрути и пилешко месо.Твърдението че "козето мляко предизвиква анемия, защото му липсва фолиева киселина" е АБСУРДНО! Все едно да кажеш, че портокалите предизивкват мускулна дегенрация защото нямат протеини!!!Опитай се да не подценяваш събеседниците си!

Да не говорим,че точно както си споменал, животните се хранят с кошмарни боклуци, по фермите.И колкото по-малко животиснки продукти /отгелждани промишлено/ толкова по-добре.

Но наистина има хора на които млякото не им вреди.Въпрос на конституция.За това нека всеки сам си прецени кое е добро за него.




Mens agitat molem

Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Birdbrain]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.05.05 06:16



знанието в една област, не ти помага в друга.Моите познания в психологията нямат отношение към това какъв хомеопат съм.Дали съм добър хомеопат зависи от това което знам за хомеопатията и от това дали съм чувствителна към клиентите си, точно както съм посочила.

имаш нужда да спориш ли?щото аз нямам....




Mens agitat molem

Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Birdbrain]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.05.05 06:24



Всичко това са едни умувания, звучащи наукообразно.Не ти е известно как точно действат хомеопатичните препарати,защото това не е известно на науката за сега, така че не пробутвай с убедителен тон и стоящ зад медицинската си диплома теории неподкрепени от нито една наука.Нито казвай какво занели хомеопатите,защото аз съм хомеопат и не знам такова нещо.А не го знам, защото просто не е така.Това са твоите мисли и рационализации по въпроса и опита ти да си обясниш нещата, но това изобщо не ги прави достоверни.

И както си казал-нека пациентите съдят кое е по-ефективно.Аз нямам намерение да споря по това.




Mens agitat molem

Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето млякнови [re: Fire walker]  
АвторBirdie (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 20:10



"за родени нормални деца, развили аутизъм в следствие на вакисни."- множество изследвания са завършени от години и е доказано абсолютно чисто, че няма връзка между ММР ваксината и аутизма. Ако Вие можете да проведете изследване, което да докаже обратното-моля проведете го и ни уведомете за Вашите резултати. Всичко друго не е сериозен подход. Ако изследването Ви е проведено по всички правила и се приеме за достоверно аз нямам причина тогава да не се съглася с Вас. Никой не прави ваксини с цел да наврежда на децата си.

"Запознат ли си със статистиката за връзката между заболеваемост и смъртност, в страни в които има ваксини за полиомиелит и в такива в които няма?"-смъртност от какво? В резултат или последица от ваксините? За кои възрастови групи говорите?

Полиомиелит обикновена настинка? Може би когато сте писали това сте били с температура и болезнени халюцинации? или не помните времето когато децата заспиваха здравички и на сутринта се събуждаха с парализи за цял живот?

"Млечната захар е трудносмилаема"-не пием млякото заради захарта, която съдържа. Млякото е храна както всяка друга. И който не я понася просто не я употребява. И както всяка друга храна, ако не се злоупотребява не е вредна.

"Твърдението че "козето мляко предизвиква анемия, защото му липсва фолиева киселина" е АБСУРДНО!" От десетилетия е доказано, че козето мляко е бедно на фолиева киселина (което до известна степен зависи и от това къде се отглеждат животните). Ако децата са във възраст, когато се хранят изключително с мляко (козе мляко в нашият случай) няма откъде другаде да си набавят фолиева киселина. Затова и се избягва. Същото важи и за по-големи деца, които не се хранят добре и "виреят" само на мляко. Ако и в тези случаи давате само козе мляко за мляко, анемията ще им влоши апетита още повече. Има известни съмнения за предизвикване на анемия при употреба на козе мляко и по-друг начин, но това все още са само хипотези.
За козето мляко общо вижте и тук:
http://goatconnection.com/articles/publish/article_152.shtml



Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Fire walker]  
Автор Birdbrain (непознат )
Публикувано10.05.05 20:16



"Всичко това са едни умувания, звучащи наукообразно."-нищо подобно. Мисълта ми бе ясна. Ако Вие не сте наясно с терминологията и фактите, а искате да работите в сфера, където тези знания са от особено значение, аз не мога да Ви помогна. Вие просто трябвате да отговаряте на определени критерии за да упражнявате медицина, да преглеждате и да изписвате лекарства.



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето млякнови [re: Birdie]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.05.05 21:31



Учудва ме,че може да си лекар и да не знаеш в какъв процент от случаите на заразяване с Полиомиелит реално се развиват тези ефекти, от които всички се боим.

ще те улесня:
http://www.polioeradication.org/disease.asp

Това е линк към сайта на Световната Здравна Организация, където се обяснява ясно какво е полиомиелит.Явно си забравил....Там пише крайно недвусмислено,че болестта резултиа в парализа в 0.5% от случаите.Нещо да кажеш?!С тази истерия, която са ви научили да създавате хората си мислят,че едва ли не, който се разболее от полиомиелит автоматично се оказва парализиран.А всъщност, точно както ти споменах по-рано в 99% от случаите на хората нищо им няма, д ане говорим,че сигурно в поне 95%, изобщо не узнават, че са били болни от полио, а не от грип.

Ето част от статията на английски :


Initial symptoms are fever, fatigue, headache, vomiting, stiffness in the neck and pain in the limbs. One in 200 infections leads to irreversible paralysis (usually in the legs). Amongst those paralysed, 5%-10% die when their breathing muscles become immobilized. Although polio paralysis is the most visible sign of polio infection, fewer than 1% of polio infections ever result in paralysis. Poliovirus can spread widely before cases of paralysis are seen. As most people infected with poliovirus have no signs of illness, they are never aware they have been infected.


ето ти и превода, в случй,че не четеш този език:

Началните симптоми на полиомиелита са треска, умора,главоболие, повърщане, схващане на врата и болки в крайниците.Един от 200 случая води до необратима парализа , най-често в крайниците.Въпреки,че полио паарализата е най-явният знак за полио-инфекция, по-малко от 1% от случаите завърщват с парализа.Полиомиелита може да се разпространи широко, преди случаи с парализа да бъдат видяни.Повечето хора,инфектрани от вируса изобщо не проявяват болестни симптоми и никога не научват,че са били заразени.

Какъвто впропчем е случаят с куп други заболявания, за които фармацевтичните компании с аналожили излишни , опасни, но пък пълнещи джобовете им ваксинации, като хепатита например.Хората се срещат с вируса, развиват имунитет, никога не се разболяват и въпрсът се приключва, преди да се е отворил дори.

Съвременната фармацевтична промишленост се опитва да ни убеди,че не протежаваме естествени средства за борба с болестите /като например собствената ни имунна система/, и сме изцяло зависими от химикали и вредни ваксини за да оживеем.Абсурд! Човек трябва да мисли малко!


За млякото.Може да не пием млякото заради захарта, но тя е в него и предизивква серизони проблеми на много хора, и не -толкова серизони, но пък хронични проблеми на други.Както казах-някой хора нямат ниаккви проблеми с млякото, и те нека си го пият.И не става дума за злоупотреба със захарта в мялкото, тя не е в достатъчно количество,че да с еполучи злоупотреба.Става дума за вещество, което не се толерира добре от възрастните хора, и от много деца.Човекът е единственият билогичен вид, който настоява да се храни с бебешка храна на друг биологичен вид, след като е отдавна порастнал и е загубил ензимите необходими за храносмилането и!Пак да кажа-добре е човек да мисли!

Децата не се хранят само с мляко от няколко месечна възраст нагоре.Когато започнат да приемат плодови сокове и зеленчуци, всичко им е наред.А и крайно радко има деца "виреещи" само на мляко.Няма дете разболяло се отнедохранване по собствена воля.Децата имат добре развита система за саморегулация, която още не е повредена като на много от възрастните и се хранят с това което организмът им иска.Тук не говоря за истерията на някой възрастни, които държат да хранят децата както те смятат,че трябва, в разрез с естествените желания на детето.

А това "доказано от десетилетя"....моля-моля...Както казах-не си поставяй празните твърдения така авторитетно на масата, защото поне аз няма да се впечатля особено.Особено пък след като стана ясно,че дори не си компетенетен в собствената си специалност и не знаеш как протичат някой от най-известните детски болести.

Относно връзката между Аутизмът и ваксините...още повече ме учудваш.Ми това се знае отдавна!






И в заключение, както се казва на кря на последната статия :"It all comes
down to money,"

Добър линк за аутизма и линкове за по-сигурни ваксини:







Mens agitat molem

Тема Re: Офф лечение на алергия към белтъканови [re: Birdbrain]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.05.05 21:39



:)).Умувания са.Не ме смущават термините, а твоите смели прескоци на асоциирането и аксиоматично поставяне на неща, които няма как да бъдат поставени така защото не са известни на науката.Ако знаеш за какво говориш, ще си единствения на планетата! Съобщи го на Нобеловата комисия-ще прославиш България!

Аз не практикувам медицина, а практикувам психология, защото съм клиничен психолог, а не лекар.Когато практикувах хомеопатия, си ползвах дипломата по хомеопатия, която, апропо, е валидна в цял свят и ако реша мога утре да си отворя кабинет в Канада и да практикувам.Ако ти иамш нещо против, може да уведомиш канадското правителство,относно идеите си,а също и правителствата на всичко останали държави в които мога да сторя същото./започни от Великобритания, защото дипломата ми е от там/.




Mens agitat molem

Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето млякнови [re: Fire walker]  
Автор Birdbrain (непознат )
Публикувано11.05.05 13:56



И тук е необходим коментар...
********************************
Полио-инфекцията дава наистина парализи в 1-2% от случаите. Ако дори и само едно дете може да се предпази от парализа, ваксината би оправдала съществуването си.
В първите години на производство на ваксината в САЩ една от фирмите производител, поради грешна обработка, пусна в обръщение жива ваксина. Около 95.000 приели тази ваксина бяха засегнати по един или друг начин. Това наистина бе много тъжна страница, но се дължеше не на ваксината, а на неправилната и обработка.
Може би Вие приемате фактите така-"Нейсе 5-6 деца с доживотни парализи...Никакво значение няма този факт." Ако обаче тези 1-2% се мултиплицират към нации от стотици милиони хора, тогава картината няма да е никак розова. Ваксинациите са, на този етап на развитие на науката и познанията ни, най-съвременното и сигурно средство за профилактика на особено опасни инфекции. За особено опасни се смятат инфекции, които дават трайни и невъзвратими увреждания (или смърт) и които по-честотата на изявата им се оценяват като "значими".
За цялата история на прилагане на ваксини, за никоя от тях не е доказан вреден ефект и трайни негативни последици. Единствено недобър отговор и повишени странични ефекти, дължащи се на недобър производствен цикъл са отбелязани.
Вие, освен това, четете статията както дяволът евангелието-там пише, че "One in 200 infections leads to irreversible paralysis", имайки предвид невъзстановяеми парализи-тоест от изявата им без никакъв обратен регрес и с трайни контрактури и изсъхвания на крайника.
Много от парализите обаче, почват като невъзстановяеми, и след известно време се подобряват-за тези случаи там не става въпрос и затова 1/200 е 0.5%, а не 1-2%. Да не забравяме и факта че 1-2% е процент от инфектираните, и колкото броят инфектирани е по-голям тези един, два процента "натежават" още повече.
Позициите тук мисля са пределно ясни-имаш средство за профилактика-прилагаш го.

********************************************

"Съвременната фармацевтична промишленост се опитва да ни убеди,че не протежаваме естествени средства за борба с болестите /като например собствената ни имунна система/, и сме изцяло зависими от химикали и вредни ваксини за да оживеем..."

Така го разбирате Вие. Въпросът е простичък. Медицината е наука работеща с лекарства. Иначе би била групова медитация или би се занимавала с броене на гънките на пъпчето Ви.
Лекарствата са химични препарати. В началото (в исторически аспект) веществата са били груби и непречистени. С развитието на химията се постига целенасочено усъвършенстване на препарата, така че да имаме само веществото, от което се нуждаем а не "гергьовденски" букет. Така, освен това, знаем какво можем да очакваме от препарата, защото е само една субстанция.
Употребата на лекарството е в ръцете на лекаря-от майсторството и познанията му зависи да работи целенасочено и добре, с възможно най-малък брой препарати.
Ваксините са профилактична медицина. Без тях педиатрията би била вид хазарт "ще заболее ли Гоги от дифтерия или не..." Ваксините са велико изобретение и го дължим на Дженер. Днес няма едра шарка например, скоро и полиомиелит няма да има. Дифтерия не са виждали поколения от лекари-в края на краищата за всичко по резултатите се съди...
Именно, защото човек мисли ( и е мислил) толкова много деца са без проблеми до 1 год. възраст, когато в миналото често от 7-8 деца до 1 год възраст са оживявали само 2-3 (тук се изключва неонаталната смъртност от обикновена асфиксия например-увита пъпна връв при иначе здраво новородено). Хора като Дженер,Пастьор, Листер, Земелвайс (австриец, който избави жените от "родилната треска"- инфекция на матката след раждане, причинено от мръсни ръце на акушера) Вирхов, Флеминг дадоха хоризонт и перспективи. На Флеминг, например, и пеницилина се дължат толкова спасени войници от раневи инфекции в края на Втората световна война...

****************************************************************
"Децата не се хранят само с мляко от няколко месечна възраст нагоре." Децата се хранят изключително с мляко (кърмене или адаптирано) до 5.5-6 месеца, като ако се кърмят кърменето може да продължи като добавъчно хранене и до 1-2 годишна възраст. Тук не сте точен.
"Когато започнат да приемат плодови сокове и зеленчуци, всичко им е наред."
Това изобщо не е така-някой проблеми почват именно оттогава. "Наред" е термин от романите на Братя Стругацки.

За аутизма и ММР:

***
Archves of Diseases in Childhood-Arch Dis Child 2001;85:271–274

MMR vaccine—worries are not justified.

"Conclusion
There is no good scientific evidence to support a link between MMR vaccine and autism or inflammatory bowel disease; indeed there is mounting evidence that shows no link. There is considerable evidence of the effectiveness and
safety of MMR vaccine. Using separate vaccines is an untried and untested policy and, as far as protecting children from infectious disease is concerned, a backward step. While the final decision rests with the parents, the evidence of the safety and efficacy of MMR vaccine is so overwhelmingly conclusive that health professionals should have no hesitation in recommending its use."

*****
N Engl J Med 2002; 347:1477-1482, Nov 7, 2002. Original Articles
A Population-Based Study of Measles, Mumps, and Rubella Vaccination and Autism

"Conclusions This study provides strong evidence against the hypothesis that MMR vaccination causes autism."

Статийте са от много реномирани източници. При желание мога да посоча и други източници.

В заключение-всяка монета има и обратна страна. С всичко в нашият живот е така. Живеем в динамично време и много неща не успяват да остареят и вече са се променили. Медицината е част от човека практикуващ я, и са и присъщи недостатъците, аналогични на недостатъците на индивида (лекаря).

"Медицината е най-великото от всички изкуства, но незнанието на тези, които я практикуват и невежието на тези, които я критикуват я прави най-презряното." Хипократ в писмо до ученик...



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето млякнови [re: Birdbrain]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано11.05.05 19:49



Точно по същата логика-дори едно здраво дете да направим идиот чрез ваксина е трагедия.

Това,че ми цитираш едно изследване, което отрекло връзката нищо не значи.Трябва да знаеш това, че изселдвания има всякакви и "чудотворно" резултатите им, адски много зависят от това кой ги спонсорира.Аз не съм видяла и едва ли ше видя изследване спонсорирано от Авентис , например, което да твърди,че ваксините са вредни.Познай защо.

Точно заради мултиплицирането на този половин процент се е отворил въпросът за вредите от ваксините..зашото от както са въвели толкова много ваксини е настанал бум на аутизма и на какви ли не автоимунни заболявания сред децата, неща неизвестни на човечеството преди.И не-не става дума за живата ваксина, а за стандартните ваксини които и до този миг се слагат на децата.Дадох линк/един от последните/ на списък с ваксините, съсръжащи живак, който се свързва с аутизма.А автоимунните заболявания не се дължат на живака ,а на самите ваксини, и това което те правят с имунната система.

Едно уточнение-НИКОГА не съм твърдяла и няма да твърдя, че медицината и лекарите са "лоши", че не вършат работа и че не трябва да се прибягва до помоща им.Твърдя,че медицинската наука е във развитие и че всеки месец, буквално излизат нови неща, и че някакви методи за лечение или лекарства за изтеглят от пазара и спират да се прилагат защото се установява,че носят повече вреда, отколкото полза.Призовавам хората да ползват мозъка си и да четат, така че да не станат жертва на злощастни обстоятелства.Има много методи за лечение на ред заболявания, като алергии, и т.н, за които стандартната медицина почти няма реално лечение/не говоря за антихистамини, които не лекуват а подтискат симптома/.Не виждам защо трябва да си тровя детето, без да го лекувам същевременно, само и само за да са доволни лелките в поликлинката.


Аз знам ,че ще направя каквото е неоходимо за да не си ваксинирам децата от каквото мога, особено простотии като хептит, полио, и туберкулоза.За сведение вакисната за туберкулоза не се слага в Канада и Щатите и тук има НЕСРАВНИМО по-малко случаи на заразени и болни хора.Докато на балканите където е задължителна се води зона с повишен риск и не те пускат в Какада, например, без да си направиш снимка на бял дроб, ако си от балканска държава./става дума за заселване в Канада, не просто ваканция/.От друга страна в страните със задължителна ваксина за полио, и заболеваемостта и смъртността за по-големи от тези страни в които няма ваксина.Също така в сервена америка, където е задължителна ваксината за хепатит, има повече хепатит от България, например. Аз си мисля,че тези неща значат нещо.Ако някой не мисли така, е напълно свободен да се боде, и себе си и децата си, и да си живее живота както намери за добре.




Mens agitat molem

Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето млякнови [re: Fire walker]  
Автор Birdbrain (непознат )
Публикувано11.05.05 20:40



За Ваксините-една табличка:

Болест Заболеваемост 20ти век 2003 Общо %снижение
*****************************************************************
Smallpox 48,164 0 100%
Diphteria 175,855 1 >99.9%
Pertussis 147,271 11,647 92,1%
Tetanus 1314 20 98,5%
Polio (paralytic) 16.316 0 100%
Measles 503.282 56 >99.9
Mumps 152.209 231 99.9%
Rubella 47.745 7 >99.9%
Congenital rubella 823 1 99.8%
Haemophilus infl. <5 yrs. 20.000 (est) 259 98.8%



Тема Re: лечение на алергия към белтъка на кравето млякнови [re: Birdbrain]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано11.05.05 21:51



Да, видно, че не много добре са се преборили с шарките, които обаче се оказва,че се явяват жизнено необхдими за създаване на здрава имунна система и деца, които не са си ги пребоелдували са много по-склонни да развиват рак и автоимунни заболявания по-нататък в живота си.Голяма файда,че детето няма да е болно 2 седмици като малко, като ще развие рак после....

А сега пробвай да издириш статистиката за бума на аутизъм, рак и автоимунни заболявания сред малки деца, непознат до преди въвеждането на ваксините.

Защото такава статистика има със сигурност.Разглеждат я в американския сенат.




Mens agitat molem


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.