Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 16.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За лекарствата, давани в кабинета на хомеопата  
Автор Mariannna (новак)
Публикувано23.03.05 19:54



Интересно ми е да знам: каква е идеята да се дава еднократно лекарство по време на хомеопатичния преглед и след това друго лекарство за пиене вкъщи? И при предишния ми хомеопат, и при сегашния, при някои от прегледите хомеопатът ми дава еднократен прием от нещо в края на прегледа, а после пред очите ми забърква съвсем друго лекарство и ми го дава за вкъщи.



Тема Re: За лекарствата, давани в кабинета на хомеопатанови [re: Mariannna]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано23.03.05 22:17



Понякога има мигновен ефект лекарството, по който може да се съди дали действа добре.Трябва да имаш от същото за в къщи в случай,че се налага да го пиеш още, освен този един път.Освен това така се гарантира,че ще го вземеш правилно-не си яла и пила преди това и няма да ядеш и пиеш още малко след това.Тази практика не е закон божи.Просто някой хомеопати така практикуват.Аз никога не съм правила така.

Mens agitat molem

Тема Re: За лекарствата, давани в кабинета на хомеопатанови [re: Fire walker]  
Автор Mariannna (новак)
Публикувано23.03.05 22:21



Но това значи, че всъщност лекарството е същото, каквото ми е дадено за вкъщи? Не е различно лекарство или потенция?



Тема може и да е различнонови [re: Mariannna]  
Автор Гъrъл (непознат )
Публикувано23.03.05 23:59



най-вероятно еднократното лекарство е противомиазматично, а "домашното" е против конкретните симптоми. Например: първото лекарство е общо сикотично, а второто - за отпадналост, потене, зиморничавост, температура 37.2, безапетитие (т.е. за една хронична пневмония). Т.е, лекарят си има три-четири общи антимиазматични лекарства (за псора, сикоза, сифилис, туберкулозис), а останалото е конкретика за вкъщи.



Тема Re: За лекарствата, давани в кабинета на хомеопатанови [re: Mariannna]  
Автор bubanka (зла вещица)
Публикувано24.03.05 08:23



Хора, след като ходите при лекари, защо не и се доверявате? Това е масова практика - да се проверява лекаря! Изтитала съм го на собствен гръб - щом започна да ровя защо нещо е така или иначе, се побърквам! Нали човекът е учил години за това, а ние с едно отваряне на дебелите книги сме вече по-компетентни! Щом имате съмнения, изберете си известен лекар, с доказани резултати и си го слушайте!
Извинявайте, ако съм засегнала някого, но това е собствен опит!



Тема Re: За лекарствата, давани в кабинета на хомеопатанови [re: bubanka]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано24.03.05 09:37



Bubanka, добре е хората да се интересуват и да знаят повече за здравето си и за лечението си. именно по това се отличава хомеопатията от алопатията - ние възпитаваме пациентите си, че са отговорни за своето здраве. А не да се доверяват на рецептата, която им е изписана, да не питат нищо и безпрекословно да се подчиняват.
Става дума за различен подход към здравето.
Да хомеопатът дава лекарство в кабинета си и дава и допълнително шишенце от същото лекарство с указанието пациентът да се обади при нужда и да има под ръка съответното лекарство. Но това означава че този пациент ще следи състоянието си и ще участва активно в оздравителния процес. Разбирате ли разликата?



Тема Re: За лекарствата, давани в кабинета на хомеопатанови [re: Elaps]  
Автор bubanka (зла вещица)
Публикувано24.03.05 15:41



аз разликата добре я разбирам, но се вбесявам от въпроси: Що тва лекарство, а не онва? Що сега едно, а после друго?
Както и да е! не съм искала да се заяждам, ако съм обидила някого - простете!



Тема Тъпо, сляпо отношение към собственото здравенови [re: bubanka]  
Автор Гъrъл (непознат )
Публикувано24.03.05 19:08



Ами тогава защо не вярваш безпрекословно на всички доктори и, особенно, на алопатите и не се тъпчеш с кортизони и антибиотици без да се интересуваш кво ти предписват? Ако ти кажат да скочиш от петия етаж, пак ли няма да попиташ "защо, бе аджеба?"?



Тема Re: За лекарствата, давани в кабинета на хомеопатанови [re: bubanka]  
Автор Mariannna (минаващ)
Публикувано24.03.05 19:31



Мисля, че тотално не си наясно с идеята на въпроса ми. Аз не попитах "защо това, а не другото" - въпроса, на който ти много се дразниш (интересно какво лошо има в него). И изобщо не подлагам на съмнение компетентността на хомеопата с този въпрос. Просто ми беше любопитно защо хомеопатите правят така. Да искаш обяснение за мен не означава автоматично, че нямаш доверие. Винаги съм гледала да питам и хомеопатите, и лекарите, и преподавателите, т.н. просто защото човек трябва да знае смисъла на нещата, които го засягат. Но - разни хора, разни идеали



Тема Re: За лекарствата, давани в кабинета на хомеопатанови [re: Mariannna]  
Автор bubanka (зла вещица)
Публикувано24.03.05 21:55



да бъде както искате




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.