Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 14.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мнения за Марио Бояджиев  
Автор Evjeni (непознат )
Публикувано07.03.05 23:24



Аз се лекувам при него един месец преди да забременея, цялата бременост и до момента. Много съм доволна. До момента не е имало нещо, за което да не ми е помогнал. Лекувам и детенце при него. По което и време на деня да му се обадя винаги ми дава консултация. Ходили сме и по нощите за лекарства у тях. Въобще нямам забележки.
Интересно ми е да чуя Вашето мнение за него?



Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Evjeni]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано08.03.05 03:37



Марио беше хомеопатът, който направи най-много за мен.Години наред съм ходила по хомеопати и съм сменила 5 докато стигна до него.През цялото време го познавах и съжалявам ,че не отидох директно при него, а си губих времето с другите...Излекува ме от сериозни неща и ми помогна много.Освен това не знам как щях да практикувам ако не бях завършила неговия курс по хомеопатия.Има страхотна система и съм много радостна,че го познавам.

Mens agitat molem

Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 08:08



А защо до сега не си го включила в "белия списък"?



Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Fire walker]  
Автор Evjeni (непознат )
Публикувано08.03.05 13:41



Искам да питам за този курс. В момента знам, че има такъв. Аз обаче искам да отида само за обща култура. не да уча как да лекувам, а просто за най-най-общи насоки. Или пък да попрочета нещо. но искам да чета неща, които той препоръчва. Знам, че той е издал книга но не в БГ, а в англия ако не се лъжа. Той каква литература ти е препоръчвал?



Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано08.03.05 18:03



заради някой дивотии в законодателството.....
бих му създала проблеми ако го включа

Mens agitat molem

Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Evjeni]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано08.03.05 18:07



книгата му е на английски.Ако четеш английски можеш да си я купиш от него.Нямам идея дали има курс в момента или не.
Не е препоръчвал литература.Зависи какво искаш да постигнеш с ученето на хомеопатия.Ако искаш само за обща култура и лично позлване без да ставаш хомеопат, наръчници от рода на този на Гълабов са идеални.Ако искаш да влизаш в дъбочина има разни книги, които е добре да прочетеш като Органона, Хорничните Болести и т.н./на Ханеман са/.В Хомеопатично общество може и да имат библиотека.Не съм проверявала.

Mens agitat molem

Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Evjeni]  
Авторagrimony (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 09:28



Moze li kordinatite na tozi lekar,i ot koi grad e.



Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: agrimony]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.03.05 04:35



от София е и не е лекар.Класически хомеопат е.Именно защото не е лекар не съм оставила координати в заключената тема.

Mens agitat molem

Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 08:11



Аааа, ясно. Дано след някоя друга година се цивилизоваме!!!



Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Fire walker]  
Автор koя ли ()
Публикувано10.03.05 12:47



Извинявай за невежеството, знам, че и по света има много добир хомеопати, които не са лекари, но как проверява последващото състояние, нали понякога трябва да се следи не само общата реакция на организма, ами и състоянието на органите?



Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: koя ли]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 13:02



Курсът за хомеопати нелекари включва анатомия, патология и други "медицински" специалности с изключение на методите за лечение, ползвани от класическата медицина. Хомеопатията работи с усещанията които имат пациентите - болки, притеснения, отделяние... т.е. не е необходимо да правиш изследване на някой вътрешен орган. Освен това при хомеопатичното лечение, организмът се разглежда като едно цяло, а не като съвкупност от органи с техните отделни проблеми.



Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: koя ли]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.03.05 20:10



Състоянието на органите се проявява в симптоми.Ако ти е добре, значи си добре.Не може да се влошава състоянието на органите ти, а ти да се чувстваш по-добре.

Няма никаква разлика дали хомеопатът ти е лекар или не, защото отиваш в частен кабинет, там няма диагностична техника.Освен това България е една от малкото страни по света, в които се иска хомеопатът да е заъвршил ортодоксална медицина.

Хомеопатията си е отделна наука, която си има собствени методи за диагностика и проследявана на ефекта от лечението.Лабораторните изследвания за за безсимптомни заболявания, като хепатит С например, или просто за да има черно на бяло доказателство за ефекта от лечението, за да не може после някой да каже,че е било грешна диагноза или т.н.

При хомеопат-педиатър бих пратила малко дете или дете със някакво много сериозно или животозастрашаващо заболяване.Но при педиатър именно, не просто лекар.И пак бих избрала да го заведа при добър хомеопат не-лекар, отколкото при някой си, само защото е лекар.

В собствената ми практика съм сменила шестима хомеопати.Двама не ми помигнаха, но не ми навредиха, двама ми наредиха трайно.И двамата лекари.Единият Др.Петър Найденов, другата Др, Виолета Тенева.От нея си има спомен видими вени по цялото тяло от малоумно предписание на Лахезис, без никакви основания.От него си имам също трайни спомени, за който предпочитам да не гворя в нета....Общото между двамата беше,че не си дадоха зор да реперторизират твърде, предисана на изуст и на впечатление и не подходиха отговорно, като им бе казано ,че има влошаване.
Двамата хомеопати,които ми помогнаха не са лекари, класически хомеопати са и ми помогнаха трайно и успешно.

Mens agitat molem

Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Fire walker]  
Автор Evjeni (непознат )
Публикувано10.03.05 22:02



А тези педиатър-хомеопат-и само лекуват с хомеопатия ли или следят и развитието на детето (захранване, кг. ръст и т.н.)?



Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Fire walker]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано10.03.05 23:41



Нещо не разбирам - кой курс по хомеопатия си завършила - на Лондонския колеж по класическа хомеопатия, който ми се мерна в предишен пост или този на Марио, който започна, влачи се три години и май не завърши... защото нямаше кой да дипломира студентите му. Уж щеше да е Делиник, уж някаква друга хомеопатична академия ...



Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Elaps]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано11.03.05 02:21



и двата курса съм завършила-и на Лондонския колеж и на Марио.Чамурлийска ми беше съкурсничка.Какво се влачи мен не ме притеснява,защото не ходих при него за диплома, а за знания.Неговият курс е изключително ценен.Повече от изключително ценен.

Mens agitat molem

Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Evjeni]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано11.03.05 02:24



всичко биха могли да правят или да не правят...Зависи.Доктор Стоименова прави всичко.За други знам,че не се занимават с такова чисто педиатрично проследяване.Зависи на кого попаднеш и какво поискаш.

Mens agitat molem

Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 09:09



Можеш ли да разкажеш нещо повече за курса на Марио - колко време продължава, съботно неделен ли е, колко път в месеца, ориентировъчна цена, какво се учи /има ли анатомия и такави неща или само хомеопатия/, той сам ли си го прави или и с други хомеопати, има ли нещо общо с курса на хомеопатично общество?



Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано11.03.05 18:56



Нямам идея как стоят нещата в момента...Преди беше съботно-неделен.Имаше и гости понякога.Александра Делиник от школата на Витулкас идваше, но после имаха някакви разногласия и спря да идва тя...Изобщо нямам спомен за цените. Не беше много евтин.Но изобщо не съжалявам за дадените пари.Не знам какъв е курсът на хомеопатичното общество и за това не мога да сравнявам.Нямаше анатомия, физология и т.н.Повечето хора в курса бяха вече завършили друг курс или пък лекари...Но нещата със сигурност са различни сега.Може да му се обадиш и да го питаш как стоят нещата сега.

Mens agitat molem

Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Fire walker]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано12.03.05 12:23



Нямам значителни впечатления от него, в началото на нашия курс беше дошъл да чете една лекция и не изтлеждаше да е добре този човек. Непрекъснато пъшкаше, непрекъснато излизаше навън. Май трябва той да се лекува. А и тия високи потенции дето ги раздава. Той нека си ги раздава, ама и учениците му, учени недоучени, като почнат да ги леят всеки ден СМ - направо се ужасявам. НО всеки има право да си избира при кого да се лекува.АЗ знам няколко души, които са ходили при него и след това трайно са се влошили. ВЪобще Марио не е еднозначна фигура в българската хомеопатия. На едно лятно училище си говорихме дори с Анджела. Много знае човекът, ама да се лекува самият той...




Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Evjeni]  
Авторfur2 (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 18:44



Здравейте! Аз съм пациентка на Марио Бояджиев от няколко години и съм много доволна от него. Също така съм била негова студентка в курса му и мога да кажа, че той е един от най-великите хора, които някога са ми преподавали. Относно глупостите, които се пишат по негов адрес. Първо за потенциите, смятам, че всеки хомеопат изхожда от своя личен опит и че хора, които учили недоучили няколко години не могат да дават оценка на човек, практикувал 24 години. Не смятате ли, че това е някак малко смешно? Относно честото повторение на лекарството - абе, хора, досега да са умрели всичките му пациенти, не мислите ли? А доколкото чета по различните форуми повечето от пациентите му са много доволни от него. Плюс това Вие да не живеете в 18 век, при условията на 18 век, за да предписвате една доза и да чакате 6 месеца? Карала съм курса и към Хомеопатично общество и там честно казано ми прилича на "Канал 2001". Още малко ще извадят махалото. Какво значи "да уцеля лекарството на пациента? Това да не е някакво налучкване. Ако не беше Марио аз никога нямаше да разбера с какво всъщност се занимава хомеопатията. Ще му бъда благодарна докато съм жива. Относно ходенията до Индонезия и с какво се занимава той, смятам, че това не Ви влиза в работата, при условие, че Ви лекува и успява да Ви помогне. Не смятате ли, че прекалявате с догадките? За мен Марио е велик!!!Поклон пред такива преподавали и хомеопати като него!





Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: fur2]  
Автор kasspo (biv6 kaspo)
Публикувано11.04.08 18:11



Фур2,защо пишеш инкогнито? Това че се кланяш пред някого ,та било то и пред Бояджиев си е твоя работа.Но да говориш че в ХО ще извадим махало-това си е чиста клевета!!!Какво целиш като лъжеш така? И защо го правиш?

Бивш KASPO


Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: kasspo]  
Автор passion flower ()
Публикувано11.04.08 18:55



е, не се впрягай

според мен е много ясно какво казва жената

Марио предлага метод на работа, който е крайно ясен, подреден и почти математически. Такова нещо в английската школа няма. За това е и по-трудно да се работи, особено за студентите е доста объркващо. После с времето човек става добър, ако му е дадено...Но не е лесно.

Както и Шанкаран.И той дава ясен метод, макар да е много, много по-различен от този на Марио, все пак е структура.



Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: Evjeni]  
Автор567 (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 02:14



моля за тел.номер



Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: 567]  
Авторfur (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 23:06



Здравейте! Тел. му е: 9731025; 0888984895. Успех!





Тема Re: Мнения за Марио Бояджиевнови [re: koя ли]  
Автор alcuholistic (непознат )
Публикувано30.05.08 04:16



Много обемист въпрос, изискващ още по-обстоен отговор.
Про4етете "Духът на хомеопатията" на Шанкаран - но цялата.
Или нещо по-лесничко: Хомеопатия-наръ4ник на Питър Чапел.

Сори, това е отговор на последната реплика от първа страница,
т.е мястото му не е тук, но все пак го про4етете.

Редактирано от alcuholistic на 30.05.08 04:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.