Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 01.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Алергии и хомеопатиянови  
Автор Чeтa ()
Публикувано16.02.05 16:09



Много мои приятелки с алергични деца са доволни от хомеопатичното лечение, което прилагат за лекуване на алергиите.
Моят син също е с алергии/доста/. Резултатите до сега не са особено обнадеждаващи да не кажа, че тъпчем на едно място.
Колкото и да съм скептична, вече съм на ръба и ми се иска да пробваме хомеопатия.
Въпреки това не съм особено обнадеждена, че ще помогне. Моля ви, убедете ме!
Проблем е, че не разполагам с неограничени средства и не мога да си позволя често плащане на големи суми, защото мъжът ми е против и вероятността да успея да го убедя е равна почти на нула.

Благодаря!



Тема Re: Алергии и хомеопатиянови [re: Чeтa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.02.05 17:38



Разбира се, че няма да има напредък с ортодоксалните средства за лечение.Те не лекуват алергията, а подтискат проявата на симптомите и.Единствено десенсибилизацията може да постигне нещо, но това никак не е сигурно.

И алергии реално и трайно се излекуват с хомеппатия.Но не знам как мога да те убедя в това.Просто мога да ти кажа какво знам,че е така....

Сумите за лечение далеч не са толкова големи.Казаха тук, че първи преглед е около 30 , а следвашите обикновено са на половина или малко повече/15-20/.В цената на прегледа ти влиза лекарството-тоест не плащаш нищо допълнително.Това със сигурност не е повече от това, което плащаш за антихистамини, които на всичкото отгоре нямат ефект....

Ти си решаваш какво ще правиш.Аз знам аз какво бих направила, но освен да ти дам информация, друго не мога.

каквото и да решиш-успех!

Mens agitat molem

Тема Re: Алергии и хомеопатиянови [re: Чeтa]  
Автор Finch ()
Публикувано16.02.05 17:41



Чета, когато Калоян имаше проблем и влизах с рецепта в аптеката оставях не по-малко от 60 лв, последното му боледуване преди да започна с хомеопатия ми излезе точно 110 лв за едно влизане в аптеката. При хомеопата, при когото ходя първоначалния преглед е 60лв, след това са само проследяващи прегледи по 20 лв и в това число са капките, а ако се наложи да си вземеш само капки от него то те са 3лв шишенцето /При Гълъбов, когото тук много препоръчват цените са по-ниски/ Консултациите по телефона не се заплащат и от 3 месеца не ми се е налагало да има преглед т.е. сметките можеш и сама да ги направиш, че хомеопатичното лечение излиза по-евтино от обикновеното, но не мисля, че това е основната причина да се започне.
Мъжът ми беше против също, но моята тактика беше буквално "Нищо не помага, не съм сигурна и в хомеопатията, но няма да експериментирам с детето за това отивай ти да видя какъв ефект ще има /малкия има нужда от майка в момента повече " и той отиде, защото всеки си има някакво страдание, което маже да се подобри или направо оправи, след 3 месеца сам записа и заведе Калоян...



Тема Re: Алергии и хомеопатиянови [re: Fire walker]  
Автор Чeтa ()
Публикувано16.02.05 19:25



На мен ми е нужна информация. Ясно е, че сама ще реша и почти съм го направила, но ми трябва още малко побутване така да се каже.



Тема Re: Алергии и хомеопатиянови [re: Finch]  
Автор Чeтa ()
Публикувано16.02.05 19:36



Мисля при Гълъбов да го заведа, защото хем има много добри отзиви за него, хем ми е под носа в съседния блок.
Парите са важни, но не най-важното и ако знам, че ще му помогне, бих дала всичко.



Тема Re: Алергии и хомеопатиянови [re: Чeтa]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано16.02.05 21:44



Давай смело (Побутвам те)



Тема Re: Алергии и хомеопатиянови [re: Чeтa]  
Автор Ancheto* (на Петър)
Публикувано16.02.05 23:07



И аз те побутвам :-P



Тема Re: Алергии и хомеопатиянови [re: Чeтa]  
Автор Finch ()
Публикувано17.02.05 08:44



Чудесно е, че Гълъбов ти е "под ръка" и направо не му мисли повече, а отивайте.



Тема Re: Алергии и хомеопатиянови [re: Чeтa]  
Автор Toby (Sunny)
Публикувано17.02.05 10:35



Аз ще нашата история, пък ти сама си реши.
Мария я заведох на хомеопат когато бях стигнала до ръба на отчаяние.
Заведох я при д-р Гълъбов. Но грешката ми беше, че не се бях запознала с хомеопатия, как става лечението, колко време трябва и т.н. Д-р Гълабов ни направи интервюто и ни даде капки. Аз се държах много агресивно с него, едва ли не му казах, че ни лъже и т.н. Даже накрая му казах, че ни е дал водичка след 1 час говорене на глупости. Той май се засегна....
От тези капки на Мими и изби специфичния обрив за алергията и след 3 дни обрива изчезна. До сега там никога повече не се е появявал обрив там!!!
Аз веднага се обадих на Гълабов да ни даде друго лекрастовкато си мислех , че така трябва. Той ми каза обади се след 1 седмица да кажеш как е детето...аз се обаждам след една седмица ..той обади се след още една...и така 1.1/2. И аз реших , че ни е "отсвирил".....
Реших да сменя доктора и отидох при д-р Костова. Но вече бях доста прочела за хомеопатията. След лечение от 4 месеца има доста успех. Имаше обрив на двете ръце, огромни петна на сгъвките на ръцете от вътрешната страна.
Тя не ядеше почти нищо преди да отида при Костова..сега яде месо:пуешко и заешко, ориз, картофи, царевица и др.От няколко дни се опитвам да я захраня с Фризолак и мисля, че ще усапея.... това ще го напиша на дру го място в клуб Алергии.
Само да добавя, че от 4 месеца е имала само една или две хреми за по 3 дни.... Парите на са много първия път е 40 лв и след това през месец и половина ..два по 20 лв.
От опит знам, че трябва търпение..това ми беше грешката с д-р Гълъбов, за което много съжалявам , защото според мен той по-бързо намери лекарството при Мими. Но вече и д-р Костова потига с нас успехи и аз съм решила да и дам шанс с моето търпениеи да и имам доверие.
Дано да съм ти помогнала!!!!

Редактирано от Toby на 17.02.05 10:45.



Тема Re: Алергии и хомеопатиянови [re: Toby]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 13:10



Започнеш ли да правиш нещо, изкарай до го край или поне не се отказвай след първия преглед. В хомеопатията едно от най-важните неща е чакането. Аз след един прием обикновено чакам по 1 месец. Освен това хич не е лесно да се намери точното лекерство в точната потенция - лекарствата са много, а и ние не казваме всичко на хомеопатите си за нас. Просто не се познаваме и наблюдаваме достатъчно. Често това точното лекарство не се изписва от първи път, което е много обезкуражително, но определено си заслужава чакането.

Ако още се чудиш дали да отидеш на хомеопат, ще ти кажа, че дори и да усепеш да постигнеш някакъв видим ефект с алопатични средства, то бъди сигурна, че всъщност си натикала болестта по-навътре в организма и очаквай проблеми с по-важни органи. Алопатията не лекува, тя се бори със симптомите, като ги подтиска. Симптомът е подтиснат, но болестта се вихри.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.