Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 28.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Питане за oscillococcinumнови  
АвторSvet (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 13:39



След изчетеното във форума реших да купя oscillococcinum при първи симптоми на настинка и грип. В аптеката ми предложиха кутия с две опаковки, всяка от които с по 3 тубички. Взех едната опаковка. Изчетох приложената листовка, но не ми стана ясно начина на прием, по колко глобулки, през колко часа. Говорят за доза-глобули, но не разбрах колко глобули се смятат за 1 доза. Една тубичка ли е това? Ако е така, то лекуването на един грип ще ми коства мин 2 кутии (всяка с по 6 тубички). Кутията е от порядъка на 5-6 лв. Защо никъде не пише каква потенция е предлаганото лекарство? Само BOARON ли предлагат този продукт в България?



Тема Re: Питане за oscillococcinumнови [re: Svet]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано15.11.04 17:55



В хомеопатията една доза е един прием.Няма зачение дали взимаш 100 глобули или една.Разбира се БОАРОН ще се опита да те накара да вземеш 100 за да им купуваш лекарствата.Но всъщност няма никаква нужда от това.Вземи го толкова пъти,колкото е посочено, но няма нужда да взимаш посоечения брой глобули.
Осцилококцинум е разработка на БОАРОН за това никоя друга фирма не го предлага.

Mens agitat molem

Тема Re: Питане за oscillococcinumнови [re: Fire walker]  
АвторSvet (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 11:41



Благодаря за отговора Fire walker!
Имах подозрения, че БОАРОН се опитват да ни работят с тези дози:)
Преди 2 седмици лекувах детето от вирусна инфекция с хомеопатично лекарство, което класически хомеопат му беше изписал. Понеже детето е малко и не може да смуче глобулките, хомеопата каза да разтворя 5 гранулки в чаша вода и да давам по една лъжичка през час (БОАРОН обаче казват - по 5 гранулки на прием). Отиваме на преглед при педиатърката след видимо подобрение на детето и тя се чуди, как така 5 гранулки в чаша вода ги давам цял ден по 1 лъжичка и има видим ефект :)



Тема Re: Питане за oscillococcinumнови [re: Svet]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.11.04 13:39



хехе...:)) ми това всеки класически хомеопат го знае...и една гранула да беше разтворила,щеше да е същото...Това е доказателство каква е целта на курсовете на БОАРОН.Те не ги учат на основните неща в хомеопатията, а ги учат как да им продават лекарствата по възможно най-много.За това са измислили това да се дават по 100 лекарства на веднъж и по 5-10-20 глобули на примем.....Какво да кажа....толчкова е грозно,че няма коментар....Обаче са хитри...влязоха в медицинските среди и се възползваха от авторитета на лекарската професия за да си прокарат измислената псевдо-хомеопатия....И после свестни лекари изгелждат смешни, защото незнаят каквото знае първокурсник в курс по класическа хомеопатия...Но вината не е на лекарите...

Mens agitat molem

Тема Re: Питане за oscillococcinumнови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 14:45



Е все пак трябва да сме им благодарни, че правят хубави лекарства. В България освен боаронски моно-препарати, други почти няма. А за медицината им съм напълно съгласен. Те се едни от основните виновници за оронването на авторитета на хомеопатията.



Тема Re: Питане за oscillococcinumнови [re: Fire walker]  
АвторSvet (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 15:03



Много добре казано!
Щастлива съм, че педиатъра ме подкрепя в лечението на детето при класически хомеопат. Като отидем при педиатъра, той знае че искам от него само да ми каже обективното състояние на детето, за да го предам на хомеопата. След това педиатъра проследява как върви процеса на лечение назначен от хомеопата, радва се заедно с нас на подобрението, пуска паралелни изследвания, с които да затвърди състоянието. Мисля, че това е най-добрия подход!



Тема Re: Питане за oscillococcinumнови [re: Fire walker]  
Автор Дeлфин ()
Публикувано16.11.04 19:24



Искаш да кажеш, че вместо цяла доза(една от малките кутийки с дребни топченца), може да се даде едно от топченцата и ефектът ще е същия? На тези топченца ли казваш глобулки?
Много ще съм ти благодарна ако може с две думи да обясниш как така.



Тема Re: Питане за oscillococcinumнови [re: Дeлфин]  
Автор lskrica Nadejda (тримата братя)
Публикувано17.11.04 17:55



Точно така е,мила!



Тема Re: Питане за oscillococcinumнови [re: Дeлфин]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано17.11.04 19:52



да, точно това искам да кажа

хомеопатичние лекарства не са химически и за това ефекта не зависи от дозата.

Mens agitat molem

Тема Re: Питане за oscillococcinumнови [re: Дeлфин]  
Автор SilverElf (DecusEtTutamen)
Публикувано18.11.04 22:25



Днес докато чаках в кабинета на Д-р Гълъбов ми попадна неговия наръчник... т. нар. материя медика на български. Там за Осцилококцинума пишеше, че е едиственото лекарство за грип, което се взима при неясно изразена картина и ако не помогне в първите 24 часа, няма смисъл да се приемаповече, а да се назначи друго спрямо изразените вече симптоми. Дори една трета от дозата през 4-6 часа да се взима но не повече от 5 приема е достатъчна. Инфлуенцинум-а пък е идеален за лекуване на спед грипно състояние.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.